Skocz do zawartości

Forester XT 2018


Seweryn Sew

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, Kukson napisał:

No to jak się dokopałeś i dobrze poszukasz to znajdziesz odpowiedź albo znaleźć dużo czasu i przestudiować prawie 700 stron z tematu o Forku :D

dlatego pytam tu wtajemniczonych ;) licząc na jakieś streszczenie .. miałem mondka mk5 i też mi padł silnik 1,5 msc bez samochodu i jakby bardziej liczę na informację o rzeczywistej skali problemu ...patrze epidemia czy zwykły przypadek losowy .... ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Seweryn Sew napisał:

jakoś tak się dokopałem na forum do awaryjności silników DIT XT  ktoś ,coś słyszał ... ? czy to tak jak ze wszystkim po prostu są przypadki ;) 

 

Skoro już zamówiłeś, to po co się niepotrzebnie stresować? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, GREGG napisał:

Skoro już zamówiłeś, to po co się niepotrzebnie stresować? :lol:

No właśnie ;) Statystyka ma to do siebie, że już dawno powinienem wygrać melona w totka, a jakoś nie mogę :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Guliwer napisał:

No właśnie ;) Statystyka ma to do siebie, że już dawno powinienem wygrać melona w totka, a jakoś nie mogę :biglol:

Ty daj sobie szansę, Ty idź kupić los na loterię :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sluf napisał:

Ty daj sobie szansę, Ty idź kupić los na loterię :P

Bawisz się w Boga? :angry:;)

Odkąd dojrzał we mnie projekt STI, gram nawet w Euro coś tam :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 12/6/2017 o 21:59, Seweryn Sew napisał:

no nic FXT MY18 zamówiony ;););)   czekam do przyszłego tygodnia na odbiór ... mam nadzieję ,że odczucia z jazdy będą jak wyżej opisywane przez cały czas użytkowania ;) 

 

i co odebrałeś? Jak wrażenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.12.2017 o 22:25, Siemek napisał:

i co odebrałeś? Jak wrażenia ?

Witam 

Tak odebrałem po kilku drobnych perypetiach .. ;)  przejechane już 780 km..... ;) i właśnie leci 3 bak paliwa WOW.. ;)  to pierwsze Wow drugie nieco bardzie pozytywne .. trakcja tego samochodu ,pewność prowadzenia .. "but " niesamowite i z pośród wszystkich samochodów ,którymi jeździłem na testach forek ma wszystko co niezbędne do dużej frajdy z jazdy nie jest wybajerzony w różnego rodzaju systemy etc... ale to co powinie mieć ma i jeśli ktoś posiada IQ na poziomie 80 to jest to samochód dla niego pod warunkiem ,że w początkowej fazie nauki jazdy tym samochodem przymknie oko na spalanie na dziś dzień uśmiechając się podczas jazdy pali 14-15 l ... jeżdżąc dynamicznie ale nie agresywnie ""  pali około 12 litrów jadąc po piwo do Czech a wiadomo, że  z butelkami trzeba jak z jakiem spalił 9,8 l     tak więc liczę na spalanie na poziomie 13 litrów i nic mniej...... po za tym idiotyczna kamera w lusterku  ,która tako ową wydawała mi się na początku jest mega pożyteczna i przydatna ... drażni fakt braku regulacji fotelu pasażera ale tłumaczę to mojej ,że może czuć się jak papież ;) pozdrawiając ludzi.... ogólnie wrażenia z jazdy tylko pozytywne ....ale co mi pozostało jak leasing na dwa lata... 

Mega fajne autko i niesamowite osiągi.... sprawia wrażenie ,że nie ma drogi której nie przejedzie ... byle krótsza niż 400 km ( zasięg pełnego baku ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
Godzinę temu, Seweryn Sew napisał:

tak więc liczę na spalanie na poziomie 13 litrów i nic mniej.

Przy normalnej jeździe spali mniej ( m.in. kwestia dotarcia ). Z całego wyjazdu FXT na X Subariadę ( Kaukaz ), łącznie z jazdą w terenie, samochód z bagażnikiem dachowym wyszło ok 11l.

