Skocz do zawartości

Z Legasia H6 MY'04 na Spec B MY'07


Oczkoo15

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.06.2018 o 14:42, czekker napisał:

Aha, czy po wymianie tulei ustawiałeś geometrię/zbieżność?

Nie robiłem zbieżności. :)

Mechanik twierdził, że nie ma takiej potrzeby;)

W dniu 7.06.2018 o 14:42, czekker napisał:

Napiszesz ile dałeś za te wszystkie fanty i robotę

  • Tuleje przedniego wahacza - tylne [120zł]
  • Tuleje przedniego wahacza - przednie [110zł] 
  • Robocizna (razem z wymianą łączników stabilizatora) [200zł]

Sorry, że tak długo musiałeś czekać na odpowiedź. Miałem odpowiedzieć wcześniej, ale coś mi umknęło:)

Edytowane przez Oczkoo15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nieźle! Powiem Ci że oglądając zdjęcia Twojego Legacy poczułem się nieco dziwnie, bo... przez moment miałem wrażenie że to... wnętrze mojego Outbacka! :-D Serio, identyczna kolorystyka, wyposażenie, detale. Nawet schowek po stronie pasażera lekko opada z tej samej strony ;-)

Imponuje nakład pracy, czasu i środków których się podjąłeś, żeby samochód działał tak, jak japoński inżynier zaprojektował.

Szacunek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BearnardGrubaszka napisał:

przez moment miałem wrażenie że to... wnętrze mojego Outbacka! :-D Serio, identyczna kolorystyka, wyposażenie, detale. Nawet schowek po stronie pasażera lekko opada z tej samej strony ;-)

Wszystkie H6 mają praktycznie takie same wnętrze (czasem bywają egzemplarze bez navi lub z czarną tapicerką ;)). A co do schowka to widocznie ten typ tak ma :D

2 godziny temu, BearnardGrubaszka napisał:

Imponuje nakład pracy, czasu i środków których się podjąłeś, żeby samochód działał tak, jak japoński inżynier zaprojektował.

Szacunek!

Miło słyszeć ;). Ogólnie moim założeniem było to, aby doprowadzić Legasia do stanu idealnego (i na całe szczęście już niewiele brakuje:)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BearnardGrubaszka napisał:

a poradziłeś sobie z centralnym zamkiem z tyłu? u mnie też po prawej stronie z tyłu nie działa... szukałem sterownika na portalach aukcyjnych ale niewiele zdziałałem

Wina raczej leży po stronie silniczka ;).

Jeszcze tego nie zrobiłem, choć mam zamiar.

Możesz poczytać o tym tutaj:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Oczkoo15 napisał:

Wszystkie H6 mają praktycznie takie same wnętrze (czasem bywają egzemplarze bez navi lub z czarną tapicerką ;)). A co do schowka to widocznie ten typ tak ma :D

Miło słyszeć ;). Ogólnie moim założeniem było to, aby doprowadzić Legasia do stanu idealnego (i na całe szczęście już niewiele brakuje:)).

 

Jam mam właśnie czarną skórę, reszta identyczna. Swojego też chciałbym zrobić na tip-top, patrząc po Twoim przykładzie widzę, że warto, skoro jesteś zadowolony z efektów podjętych działań :)
 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Pora na małą aktualizację ;)

Jakiś czas temu udało mi się kupić w dobrej cenie używany silniczek tylnej wycieraczki, więc nareszcie wycieraczka ożyła :D

W tym tygodniu zakupiłem nowe opony zimowe (również w okazyjnej cenie :)) - Pirelli Sottozero 3 w rozmiarze 215/45 R17 91H XL z rantem ochronnym.

 

IMG_20181119_154216.jpg

IMG_20181119_153856.jpg

Kilka aktualnych zdjęć :

 

IMG_20181122_103624.jpg

IMG_20181122_105104.jpg

IMG_20181122_103715.jpg

IMG_20181122_103736.jpg

IMG_20181122_103846.jpg

IMG_20181122_105321.jpg

IMG_20181122_105336.jpg

IMG_20181122_104924.jpg

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, MateuszKramek napisał:

Z wymianą silniczka dużo zabawy?

