Skocz do zawartości

Seriale


mati

Rekomendowane odpowiedzi

Wiedźmin REWELACJA !

 

Dużo klimatu z książek, ale miłośnicy GRY też dostaną co szukają. Należy obejrzeć całość, jest dużo przeskoków w czasie. Na koniec wszystko pięknie współgra. Cała plastyka stworzonego świata zachwyca, cieszy to, że film na podstawie prozy polskiego autora jest zrobiony na najwyższym światowym obecne poziomie ! Znając potencjał uniwersum Wiedźmina, już ciesze się na drugi sezon. Pierwszy jak widzę jest tylko wprowadzeniem i to bardzo udanym. Rozmawiam z osobami, nie w temacie, i bardzo im się podobało. Co najważniejsze nie pogubili się w wątkach.

 

WIEDŹMIN | GŁÓWNY ZWIASTUN | NETFLIX

 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmak dla mnie również super. Dobrze się oglądało. Książek nie czytałem, ale Wiedźmin 3 na konsoli zabrał mi całkiem sporą część życia ;) Serial bardzo dobrze zrealizowany, dobrze zagrany, z bardzo dobrym dźwiękiem i muzyką. A to wszystko w 4K Dolby Vision :) 


Fabuła jest troszkę posiekana i dopiero po pewnym czasie można zacząć wszystko sobie układać, ale nie odbieram tego za wadę.


Zgadzam się z @BladeRunner - trochę zbyt mało jest wiedźmińskiego rzemiosła w postaci eliksirów, olejów i większej ilości znaków (lata chyba tylko aard).


No i obsada Triss... nijak nie pasuje do mojego wyobrażenia czerwonowłosej czarodziejki :( ale co poradzić...

 

Czytam w internetach komentarze, że nie jest słowiański, że poprawny politycznie, że nie tak pokazana ta czy inna postać, ale ode mnie 9/10 i czekam na kolejny sezon


Oglądałem w wersji oryginalnej z napisami, bo dubbingu nie trawię (poza filmami animowanymi). Przełączyłem próbnie na polską ścieżkę i utwierdziłem się w przekonaniu, że nie da rady ;) 

Edytowane przez Zyzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, GREGG napisał:

Ja nie byłem Wiedźminem zachwycony, wszystko porządnie zrobione, poprawnie, ale błysku w tym nie ma

Dokładnie. Po przeczytaniu opowiadań wiedźmińskich człowiek inaczej wyobraża sobie miejsca, postacie itp. Nawet wiedźmin w wykonaniu Żebrowskiego był zupełnie dobrym serialem, biorąc pod uwagę ówczesne możliwości techniki, finanse itp. (np. taka polska ekranizacja Quo Vadis miała o wiele większy budżet, a pamiętacie scenę spalenia Rzymu ? :D Jak to wyglądało).

Z książek Sapkowskiego jeszcze Trylogia husycka ma duży potencjał, gdyby to zekranizować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio oglądam GOTHAM na Netfix-ie. Historia zaczyna się od zamordowania rodziców Bruce Wayna (Batmana). Jestem na czwartym odcinku pierwszego sezonu i zapowiada się ciekawie a mianowicie całe skorumpowane Gotham kontra dobry glina który udaje złego ... .  Polecić mogę fajny serial Templariusze.

 

W dniu 23.12.2019 o 11:36, Intakwrx napisał:

Wiedźmin REWELACJA !

 

Biję polską produkcję na łopatki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2019 o 18:59, GREGG napisał:

Ja nie byłem Wiedźminem zachwycony, wszystko porządnie zrobione, poprawnie, ale błysku w tym nie ma

 

Czyli wiele mnie nie ominęło.. Druga połówka ma podobną opinię po obejrzeniu całego sezonu, mi wystarczyło spojrzeć na Geralta wyglądającego jak maczo z okładek babskich romansideł 20 lat temu, nawet nie włączyłem i zacząłem za to czytać od początku sagę.

Edytowane przez radnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2019 o 23:17, llkuba napisał:

polecam polski dubbing

Dziękuję, ale nie. Nigdy ;)

 

Wiedźmina nie czytałam, ale serial mi się nie podobał, drewniane to wszystko, zero emocji, namiętności... Dlatego sięgnę po książkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmina (jak i ogólnie twórczość Sapkowskiego) znam tylko z audiobooków - superprodukcje - bardzo polecam. Gier nie widziałem, na serial czekałem z ciekawością. Oglądałem w wersji z dubbingiem - bo przekleństwa w germańskiej mowie będą zwyczajnie nijakie. Owszem, byłbym bardziej zadowolony gdyby głosów do dubbingu użyczyła obsada słuchowisk, ale nie można mieć wszystkiego. Żebrowski daje radę, do reszty trzeba się przyzwyczaić. Pierwszy odcinek jest dosyć nudny i gdyby nie walka na końcu to można usnąć. Potem na szczęście jest już tylko lepiej. Zaskoczył mnie elf o czarnej skórze i włosach jak baranek... już gdzieś go widziałem ;)

Znalezione obrazy dla zapytania alternatywy 4 murzyn

Równie naturalnie wyglądają Driady z Brooklynu ;)

Sam Geralt jest zbyt kwadratowy i zwalisty, zbyt sztywno się porusza, czasem zamiast obrócić samą głowę to obraca tułów i wygląda jak 3CPO. 

