Skocz do zawartości

Nowy XV II-generacji


Eskulap2000

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie podobno mute działa tylko do ponownego zapłonu :blink: - cały wątek u Amerykańców o tym jest :)

Ja miałem problem z czym innym - pomiędzy wyłączeniem silnika, a otworzeniem drzwi, i pomiędzy odpaleniem silnika a startem CP/AA włącza się właśnie to radio - słucham sobie czegoś ze spotify, a tu nagle z czapy wyskakują jakieś wiadomości albo reklama :toobad: wkurzało mnie to, aż nie ustawiłem sobie w Czechach jakiejś lokalnej stacji DAB - i już jest cisza, chyba, że bym w Czechach był :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, spawalniczy napisał:

 

Pokaż fotę auta z tymi chlapaczami.

 

Jak nie zapomnę, to jutro zrobię :) Bardzo fajnie im wyszły w mojej opinii :ok:

1 minutę temu, Michał Krupa napisał:

Przy AA, spotify (premium) u mnie nic nie przerywa :huh:

 

A co się dzieje jak już odepniesz telefon i zanim go podepniesz? Nie gra radio? U mnie było cicho, zanim nie zaprogramowałem stacji DAB - przełączało się na DAB, a tam... nie było nic. Więc cisza. Teraz znowu jest, ale dzięki temu, że mam wybraną stację DAB, która nie ma zasięgu w tym miejscu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spawalniczy poniżej "podciągnięte" zdjęcie mojego czarnego z chlapaczami - są dość dyskretne :)

 

PSX_20180502_204418.jpg

11 minut temu, jfidelk napisał:

A co się dzieje jak już odepniesz telefon i zanim go podepniesz? Nie gra radio? U mnie było cicho, zanim nie zaprogramowałem stacji DAB - przełączało się na DAB, a tam... nie było nic. Więc cisza. Teraz znowu jest, ale dzięki temu, że mam wybraną stację DAB, która nie ma zasięgu w tym miejscu :)

Muszę sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Michał Krupa napisał:

 poniżej "podciągnięte" zdjęcie mojego czarnego z chlapaczami - są dość dyskretne :)

 

Dzięki! Faktycznie - zwłaszcza tylne wyglądają tak, jakby wystawały niewiele, poza standardowy obrys nadwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Michał Krupa napisał:

poniżej "podciągnięte" zdjęcie mojego czarnego z chlapaczami - są dość dyskretne 

Nakładki srebrne na progach i tylnym zderzaku to tez dodatkowe elementy? 

1 godzinę temu, jfidelk napisał:

W Skodzie chyba nie korzystałeś z CP, bo w CP nie ma Google Maps :) - nie było i nie ma samochodu, gdzie CP pozwoli na wprowadzenie adresu z klawiatury podczas jazdy.

Teraz to juz zgłupiałem -dzwonię do kumpla aby mi to sprawdził. Osobiście wpisywałem adres do mapy podczas jazdy. Robiłem to na ekranie dotykowym a nie na tel. Jego Superb nie ma fabrycznej navi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, jfidelk napisał:

Szkoda, że Subaru nie umieściło kamery pod odchylanym znaczkiem, czy też poskąpiło na spryskiwaczu - ale to jednak jest budżetowa marka, próżno szukać napradę zaawansowanych rozwiązań :mellow:

W subaru Ascent podobno kamera jest umieszczona w tylnej szybie i w zasięgu wycieraczek, więc pomyśleli wreszcie. Ale to dotyczy tej kamery, która przekazuje obraz na lusterko, żeby coś widzieć jak jest samochód po dach załadowany - mirror view camera. Nie jestem pewien czy to ta sama kamera, co ta ułatwiająca cofanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko w tym miejscu to by musiało być MEGA rybie oko w przypadku XV (przy tak pochylonej szybie), żeby faktycznie pomagać przy cofaniu ;) 

Pod znaczkiem, odchylającym się przy cofaniu to chyba najlepszy patent (choć zimą potrafi zamarznąć cały znaczek :mrgreen:).

 

Idealne rozwiązanie na cofanie jest tylko jedno - idealnie pionowy tył i bardzo wysoka pozycja za kierownicą, jak w pickupach - wtedy po prostu widać, gdzie się kończy samochód, bez wspomagaczy :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, spawalniczy napisał:

Chyba dobrze widzisz, że nie widzisz. Nie ma przynajmniej tam, gdzie by się go człowiek spodziewał. Jest tu: Link

 Dzięki .Do pełni szczęścia brakuje cen 

2 godziny temu, GREGG napisał:

A orientował się ktoś, jak jest z zakupem dojazdówki do nowego xv? 

To będzie pasowało? 

http://dojazdowe.pl/szukaj_produkt/?search=Subaru+xv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, MaMis napisał:

 

A nie wiem czy będzie pasowało ;) Teraz jest felga 18' i opona z profilem 55, nie wiem jak było w poprzednim XV - tzn. felga była pewnie 17', ale jaki profil opony? 

