Skocz do zawartości

Z Legasia H6 MY'04 na Spec B MY'07


Oczkoo15

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie ostatnio zaczęło wydmuchiwać płyn chłodniczy na zewnątrz górą przez zbiorniczek po nagrzaniu silnika, zrobiłem test na spaliny w układzie i niestety - zmieniło kolor... także jakoś ta jesień nie rozpuszcza nas finansowo :mellow: Trzeba rozbierać, przebieg 230 tys, no ale cóż, zbierałem kasę na tą ewentualność.

Długo trwa taka naprawa, orientacynie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nareszcie po ponad miesiącu oczekiwania odebrałem Legasia! :yahoo:

Udało się kupić głowice z przebiegiem 170kkm w bardzo dobrym stanie od @Krzyżanocze - jeszcze raz dziękuję :)

Oczywiście po zakupie zostało zrobione planowanie głowic i wymiana uszczelniaczy zaworowych. Później już tylko masa oringów i uszczelek ;)

Całość zalana Eneosem Sustina 5W30. Płyn chłodniczy standardowo Eneos XB G11. Przy okazji wymieniono rolkę paska klinowego i uszczelniono pompę wspomagania. Do wyjęcia silnika trzeba było odłączyć klimatyzację, więc została nabitą jeszcze raz.

Dzisiaj jeszcze pojechałem na wymianę flanszy wydechu, bo już była w słabym stanie. :D

Edytowane przez Oczkoo15
  • Super! 2
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Herostrates napisał:

No to teraz szerokości :) Szacun za cierpliwość i zakres włożonej pracy :bowdown:

 

13 godzin temu, WaldekW napisał:

szerokości

Dzięki Panowie :)

 

3 godziny temu, Orear napisał:

Jakim cudem wsadziłeś klapę do bagażnika?! 

Jak musiałem wymienić u siebie to stwierdziłem, że nie ma opcji żeby weszła... Chyba, że za mało kombinowałem, albo polift ma większą klapę. 

Ano udało mi się bez większych problemów. Klapa w przedlifcie i polifcie jest taka sama (różni się tylko blendą) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 10.01.2020 o 22:30, Oczkoo15 napisał:

Z Rosji udaje mi się takie fanty ściągnąć, więcej informacji masz na PW ;)

To my też musimy kiedyś poważnie porozmawiać. ;) Bo wiem że w Rosji mają takich cukierków na wagony, a kosztowo pewnie wychodzi sporo taniej niż z JP? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, DETT napisał:

Bo wiem że w Rosji mają takich cukierków na wagony, a kosztowo pewnie wychodzi sporo taniej niż z JP? ;)

Same części wychodzą troszkę taniej, ale największa różnica jest w kosztach wysyłki ;)

10 minut temu, DETT napisał:

To my też musimy kiedyś poważnie porozmawiać. ;)

Jakbyś czegoś potrzebował to pisz, mogę załatwić praktycznie każdą część do Legacy :D

Edytowane przez Oczkoo15
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Oczkoo15 napisał:

A tak się prezentuje założona rozpórka :D

 

Idę o zakład, że prowadzenie na + :)
Miałem ostatnio możliwość przejechać się Legasiem wolnossącym w sedanie, na seryjnym zawieszeniu, bez grubszych stabilizatorów i rozpórek i stwierdzam, że auto nie skręca... Hamowania też nie było, ale to już inna bajka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, thomson0073 napisał:

Ja myślę jeszcze o Bilstein 'ie, podobno na duży plus. 

Też myślałem o Bilsteinie, a nawet zakupiłem używane na przód, ale póki co odpuszczam temat.

Teraz będę chciał coś zrobić w temacie audio, może też o tylnych tłumikach pomyśle :D

 

Edytowane przez Oczkoo15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...