Samo zdjęcie boczka nie jest trudne, kilka spinek i po robocie. Taki zestaw ściągaczy do tapicerki mocno ułatwia sprawę:

1277692720_00.jpg.26d509cdb6dcaf76cbd2ba3b92c91e87.jpg

 

Jedynie może być problem z zapieczonym trzpieniem wycieraczki :mellow:. Aby zdjąć ramię wycieraczki trzeba było użyć specjalnego ściągacza, bo bez niego ani rusz ;)

Edytowane przez Oczkoo15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim czasie:

  • Nalepiłem forumową świnkę :D

IMG_20181201_134522.jpg

  • Kupiłem i założyłem nową ramkę tablicy rejestracyjnej 

IMG_20181201_134202.jpg

  • Kupiłem od forumowicza @Cycu blende do bagażnika (jeszcze raz dzięki! :))

IMG_20181201_134504.jpg

  • Założyłem ledowe żarówki podświetlenia tablicy rejestracyjnej
  • Wymieniłem żarówki mijania na Tungsram Megalight Ultra +120%

IMG_20181203_151333.jpg

  • Pojechałem na naprawę wydechu (zlikwidowanie małej nieszczelności)
  • Wymieniłem baterię w kluczyku
Edytowane przez Oczkoo15
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dbasz Kolego o auto, nakład się zwróci z czasem w postaci niezawodnego auta, też wyszedłem z założenia, że lepiej dołożyć do starszego, kultowego H6 na start (choć do każdego auta się dołoży) i cieszyć jazdą przez lata, czasem podłubać przy pierdołach, niż mieć bezawaryjną młodszą, nudną, Skodzianę czy Paseratti w podobnej cenie, ale to pewnie kryzys wieku średniego, który przyszedł wcześniej ;)

 

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dawno tu nie zaglądałem widzę...
Jak się sprawdziły te pirelli tej zimy w ogóle? Miałeś okazję pojeździć w śniegu na nich i na lodzie? Szukam opon na następny sezon i nie mogę się za bardzo zdecydować...
Co do podświetlania tablicy to masz może zdjęcie? Jestem ciekaw jak to się sprawdza bo w wielu przypadkach jakie widziałem ledowe światło mimo że jasne to nie doświetlało całej tablicy a tę część na którą padało światło wręcz prześwietlało.
Ramka bardzo fajna, można wiedzieć skąd taką znalazłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Waldek Woźny napisał:

Jak się sprawdziły te pirelli tej zimy w ogóle? Miałeś okazję pojeździć w śniegu na nich i na lodzie? Szukam opon na następny sezon i nie mogę się za bardzo zdecydować...

Opony oceniam bardzo pozytywnie, całkiem nieźle trzymają na śniegu i błocie, na deszczu też ok ;)
Jedynie mam zastrzeżenia co do głośności, wczoraj zmieniłem opony na letnie i jest kolosalna różnica oczywiście na korzyść letnich.

 

2 godziny temu, Waldek Woźny napisał:

Co do podświetlania tablicy to masz może zdjęcie? Jestem ciekaw jak to się sprawdza bo w wielu przypadkach jakie widziałem ledowe światło mimo że jasne to nie doświetlało całej tablicy a tę część na którą padało światło wręcz prześwietlało.

U mnie tak to wygląda:

IMG_20190417_230628.jpg

2 godziny temu, Waldek Woźny napisał:

Ramka bardzo fajna, można wiedzieć skąd taką znalazłeś?

Na Allegro kupiłem, ale właśnie widzę, że już się skończyły :)
https://allegro.pl/oferta/ramka-rejestracyjna-3d-subaru-niebieskie-new-1-kpl-5921105284

Edytowane przez Oczkoo15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, Oczkoo15 said:

Opony oceniam bardzo pozytywnie, całkiem nieźle trzymają na śniegu i błocie, na deszczu też ok ;)
Jedynie mam zastrzeżenia co do głośności, wczoraj zmieniłem opony na letnie i jest kolosalna różnica oczywiście na korzyść letnich.

