Skocz do zawartości

Co zamiast STI MY15


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

te cale elektroniczne rozwiazania i tryby "sport, indywidual, czytanie znakow i odleglosci" to akurat ma sporo niemieckich Aut na wypasie....  ale kupiles naprawde piekne auto!!! Moj przy ponad 250km/h dopiero wbija 7my bieg... Kumpel  co we Wrocku sprzedaje tylko "tluste tematy" ostatnio przyslal mi filmik jak w M5 przy 267km/h wciska gas do oporu, automat redukuje i po chwili ma 317 na blacie...

ot taka dzis motoryzacja.... RS6, jak to ostatno na lamach wydawnictwa "Motor" podsumowal Kajto, "na prostej prawie nie ma sobie rownych".  Szkoda, ze STI troche to przespalo...

Zycze duuuzo frajdy z jazdy i gratuluje!!!

Chron przed zlodziejami jak mozesz!! U nas jest plaga kradziezy takich rodzynkow a jak nie biora calego, to wyciagaja np. kierownica z poduszkami, Navi, itp.

 

Szczerze gratuluje! Bede wypatrywal RS6 z polskimi blachami na niemieckich Autobahnach! Duzo radosci....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę już ciśnienie zeszło to coś tam skrobnę.

Najpierw to serdeczne podziękowania dla @Alex-a za towarzystwo , za poustawianie wszystkiego po wyjeździe z salonu , a byłem mocno zestresowany , a najbardziej brakiem opon zimowych . Dzięki mordeczko :idea::) . Niestety z oponami jest gruby problem , nie ma ich w całej europie , tylko trzech producentów je robi , Dunlop , michelin , i pirelli . Dunlopy mam zamówione ale produkcja rusza 09.01 , Micheliny beda produkowane w marcu , a Pirelli dostepne kilka kompletów za 16 tys. ...... które niestety są do bani . Przy okazji dowiedziałem sie że dunlopy produkowane są z dwóch wersjach normalne i z musem wygłuszającym hałas :o

Co do samego auta i jazdy , powiem wprost , najlepsze auto w moim życiu !!!!! a miałem róznych kilkadziesiąt. To jest szok i niedowierzanie , jak potrafi być doskonałe RS6. W jednym aucie masz limuzynę komfortową w trybie comfort , ciche , względnie miękkie , odłączają sie 4 cylindry , bardzo dobrze wyciszone ( podwójne szyby ) , a przełączysz w tryb dynamic i masz dosłownie potwora , tryb jeszcze auto , i indywidual , gdzie ustawiasz auto pod siebie , konfiguruje sie indywidualnie silnik, zawieszenie , układ kierowniczy , układ wydechowy, układ tylnego mechanizmu róznicowego , i adaptacyjni tempomat to jest MEGA !!!.

Mega jest aktywny tempomat z funkcją czytania znaków , lini na drodze itd. Ustawiasz np. 180km/h i jedziesz , sam hamuje , sam przyspiesza , sam dokreca kierownice , mega wrażenie , choć początkowo trudno sie przyzwyczaić , ale działa rewelacyjnie ! ustawia sie nawet odległość od auta poprzedzającego , niesamowite !

Noktowizor robi robotę , świetna rzecz szczególnie w trudnych warunkach , mgła , deszcz , zmęczenie itd. , może uratować naprawdę komuś zycie , bo on od razu zareaguje i zahamuje mimo że my jako ludzie nie jesteśmy w stanie tego zobaczyć a tym bardziej zareagować .

Ale to co najbardziej mi zaimponowało to oczywiście osiągi i wydech , a właściwie ryki , pierdy, i bulgoty , tego opisać w prostych słowach sie naprawdę nie da . Trzeba to przeżyć , zobaczyć , banana miałem całą drogę

nieważne czy jedziesz 50 km/h czy 180 km/h , wciskasz gaz i przyspiesza z niewiarygodną lekkościa , coś niesamowitego , jest ostry jak papryka habanero w każdej predkości obrotowej , kilka razy mocniej nacisnełem gaz i moment ponad 250, najwiecej chwilowo dziś to tylko 262km/h , wiecej przyznaję sie ..... bałem :( . Srednie zuzycie paliwa z trasy 580 km z ustawionym delikatnie tempomatem na 180km/h to 18 litrów ale by było pewnie mniej z 3l gdyby nie próby przyspieszeń , bulgotanie z wydechu i pierdy , i zabawy w przyspieszenia :) , dla porównania Clio GT które z nami równo jechało , średnia 12.8 l/100.

