Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Teddy26 napisał:

Lol, na 6 wlewów na zdjęciu 4 ma urwane śruby górnego mocowania osłony i wszystkie (!) mają urwane dolne mocowanie bo rdza je zeżarła, powodzenia w zakupie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taki short shifter pasuje do forka SG?

W opisie widnieje że do 2002 roku.b2f2fe6cbf1b226c3c14f4b79be69cee.jpg&key=45b5c8ac53d2affda7681d7ecd072a25f640bad4472886bfcea6d9de9aa2ab65

 

Taptane Tapatalkiem

 

 

Słabo pasuje, poliuretanowe tuleje trzeba przeszlifować żeby się zmieściły, poza tym kiepsko wchodzi jedynka i wsteczny. Nie polecam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forester XT. Jest fajnie , sztywno, precyzyjnie. Z minusów drążek jest też krótszy ale mi to pasuje. Biegi wchodzą trochę ciszej ale żona pomimo tego woli ten wybierak od serii.

Trzeba się wyposażyć w gumowy młotek by to ładnie spasować i podkładki z tworzywa bo załączone nie pozwalają na idealny montaż .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forester XT. Jest fajnie , sztywno, precyzyjnie. Z minusów drążek jest też krótszy ale mi to pasuje. Biegi wchodzą trochę ciszej ale żona pomimo tego woli ten wybierak od serii.

Trzeba się wyposażyć w gumowy młotek by to ładnie spasować i podkładki z tworzywa bo załączone nie pozwalają na idealny montaż .
Dzięki


Taptane Tapatalkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, JAREK.EL napisał:

Czy to prawda, ze montujac tylna rozporke do forestera trzeciego, trzeba jeszcze wyposazyc sie we wzmocnienie podlogi?

Wysłane z mojego HTC Desire 830 dual sim przy użyciu Tapatalka
 

One są chyba opcjonalne we wszystkich modelach?

 

Skąd takie info?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edycja: juz zerknalem i wiem o co biega z tym wzmocnieniem.

 

Teraz pytanie: przednia rozporka lepsza bedzie sztywna czy regulowana?

Wydaje mi sie, ze regulowana juz nie jest taka sztywna, po za tym po co ta regulacja? Raz mozna szerzej raz weziej sciagnac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie.

Kupiłem Forestera SG 2007 158 KM w którym przeskoczył  pasek rozrządu. /cena była bardzo okazyjna z pewnych rąk. nigdy nie sprawiał problemów. Zdemontowałem osłonę z górnego koła i luźny  pasek rozrządu, Samochód koledze zgasł podczas jazdy.

Silnik EJ20FLVQMB..... Jest kolizyjny? / obstawiam że tak. Czekam na termin u zaufanego mechanika.

Na pewno na forum ktoś wie...

Z góry  dziękuję za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Tak z innej beczki, czy przy okazji gdyby wsadzić 2.0t to ktoś mógłby się czepiać?

 

 

 

Tylko teoretycznie bo homologacja przewiduje moc podaną w dowodzie. W praktyce nie ma jak tego sprawdzić, inaczej wszystkie uturbione wolnossące auta czy te z turbo z podniesioną mocą by lądowały na lawetach. Ale jak chcesz być legalistą to jedziesz na przegląd i mówisz że zmieniłeś silnik na mocniejszy. Jak przejdziesz przegląd to wbijają w dowód i wszystko jest zgodnie z prawem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 pytania:

 

1) Czym zastąpić fabryczne łączniki stabilizatorow przednich ? Co 20-25tys kilometrów padają i nie bardzo mi się widzi znowu buli 300zl jak i tak za chwile padną. 

2) Jak sprawdzic czy map sensor dziala poprawnie w silniku 125km SOHC ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przednia rozporka lepsza bedzie sztywna czy regulowana?
Wydaje mi sie, ze regulowana juz nie jest taka sztywna, po za tym po co ta regulacja? Raz mozna szerzej raz weziej sciagnac?

Wysłane z mojego HTC Desire 830 dual sim przy użyciu Tapatalka


Ponoć regulowane to lipa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekwilbrystyka z olejem  w tym moim forku ! :krecka_dostal: albo jest coś pomodzone z misą albo to przekracza moją percepcję. Po przejechaniu 15 km auto odstawione w to samo miejsce co zawsze. Odstało 3h sprawdzam bagnet suchy!!!  mówie no nie jednak chleje olej jak głupi. Łapie za bańkę,  dolałem ociupinkę (50 ml) i myślę czekaj czekaj. Odpaliłem auto na kilka minut zagrzało się troszkę podbijałem obroty do 2tyś co by ruszyć troszkę ten olej odczekałem 2 min i  wykonałem kilka pomiarów w odstępach 1-minutowych.  W ten o to cudowny sposób olej zaczął sie pojawiać na  bagnecie z każdym pomiarem coraz wyżej i wyżej  aż doszedł do  stanu   z wymiany  czyli full. Ehh bądź tu mądry i pilnuj oleju w subaru

Edytowane przez forek8925xt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, forek8925xt napisał:

Ekwilbrystyka z olejem  w tym moim forku ! :krecka_dostal: albo jest coś pomodzone z misą albo to przekracza moją percepcję. Po przejechaniu 15 km auto odstawione w to samo miejsce co zawsze. Odstało 3h sprawdzam bagnet suchy!!!  mówie no nie jednak chleje olej jak głupi. Łapie za bańkę,  dolałem ociupinkę (50 ml) i myślę czekaj czekaj. Odpaliłem auto na kilka minut zagrzało się troszkę podbijałem obroty do 2tyś co by ruszyć troszkę ten olej odczekałem 2 min i  wykonałem kilka pomiarów w odstępach 1-minutowych.  W ten o to cudowny sposób olej zaczął sie pojawiać na  bagnecie z każdym pomiarem coraz wyżej i wyżej  aż doszedł do  stanu   z wymiany  czyli full. Ehh bądź tu mądry i pilnuj oleju w subaru

W 2,0 XT są podobne czary. Pewnie @BazaN potwierdzi... ;)

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Siodemka napisał:

2 pytania:

 

1) Czym zastąpić fabryczne łączniki stabilizatorow przednich ? Co 20-25tys kilometrów padają i nie bardzo mi się widzi znowu buli 300zl jak i tak za chwile padną. 

2) Jak sprawdzic czy map sensor dziala poprawnie w silniku 125km SOHC ? 

Ja testuje aktualnie lemforder 37008 01, nawet spasowały, długość ta sama, zrobione 1000km i jest ok na razie, nie wiem czy subiektywne ale wydaje się mniej bujać na zakrętach:D Jak ktoś ma jakiś pomysł z czego podejdą a mocowania na śruby są w płaszczyźnie to chętnie przetestuję bo za nic nie mogę czegoś lepiej pasującego znaleźć;)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...