Skocz do zawartości

Nowy XV II-generacji


Eskulap2000

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, aflinta said:

Raczej nie, wprawdzie wersja na USA ale nie przypuszczam by w samych multimediach była jakaś różnica:

https://www.buddssubaru.com/assets/xvcrosstrek/2018-Subaru-Crosstrek-Multimedia-System-Manual.pdf - od strony 155.

Dzięki za link, przyda się do zaznajomienia przed odbiorem XV :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Michał Krupa napisał:

Belki Wingbar firmy THULE na pewno są wyższe niż te od WHISPBAR, sprawdzałem organoleptycznie :P

 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.04.2018 o 12:10, Blixten napisał:

Kilka lat temu, stojąc przed dylematem wyboru kolejnego samochodu, myślałem dokładnie tymi samymi kategoriami jak Kolega Tsunetomo :)

Po jeździe próbnej wysiadłem z XV oczarowany, ale moją euforię szybko ostudziła myśl - jak ja się zapakuję do XV z żoną i dzieciakami np. na narty ?? - i głównie większy o ok.120 litrów bagażnik przesądził o wyborze Mazdy CX-5. 

Niedawno doszedłem do wniosku, że poza paroma rodzinnymi urlopami (gdzie i tak trudno nam się obejść bez box'a dachowego), przez resztę dni w roku wożę powietrze na trasie dom-praca-dom. 

Pod tym pretekstem wróciłem do pomysłu XV, a  żeby urlopowa matematyka się zgadzała, to mniejszy bagażnik zrekompensuję większym o 120 litrów boxem :D

 

 

 

 

Dlatego przesyłem przejmować sie wielkością bagażnika. Z żona i córka spokojnie spakowaliśmy sie na narty w tym roku w bagażnik o pojemności 320 L. Oczywiście bez nart ( wypożyczam na miejscu) 

W dniu 23.04.2018 o 14:22, Blixten napisał:

Belki Wingbar firmy THULE na pewno są wyższe niż te od WHISPBAR, sprawdzałem organoleptycznie :P

 

Nie mialem pojęcia ze box dachowy tyle kosztuje. W moim wypadku zdecydowanie lepiej jest wypożyczyć raz w roku nawet 2 razy. 

 

Mam pytanie jeszcze o fabryczną Navi. czy aktualizacja jest odpłatna oraz czy fabryczna ma w pakiecie np jedną lub 2 aktualizacje?

Edytowane przez MaMis
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, aflinta napisał:

nie bardzo widzę by była w nich jakaś szczelina do montażu tych niskoprofilowych belek jak whispbar

 

W instrukcji powinna być info na jakiej długości relingu rozmieścić przednią i tylną belkę.

 

Edytowane przez Blixten
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2018 o 07:48, aflinta napisał:

dzięki

Cała przyjemność po mojej stronie, jeśli ktoś skorzysta :) 

23 godziny temu, Pitter napisał:

czy zamówiłeś XV w kolorze QUARTZ BLUE PEARL? Bo takiego chyba masz na fotce profilowej.

Tak, (parę ostatnich aut miałem w srebrnym, który jest super praktyczny, ale..) tym razem błękitny metallic w przypadku Subaru jest jakiś taki....   no wiecie ;) Nie widziałem na żywo XV w tym kolorze, ale wybrałem go sugerując się Foresterami, na których ten kolor wyglądał za każdym razem inaczej w zależności od pogody - inaczej wyglądał w słońcu, inaczej podczas szarówy. No właśnie, czy to faktycznie perłowy lakier czy metallic ??   

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja trochę żałowałem, że nie kupiliśmy srebrnego. Mniej widać brud i takie tam...aż zobaczyłem srebrne XV na żywo:blink: ...lepiej chyba jednak wygląda we wszystkich innych kolorach. No i jest od prawie dwóch lat, trochę z przypadku dark blue pearl, brudzi się sakramencko, widać każdy mijak zostawiony po myjni, właściwie to jest brudny już jak tylko z tej myjni wyjedzie ale po pierwsze jest jedynym XV w tym kolorze (poza internetami) którego widziałem a po drugie, zostawmy pospolite kolory dla pospolitych aut. XV pospolitym autem nie jest (najbardziej chyba jednak pomarańczowy mi się podoba;))

P.S. w srebrnym też jest spoko;) kwestia gustu.

Edytowane przez adamW202
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Blixten napisał:

Nie widziałem na żywo XV w tym kolorze, ale wybrałem go sugerując się Foresterami, na których ten kolor wyglądał za każdym razem inaczej w zależności od pogody - inaczej wyglądał w słońcu, inaczej podczas szarówy. No właśnie, czy to faktycznie perłowy lakier czy metallic ??

