Jump to content
Eskulap2000

Nowy XV II-generacji

Recommended Posts

16 minutes ago, aflinta said:

Raczej nie, wprawdzie wersja na USA ale nie przypuszczam by w samych multimediach była jakaś różnica:

https://www.buddssubaru.com/assets/xvcrosstrek/2018-Subaru-Crosstrek-Multimedia-System-Manual.pdf - od strony 155.

Dzięki za link, przyda się do zaznajomienia przed odbiorem XV :-)

8 minut temu, Michał Krupa napisał:

Belki Wingbar firmy THULE na pewno są wyższe niż te od WHISPBAR, sprawdzałem organoleptycznie :P

Edited by Blixten

W dniu 23.04.2018 o 12:10, Blixten napisał:

Kilka lat temu, stojąc przed dylematem wyboru kolejnego samochodu, myślałem dokładnie tymi samymi kategoriami jak Kolega Tsunetomo :)

Po jeździe próbnej wysiadłem z XV oczarowany, ale moją euforię szybko ostudziła myśl - jak ja się zapakuję do XV z żoną i dzieciakami np. na narty ?? - i głównie większy o ok.120 litrów bagażnik przesądził o wyborze Mazdy CX-5. 

Niedawno doszedłem do wniosku, że poza paroma rodzinnymi urlopami (gdzie i tak trudno nam się obejść bez box'a dachowego), przez resztę dni w roku wożę powietrze na trasie dom-praca-dom. 

Pod tym pretekstem wróciłem do pomysłu XV, a  żeby urlopowa matematyka się zgadzała, to mniejszy bagażnik zrekompensuję większym o 120 litrów boxem :D

Dlatego przesyłem przejmować sie wielkością bagażnika. Z żona i córka spokojnie spakowaliśmy sie na narty w tym roku w bagażnik o pojemności 320 L. Oczywiście bez nart ( wypożyczam na miejscu) 

W dniu 23.04.2018 o 14:22, Blixten napisał:

Belki Wingbar firmy THULE na pewno są wyższe niż te od WHISPBAR, sprawdzałem organoleptycznie :P

Nie mialem pojęcia ze box dachowy tyle kosztuje. W moim wypadku zdecydowanie lepiej jest wypożyczyć raz w roku nawet 2 razy. 

Mam pytanie jeszcze o fabryczną Navi. czy aktualizacja jest odpłatna oraz czy fabryczna ma w pakiecie np jedną lub 2 aktualizacje?

Edited by MaMis
  • Like 1

Autko stoi, patrzę na relingi i nie bardzo widzę by była w nich jakaś szczelina do montażu tych niskoprofilowych belek jak whispbar czy wingbar... chyba, że to się jakoś inaczej montuje a ja mam tylko mylne wyobrażenie?

10 godzin temu, aflinta napisał:

nie bardzo widzę by była w nich jakaś szczelina do montażu tych niskoprofilowych belek jak whispbar

W instrukcji powinna być info na jakiej długości relingu rozmieścić przednią i tylną belkę.

Edited by Blixten
  • Thanks 1

@Blixten dzięki, nie wiem czemu ale po większości zdjęć przyjąłem, że ta metalowa łapa nie będzie w stanie objąć relingu i ląduje w jakiejś wyimaginowanej szczelinie... a tu proszę, życie jest prostsze niż moje zakręcone myślenie :D 

• Like 1

Twoje myślenie jest prawidłowe w przypadku relingów zintegrowanych.

• Thanks 1

@Blixten czy zamówiłeś XV w kolorze QUARTZ BLUE PEARL? Bo takiego chyba masz na fotce profilowej.

W dniu 27.04.2018 o 07:48, aflinta napisał:

dzięki

Cała przyjemność po mojej stronie, jeśli ktoś skorzysta :) 

23 godziny temu, Pitter napisał:

czy zamówiłeś XV w kolorze QUARTZ BLUE PEARL? Bo takiego chyba masz na fotce profilowej.

Tak, (parę ostatnich aut miałem w srebrnym, który jest super praktyczny, ale..) tym razem błękitny metallic w przypadku Subaru jest jakiś taki....   no wiecie ;) Nie widziałem na żywo XV w tym kolorze, ale wybrałem go sugerując się Foresterami, na których ten kolor wyglądał za każdym razem inaczej w zależności od pogody - inaczej wyglądał w słońcu, inaczej podczas szarówy. No właśnie, czy to faktycznie perłowy lakier czy metallic ??   

Edited by Blixten

A ja trochę żałowałem, że nie kupiliśmy srebrnego. Mniej widać brud i takie tam...aż zobaczyłem srebrne XV na żywo:blink: ...lepiej chyba jednak wygląda we wszystkich innych kolorach. No i jest od prawie dwóch lat, trochę z przypadku dark blue pearl, brudzi się sakramencko, widać każdy mijak zostawiony po myjni, właściwie to jest brudny już jak tylko z tej myjni wyjedzie ale po pierwsze jest jedynym XV w tym kolorze (poza internetami) którego widziałem a po drugie, zostawmy pospolite kolory dla pospolitych aut. XV pospolitym autem nie jest (najbardziej chyba jednak pomarańczowy mi się podoba;))

P.S. w srebrnym też jest spoko;) kwestia gustu.

Edited by adamW202
  • Like 1

9 godzin temu, Blixten napisał:

Nie widziałem na żywo XV w tym kolorze, ale wybrałem go sugerując się Foresterami, na których ten kolor wyglądał za każdym razem inaczej w zależności od pogody - inaczej wyglądał w słońcu, inaczej podczas szarówy. No właśnie, czy to faktycznie perłowy lakier czy metallic ??