Yennefer... nieco inaczej ją sobie wyobrażałem, ale zyskiwała również z każdym kolejnym odcinkiem. Jej buta i wyniosłość całkiem fajnie oddane. Polubiłem ją jak puściła z dymem połowę lasu w Ogrodzieńcu (znaczy Sodden) ;)

Tris... no nie ten typ urody. 

Jaskier - myślałem, że był nieco starszy. No nic, ten serialowy jest równie irytujący... czyli nie tak źle jak się początkowo wydawało :D

 

Mimo wszystkich (w moim odbiorze) niedoróbek ogląda się całość bardzo przyjemnie i z niecierpliwością czekam na kolejny sezon. 

Muzyki w filmie nie zauważyłem - znaczy może i jest, ale jej nie słychać. 

 

Tym co nie czytali książek, polecam słuchowiska - rozmach z jakim są zrobione i narracja sprawiają, że zwykły audiobook przy nich wygląda jak monotonny monolog na temat schnięcia farby. No i jest tam muzyka!

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, aflinta napisał:

Sam Geralt jest zbyt kwadratowy i zwalisty, zbyt sztywno się porusza, czasem zamiast obrócić samą głowę to obraca tułów i wygląda jak 3CPO. 

:biglol:

 

7 minut temu, aflinta napisał:

polecam słuchowiska

Znajdę to gdzieś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.12.2019 o 00:25, Turbo napisał:

Mr. Robot się zakończył i ten dwuodcinkowy finał, ale też cały ostatni sezon przejdzie na bank do historii telewizji. Świetna rzecz!

 

Zdecydowanie!!! Ale też chyba nigdy nie będzie tak popularna jak inne ...fajne rzeczy. Za bardzo trzeba się skupiać ;-) 

Ja dopiero kończę 1 sezon, bo czekałem aż będzie dostępne wszystko.  

Potem będę szukał kolejnych dzieł Sami Esmail'a. 

 

Wiecie, że w 4 sezonie dwa odcinki miały ocenę 9,9 a jeden 10 (na IMDb) !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Ayu napisał:

Wikingowie. Skończyłem oglądać

 

Ale najnowszego sezonu nie skończyłeś, bo jeszcze nie wyemitowali wszystkiego, chyba że gdzieś dają spod lady? ;)

Już tu kiedyś pisałem, IMHO ten serial mocno zjechał z poziomem po śmierci Ragnara

 

@piotruś Mi się Robot podobał bardzo S1 i S2, ale potem to się wszystko zbyt wydumane i rozwlekłe zrobiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2019 o 08:47, Aga napisał:

Dziękuję, ale nie. Nigdy ;)

 

Wiedźmina nie czytałam, ale serial mi się nie podobał, drewniane to wszystko, zero emocji, namiętności... Dlatego sięgnę po książkę. 

 Zagraj w grę  :biglol:.

 

Udało mi się obejrzeć z moją Kobietą kilka odcinków serial obyczajowy pt:  "Chesapeake Shores"  i nawet jest całkiem fajny. 

 

W dniu 30.12.2019 o 12:11, Ayu napisał:

Wikingowie. Skończyłem oglądać. Całość oceniam pozytywnie choć czasami zdarzały się dłużyzny. W tym serialu widać, że budżet nie poszedł na marne.

 

 

Ivar żyje więc może to nie koniec ... .

 

W dniu 30.12.2019 o 22:07, GREGG napisał:

Już tu kiedyś pisałem, IMHO ten serial mocno zjechał z poziomem po śmierci Ragnara

 

Z Piotrem (Timi) z Evil SteakHouse mamy odmienne zdanie :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Godzinę temu, bialyracing napisał:

Czy cos wiadomo czy bedzie 6 sezon Peaky Blinders?

Premiera 6 sezonu będzie w 2021.

Aczkolwiek 5 sezon trochę mnie zawiódł. Ciągnął się dla mnie strasznie, choć po części wynagrodziła końcówka ostatniego odcinka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, lukasdraz napisał:

Premiera 6 sezonu będzie w 2021.

Aczkolwiek 5 sezon trochę mnie zawiódł. Ciągnął się dla mnie strasznie, choć po części wynagrodziła końcówka ostatniego odcinka.

to niestety zawsze tak jest. Zwykle każdy kolejny sezon  jest coraz słabszy. Uważam, ze z Peaky Blindersi i tak nie są źli pod tym względem dlatego upatruję kolejnego sezonu :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...