Jak chcecie jakieś dodatkowe pytania , to pisać , jak bede umiał odpowiem , choć nie ukrywam że otworzyłem buteleczkę Porto i oblewam auto aby sie nie psuło :):)

Dziękuje Wam wszystkim za reakcję i gratulacje :) !

Pięknie się czyta ;-).

Carfit gratulacje!!! Niesamowity samochód! Teraz czekamy na filmiki z dźwiękiem wydechu. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carfit gratuluję. Świetne auto. A co do zimowek to może odrazu zdecydować sie na taki zestaw z Allegro

 

http://allegro.pl/audi-rs7-a7-a6-rs6-oryginal-kola-21-zima-nowe-fvat-i6583958054.html#thumb/3

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Do nowego wozu wartego grubo ponad półbańki wkładać 4letnie opony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Carfit gratuluję. Świetne auto. A co do zimowek to może odrazu zdecydować sie na taki zestaw z Allegro

 

http://allegro.pl/audi-rs7-a7-a6-rs6-oryginal-kola-21-zima-nowe-fvat-i6583958054.html#thumb/3

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Do nowego wozu wartego grubo ponad półbańki wkładać 4letnie opony ?

Chyba lepiej kupić takie w komplecie z felgami niż czekać na nowe opony kilka miesięcy, zwłaszcza ze pogoda nie sprzyja letnim

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem okrutnie ciekaw jakie osiągnie rezultaty w porównaniu z innymi :idea:

 

Kajto w grudniowym Motorze pisał wrażenia z jazdy na torze m. in. RS6 Performance. Ogólnie, świetne hamulce i napęd, niestety ciężki i mocno podsterowny.

 

W ocenie Kajta najlepiej prowadziło się Porsche Cayman.

 

2415mo8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bardzie wymownie jest to :

 

 

Dwie to y miejsce dla 5 osób i masę bagażu i do tego ten wyglad.Ja nie potrafię byc obiektywny dla tego samochodu bez znaczenia jak "zle" by nie jezdzil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RS6, jak to ostatno na lamach wydawnictwa "Motor" podsumowal Kajto, "na prostej prawie nie ma sobie rownych".  Szkoda, ze STI troche to przespalo...

 

A kiedy to STI było autem do ścigania się na prostej ? Od lat pozostaje niezmienne w swoim przeznaczeniu, czyli jak dla mnie śnieg, szuter, zakręty. Subaru nic nie przespało a z każdą generacją idzie do przodu, najnowszy model jest idealnym połączeniem starego klimatu STI a auta do codziennej jazdy. Tu nie ma nic do porównywania. Inna sprawa że ktoś wyrasta z STI, albo potrzebuje auta do innych zastosowań, np. do szybkiej jazdy po autostradach :) Gratulacje zakupu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To troche nie tak.15-20 lat temu jak chciałeś sedana o osiagacha porsche to szedłeś do salonu subaru i kupowałem Imprezę za 1/3 ceny porsche.Dzis jak chcesz mieć to samo to musisz isc do BMW , Mercedasa , Audi lub Porsche i zaplacic jak za Porsche.

Sa ci ktorzy sie zgadzają i czy ktorzy nie , ja tez uwazam ze przespali ostatnie 10lat mimo ze w odizolowaniu MY15 to najlepsze STI dostępne kiedykolwiek w EU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Imprezy sti to nadal fajne auto i w miarę proste konstrukcyjnie. Przespali jednak wprowadzenie dodatkowych modeli. Sam szukałem mocnego kombi w gamie Subaru bo nie chciałem się przesiadać na inną markę. I co? Zgrzyt, subaru nie ma czegoś takiego w ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, co gorsza dzisiaj mocne HH  typu Golf czy Focus są w stanie skopać STI pod wieloma względami :(

ale co z tego ?  :lol:

 

 

No właśnie... Ja szukałem kombi między s/rs4/6,M5e60... Żadnego odpowiednika nie ma w japońskich autach.

Tam jest inne pojecie auta rodzinnego  :D

 

982789-500x375.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...