Tak kolorek zaiste ciekawy - też taki mam :) Nie jest to perła jak w białych, ale nie jest też to taki zwykły metallic... Też przemówiło do mnie to jak kolor zmienia się zależnie od światła.

8 godzin temu, adamW202 napisał:

najbardziej chyba jednak pomarańczowy mi się podoba;)

U mnie rodzina nie była gotowa na taką ekscentryczność.... 

• Like 1

2 godziny temu, aflinta napisał:

U mnie rodzina nie była gotowa na taką ekscentryczność.... 

moja Żona powiedziała "nigdy w życiu", i łatwo ustąpiłem, bo szybko zaakceptowała pomysł zmiany mojego auta (może dlatego , że dostanie moją CX-5 ;) )

..... ale w pomarańczowym, ten samochód wygląda jeszcze bardziej niepowtarzalnie, zawadiacko, łobuzersko i wyróżnia się na tle tych wszystkich szarych czarnych smutnych 1,9 tdi....

Może to tak jak pomarańcze wyróżniają się na tle ziemniaków i cebuli na dziale warzywnym  ? :D 

A jakie kolory wybrała reszta z Was ? 

• Haha 1

25 minut temu, Blixten napisał:

moja Żona powiedziała "nigdy w życiu"

Moja dokładnie tak samo. Niebieski i khaki też nie przypadły jej do gustu. Srebrnym jeździliśmy przez wiele lat więc w ostateczności. Czarny i ciemno szary przerabialiśmy - są wyjątkowo podatne na brud i widać najmniejszą nawet ryskę. Odpadły w przedbiegach.

No i został na polu boju tylko biały.

A swoją drogą paleta kolorów dosyć uboga. Brakuje fajnego żółtego, limonki i foresterowego Sepia Bronze, który zmienia się jak kameleon.

• Like 1

32 minuty temu, spawalniczy napisał:

No i został na polu boju tylko biały.

:thumbup:

Imo najdorodniej się w bialej perle prezentuje :) Ogólnie Subarowska biała perła jest piękna - kolor który zawsze bedzie w modzie i zawsze znajdzie się na nią amator ( ma znaczenie przy sprzedaży auta )

20 minut temu, Karas napisał:

:thumbup:

Imo najdorodniej się w bialej perle prezentuje :) Ogólnie Subarowska biała perła jest piękna - kolor który zawsze bedzie w modzie i zawsze znajdzie się na nią amator ( ma znaczenie przy sprzedaży auta )

Wybierając kolor miałem skrajnie podejście. Biały lub czarny. Czarny był mój poprzedni samochód. Mieszkam poza miastem i był ciagle upi.... nawet po myciu były smugi. Wygrał ostatecznie biały bo paradoksalnie mniej widać na nim syf poza tym kontrast białego z czarnymi elementami nadwozia wyglada moim zdaniem genialnie. 

• Like 1

Sylwetka w białym kolorze spodobała mi

się tutaj ;)

3 godziny temu, Karas napisał:

Imo najdorodniej się w bialej perle prezentuje :)

Trzy białe auta parkują w bezpośrednim sąsiedztwie mojego... ten kolor przeżywa chyba teraz swój renesans i popularność zdobywa jak kiedyś srebrny, tak więc fajny ale byłoby go za dużo :) Pomarańcza świetna na parkingach - jeden rzut oka i wiesz gdzie masz auto, no ale żona nie podzielała mojego entuzjazmu :rolleyes:

Jak widzę sporej ilości z Was to właśnie pomarańczowy przypadł do gustu i to zazwyczaj małżonki wybiłaty Wam ten pomysł z głowy (skutecznie). Podobnie było u mnie, jak tylko zobaczyłem  pomarańczowego XV to wiedziałem, że to ten jedyny, niestety po interwencji najlepszej z żon musiałem zmienić zapatrywania kolorystyczne i takim trafem jestem wkrótceposiadaczem XV w kolorze Quartz Blue Pearl (chyba najbardziej subarzysty kolor)

10 godzin temu, Blixten napisał:

A jakie kolory wybrała reszta z Was ? 

No ja wybrałem właśnie srebrny 

• 9f95ba93c64278ba3b04f381f4cb68.jpg

ICE SILVER METALLIC E1U

CZERŃ :D ale też miał być pomarańczowy ;)

Edited by Michał Krupa

Pytanie do użytkowników MY18. Opony seryjnie montowane to Falken? Podobno maja oznaczenia M+S? Natomiast z tego co widziałem w necie bieżnik nie wyglada jakby miał radzić sibie w zimie. Podobno są to opony całoroczne? Jakie są wasze doświadczenia jeżdżąc teraz? Chyba w zimie nikt za bardzo nie miał okazji testować? 

Egzemplarze, które Subaru podstawiło w zimie na Subaru Road Show były na zimówkach Pirelli.

• Like 1

W rozmiarze 18” są montowane Bridgestone Dueler. To na 100% nie są opony wielosezonowe.

14 godzin temu, moominko napisał:

Jak widzę sporej ilości z Was to właśnie pomarańczowy przypadł do gustu i to zazwyczaj małżonki wybiłaty Wam ten pomysł z głowy (skutecznie). Podobnie było u mnie, jak tylko zobaczyłem  pomarańczowego XV to wiedziałem, że to ten jedyny, niestety po interwencji najlepszej z żon musiałem zmienić zapatrywania kolorystyczne

Miałem tak samo .....pomarańczowy super, a w nowym ten "gołębi niebieski" ma coś w sobie , zresztą w tym kolorze najczęściej się przewija w reklamach i testach.