 

U mnie tak to wygląda:

IMG_20190417_230628.jpg

Na Allegro kupiłem, ale właśnie widzę, że już się skończyły :)
https://allegro.pl/oferta/ramka-rejestracyjna-3d-subaru-niebieskie-new-1-kpl-5921105284

Co do głośności to jestem w stanie sobie wyobrazić różnice jak te mają 72db :) chociaż nie jest to dla mnie wielki minus bo zimówki zazwyczaj są głośniejsze a w nich chodzi bardziej o przyczepność niż o komfort jazdy. Ale dobrze wiedzieć, że sprawdziły Ci się przez zimę.

 

Dobrze to nawet wygląda z tym podświetlaniem, może się skuszę bo mam akurat 2 żarówki LEDowe wolne :)

 

Szkoda tylko, że nie ma tej ramki bo te co są na allegro ze srebrnymi obwódkami, kompletnie nie przypadły mi do gustu :/ ale dzięki za info, będę szukał dalej.

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Waldek Woźny napisał:

w nich chodzi bardziej o przyczepność

Co ciekawe, opony świetnie sobie radziły w głębokim błocie, zresztą udało mi się przejechać drogę omijając zakopaną Hondę CR-V 4x4 :yahoo:
Wygląd Legasia po jednym kilometrze tej drogi mówi sam za siebie:

IMG_20190213_143054.jpg

IMG_20190213_143115.jpg

IMG_20190213_143405.jpg

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, nysiopysio84 napisał:

Ty tam lepiej uważaj z tym błotem znając przypadłość naszych silników i chłodnic B)

Wiem, wiem, oczywiście Legaś zaraz po tym został porządnie umyty, a chłodnica opłukana z błota :D

Edytowane przez Oczkoo15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 hours ago, Oczkoo15 said:

Co ciekawe, opony świetnie sobie radziły w głębokim błocie, zresztą udało mi się przejechać drogę omijając zakopaną Hondę CR-V 4x4 :yahoo:
Wygląd Legasia po jednym kilometrze tej drogi mówi sam za siebie:

Proszę! Nikt mi nie powie, że legaś nie da rady w terenie ;)

18 hours ago, nysiopysio84 said:

Ty tam lepiej uważaj z tym błotem znając przypadłość naszych silników i chłodnic B)

A o co to chodzi z tymi chłodnicami bo chyba nie jestem w temacie ? Mam się czegoś obawiać u siebie ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz upg i te sprawy :lol: To było stwierdzenie pół żartem, tak czy siak o chłodniczkę w h6 warto dbać, ponoć zaleca się co kilka lat ją zdjąć i porządnie wydmuchać z syfu, oczywiście są tak samo zwolennicy jak i przeciwnicy takiego rozwiązania. 

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kilka dni temu pojechałem na wymianę tylnych tarcz i klocków. Tarcze kupiłem gładkie Rotinger, a do tego klocki Brembo. Przy wymianie okazało się, że przednie klocki się kończą i że jest jakiś problem z prowadnicą zacisku, więc to też zostało naprawione. W planach miałem zakładać nowe tarcze na przód ( po nagrzaniu trochę biły), ale po założeniu nowych klocków problem z tarczami zniknął :D
Na przód założyłem klocki Icer i co zaskakujące, hamują lepiej niż wcześniejsze Textary :o. Przy okazji wymieniłem płyn hamulcowy na Eneos DOT 4 Racing. 
W Legasiu został również zmieniony olej - oczywiście Amsoil ASL 5W30 Signature Series + filtr OE.
 

IMG_20190508_064450.jpg


Dodatkowo Legaś dostał taki zestaw kosmetyków:
 

IMG_20190521_205859.jpg

IMG_20190521_205837.jpg

Edytowane przez Oczkoo15
  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...