Tak kolorek zaiste ciekawy - też taki mam :) Nie jest to perła jak w białych, ale nie jest też to taki zwykły metallic... Też przemówiło do mnie to jak kolor zmienia się zależnie od światła.

8 godzin temu, adamW202 napisał:

najbardziej chyba jednak pomarańczowy mi się podoba;)

U mnie rodzina nie była gotowa na taką ekscentryczność.... 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aflinta napisał:

U mnie rodzina nie była gotowa na taką ekscentryczność.... 

moja Żona powiedziała "nigdy w życiu", i łatwo ustąpiłem, bo szybko zaakceptowała pomysł zmiany mojego auta (może dlatego , że dostanie moją CX-5 ;) )

..... ale w pomarańczowym, ten samochód wygląda jeszcze bardziej niepowtarzalnie, zawadiacko, łobuzersko i wyróżnia się na tle tych wszystkich szarych czarnych smutnych 1,9 tdi....

 

Może to tak jak pomarańcze wyróżniają się na tle ziemniaków i cebuli na dziale warzywnym  ? :D 

A jakie kolory wybrała reszta z Was ? 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Blixten napisał:

moja Żona powiedziała "nigdy w życiu"

 

Moja dokładnie tak samo. Niebieski i khaki też nie przypadły jej do gustu. Srebrnym jeździliśmy przez wiele lat więc w ostateczności. Czarny i ciemno szary przerabialiśmy - są wyjątkowo podatne na brud i widać najmniejszą nawet ryskę. Odpadły w przedbiegach.

 

No i został na polu boju tylko biały.

 

A swoją drogą paleta kolorów dosyć uboga. Brakuje fajnego żółtego, limonki i foresterowego Sepia Bronze, który zmienia się jak kameleon.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, spawalniczy napisał:

No i został na polu boju tylko biały.

:thumbup:

Imo najdorodniej się w bialej perle prezentuje :) Ogólnie Subarowska biała perła jest piękna - kolor który zawsze bedzie w modzie i zawsze znajdzie się na nią amator ( ma znaczenie przy sprzedaży auta )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Karas napisał:

:thumbup:

Imo najdorodniej się w bialej perle prezentuje :) Ogólnie Subarowska biała perła jest piękna - kolor który zawsze bedzie w modzie i zawsze znajdzie się na nią amator ( ma znaczenie przy sprzedaży auta )

Wybierając kolor miałem skrajnie podejście. Biały lub czarny. Czarny był mój poprzedni samochód. Mieszkam poza miastem i był ciagle upi.... nawet po myciu były smugi. Wygrał ostatecznie biały bo paradoksalnie mniej widać na nim syf poza tym kontrast białego z czarnymi elementami nadwozia wyglada moim zdaniem genialnie. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Karas napisał:

Imo najdorodniej się w bialej perle prezentuje :)

Trzy białe auta parkują w bezpośrednim sąsiedztwie mojego... ten kolor przeżywa chyba teraz swój renesans i popularność zdobywa jak kiedyś srebrny, tak więc fajny ale byłoby go za dużo :) Pomarańcza świetna na parkingach - jeden rzut oka i wiesz gdzie masz auto, no ale żona nie podzielała mojego entuzjazmu :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę sporej ilości z Was to właśnie pomarańczowy przypadł do gustu i to zazwyczaj małżonki wybiłaty Wam ten pomysł z głowy (skutecznie). Podobnie było u mnie, jak tylko zobaczyłem  pomarańczowego XV to wiedziałem, że to ten jedyny, niestety po interwencji najlepszej z żon musiałem zmienić zapatrywania kolorystyczne i takim trafem jestem wkrótceposiadaczem XV w kolorze Quartz Blue Pearl (chyba najbardziej subarzysty kolor)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników MY18. Opony seryjnie montowane to Falken? Podobno maja oznaczenia M+S? Natomiast z tego co widziałem w necie bieżnik nie wyglada jakby miał radzić sibie w zimie. Podobno są to opony całoroczne? Jakie są wasze doświadczenia jeżdżąc teraz? Chyba w zimie nikt za bardzo nie miał okazji testować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, moominko napisał:

Jak widzę sporej ilości z Was to właśnie pomarańczowy przypadł do gustu i to zazwyczaj małżonki wybiłaty Wam ten pomysł z głowy (skutecznie). Podobnie było u mnie, jak tylko zobaczyłem  pomarańczowego XV to wiedziałem, że to ten jedyny, niestety po interwencji najlepszej z żon musiałem zmienić zapatrywania kolorystyczne

Miałem tak samo .....pomarańczowy super, a w nowym ten "gołębi niebieski" ma coś w sobie , zresztą w tym kolorze najczęściej się przewija w reklamach i testach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...