 

Idealnie to by było po prostu jakby w akcesoriach była dojazdówka + jakieś dopasowane wytłoczki do niej, ale zorganizowanie takiego wydawałoby się podstawowego dodatku niestety przerasta możliwości SIP... :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem do tej pory w necie dedykowanej do MY 18. Trzeba szukać No name aby rozmiar felgi/opony zgadzał sie normalnym kołem. Wystarczy chyba zachować taka sama średnice zewnętrzna aby nie uszkodzić napędów. 

Edytowane przez MaMis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, GREGG napisał:

nie wiem jak było w poprzednim XV - tzn. felga była pewnie 17', ale jaki profil opony? 

225/55/17

 

18 minut temu, GREGG napisał:

Idealnie to by było po prostu jakby w akcesoriach była dojazdówka + jakieś dopasowane wytłoczki do niej, ale zorganizowanie takiego wydawałoby się podstawowego dodatku niestety przerasta możliwości SIP...

dla chcącego nic trudnego. koło dojazdowe kupiłem od forka poprzedniej generacji który miał taki sam homologowany rozmiar koła jak mój XV, komplet oem wytłoczek na koło dojazdowe tzn całe wnętrze bagażnika kupiłem z rozbitka sprowadzonego z USA tzn XV crosstrek'a. SIP ma całkowicie dla mnie nie zrozumiałą politykę jeżeli chodzi o akcesoria występujące na innych kontynentach. Nawet po numerze części nie mogą ich  sprowadzić i zamówić - swojego czasu próbowałem kupić parę akcesoriów z crosstrek'a  jak wysuwany podłokietnik, komplet lepszych głośników kickera, lusterko fotochromatyczne koło dojazdowe czy  komplet wytłoczek- nie do przejscia przez ASO

5 minut temu, MaMis napisał:

Nie znalazłem do tej pory w necie dedykowanej do MY 18. Trzeba szukać No name aby rozmiar felgi/opony zgadzał sie normalnym kołem. Wystarczy chyba zachować taka sama średnice zewnętrzna aby nie uszkodzić napędów.

wystarczy spojrzeć co jest napisane w manualu który dostałeś z autem a jak w nim nie bedzie to  w manualu z wersji na rynek USA czy Kandy

albo wpisac w googlu subaru xv 2018 spare tire ;)

http://www.subaruxvforum.com/forum/wheels-tires/154474-reduced-cargo-space-bigger-spare-tire.html

 

tu tez powinno cos byc:

https://www.buddssubaru.com/assets/xvcrosstrek/2018-Subaru-Crosstrek-Owner-Manual.pdf

o juz znalazlem starona 12-8

albo t145/80 d17  -rynek USA albo 185/65 r17 na inne rynki czyli takie samo koło jak w poprzednim modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MaMis napisał:

Wystarczy chyba zachować taka sama średnice zewnętrzna aby nie uszkodzić napędów. 

 

Tak, trzeba by policzyć ile ma średnicy 125/70/17 a ile 225/55/18 i czy różnica byłaby akceptowalna. Aha jeszcze taki niuans, czy nakrętki z felg alu będą pasować do felgi stalowej?

 

9 minut temu, Karas napisał:

dla chcącego nic trudnego. koło dojazdowe kupiłem od forka poprzedniej generacji który miał taki sam homologowany rozmiar koła jak mój XV, komplet oem wytłoczek na koło dojazdowe tzn całe wnętrze bagażnika kupiłem z rozbitka sprowadzonego z USA tzn XV crosstrek'a. 

 

Można samemu kombinować ale czemu kupując nowe auto w salonie nie mogę po prostu zamówić gotowego zestawu, to nie rozumiem. Wstyd dla SIP 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, GREGG napisał:

Można samemu kombinować ale czemu kupując nowe auto w salonie nie mogę po prostu zamówić gotowego zestawu, to nie rozumiem. Wstyd dla SIP 

 

Pewnie ilość sprzedawanych w ten sposób zestawów dojazdówka/wytłoczka by była taka, że cena stałaby się kosmiczna ;)

A poważnie to od 5 lat jeżdzę bez koła zapasowaego/dojazdówki - wykupione ubezpieczenie - naprawda na miejscu lub (częściej) holowanie do najbliższego warsztatu/wulkanizatora i to sprawdza się świetnie (przetestowane kilka razy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, moominko napisał:

Pewnie ilość sprzedawanych w ten sposób zestawów dojazdówka/wytłoczka by była taka, że cena stałaby się kosmiczna ;)

A poważnie to od 5 lat jeżdzę bez koła zapasowaego/dojazdówki - wykupione ubezpieczenie - naprawda na miejscu lub (częściej) holowanie do najbliższego warsztatu/wulkanizatora i to sprawdza się świetnie (przetestowane kilka razy)

 

Bez przesady, przecież niektórych innych akcesoriów też się sprzedaje pewnie śladowe ilości, a jakoś są w cenniku

 

Assistance oczywiście mam, ale wożę zapas, bo może zdarzyć się sytuacja typu opona przebita w taki sposób, że nie da się zakleić. Albo coś się stanie w nocy, wtedy szkoda czasu i nerwów na czekanie do rana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...