Godzinę temu, Seweryn Sew napisał:

po za tym idiotyczna kamera w lusterku  ,która tako ową wydawała mi się na początku jest mega pożyteczna i przydatna

Przydaje się przy jeździe w terenie oraz przy parkowaniu równoległym przy krawężniku :)

 

I jeszcze fotka naszego weterana FXT  w środowisku naturalnym ( to z Gruzji) :)

 

 

 

DSCN0578.JPG

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Dyrekcja napisał:

Przy normalnej jeździe spali mniej ( m.in. kwestia dotarcia ). Z całego wyjazdu FXT na X Subariadę ( Kaukaz ), łącznie z jazdą w terenie, samochód z bagażnikiem dachowym wyszło ok 11l.

Dokładnie takie spalanie mam w naszym XT. W zimie troszkę więcej potrafi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dyrekcja napisał:

Przy normalnej jeździe spali mniej ( m.in. kwestia dotarcia ). Z całego wyjazdu FXT na X Subariadę ( Kaukaz ), łącznie z jazdą w terenie, samochód z bagażnikiem dachowym wyszło ok 11l.

Przydaje się przy jeździe w terenie oraz przy parkowaniu równoległym przy krawężniku :)

 

I jeszcze fotka naszego weterana FXT  w środowisku naturalnym ( to z Gruzji) :)

 

 

 

DSCN0578.JPG

 

2 godziny temu, Dyrekcja napisał:

Przy normalnej jeździe spali mniej ( m.in. kwestia dotarcia ). Z całego wyjazdu FXT na X Subariadę ( Kaukaz ), łącznie z jazdą w terenie, samochód z bagażnikiem dachowym wyszło ok 11l.

Przydaje się przy jeździe w terenie oraz przy parkowaniu równoległym przy krawężniku :)

 

I jeszcze fotka naszego weterana FXT  w środowisku naturalnym ( to z Gruzji) :)

 

 

 

DSCN0578.JPG

 

Teraz, Seweryn Sew napisał:

 

przydaje się również przy zwykłym wyjeździe z parkingu -zatoczki  ;)  pozdrawiam 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat spalania był już poruszany w niejednym wątku

Ja bez trudności osiągam spalanie na poziomie 15/100 bądź więcej. Tylko to boli na stacji.

Póki co po 30kkm komputer pokazuje 10,6.

Forek XT musi dostać swoją porcje i tyle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
47 minut temu, MKK napisał:

Ja bez trudności osiągam spalanie na poziomie 15/100 bądź więcej.

Naturalnie że się da. W Niemczech ( brak ograniczenia prędkości ) osiągałem i 30. W terenie, przy trudnych warunkach i b.niskich prędkościach bywało i ponad 40 :)  Ale w szczególnych warunkach, ciepły silnik, niska stała prędkość bywało i 6 , a z górki miałem kiedyś 2,8 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 2,8 wiem nawet jak: ruszamy spod Białego Krzyża na Salmopolu oczywiście resetujemy kompa i hamujemy w dół silnikiem . Na prostej przed Wisłą 2,8 lub lepiej :biglol:. A tak poważnie średnie po 30tys to 10,4 i chyba większość tak ma . W trasie spokojna jazda 8,4 miejska 9-11 a z zabawą trybami do 14 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Jacocz napisał:

Te 2,8 wiem nawet jak: ruszamy spod Białego Krzyża na Salmopolu oczywiście resetujemy kompa i hamujemy w dół silnikiem . Na prostej przed Wisłą 2,8 lub lepiej :biglol:. A tak poważnie średnie po 30tys to 10,4 i chyba większość tak ma . W trasie spokojna jazda 8,4 miejska 9-11 a z zabawą trybami do 14 

Te 2,8 to czy czasami nie wynika z faktu, że podczas hamowania silnikiem, w Forku cały czas silnik pracuje na paliwie (komputer dla chwilowego zużycia przy hamowaniu silnikiemi nie pokazuje zera). W VAG czy Volvo podczas hamowania silnikiem odcinane jest paliwo do silnika a podawane jest ponownie jak obroty spadną poniżej ok 1,500. W Forku czuć z górki mniejszą efektywność hamowania silnikiem niż w pojazdach, które mają odcinane paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...