Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Pan Dziedzic napisał:

Radio się podgłaśnia i problem wycia znika ;) 

A tak samo można przy nieszczelnych szybach?

A swoją drogą dziwie się z tym LED barem. Mam paru znajomych co mają terenówki, topią je czasem też. Żaden nie narzekał na ledbar. Może @koziolek taki Ci sie akurat trafił. Dużo pewnie też zależy od umiejscowienia, i czy prosty czy wygięty w łuk. U znajomych akurat opony zagłuszają wszystko. Stąd pewnie brak obiekcji z ich strony.

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, ewemarkam napisał:

A tak samo można przy nieszczelnych szybach?

A swoją drogą dziwie się z tym LED barem. Mam paru znajomych co mają terenówki, topią je czasem też. Żaden nie narzekał na ledbar. Może @koziolek taki Ci sie akurat trafił. Dużo pewnie też zależy od umiejscowienia, i czy prosty czy wygięty w łuk. U znajomych akurat opony zagłuszają wszystko. Stąd pewnie brak obiekcji z ich strony.

U mnie gwiżdże nawet przy małej prędkości. Cóż coś za coś. Gwizd zagłuszam radiem i mam lux panoramę w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, JAREK.EL napisał:

A to ciekawe bo mam hak i przewody wpięte gdzieś indziej.

Wysłane z mojego HTC Desire 830 dual sim przy użyciu Tapatalka
 

Bo może masz trzynasto pinowe gniazdo haka?

To jest gniazdo do wtyczki dziawięcio pinowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat opon - ciąg dalszy. Wiem że idzie zima, ale je akurat muszę do wiosny kupić nowe opony na lato do Forka SH rozmiar 225/55/R17.  Liczę też na jakieś posezonowe obniżki. Co byście polecili?

Myślalem o Michelin LATITUDE CROSS, ale też o Toyo proxes cf2 suv, które cenowo wyglądają bardzo atrakcyjnie i mają niezłe opinie. Czy ktoś z Was jeździ na tych Toyo? Warte są uwagi i około 380 pln za szt.?

Z góry dzięki za sugestie opinie i podpowiedzi.

Pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile powinno wynosić napięcie ładowania w Forku?

Miałem problem przeładowywującego alternatora - dawał 14,8 - 15V. Jak się okazało miał upalony środkowy pin w wiązce regulatora. Wymieniłem na sprawną używkę - podaje 13,4-13,9. Auto robi trasy 20-minutowe i po 2 dniach niejeżdżenia nie chciało odpalić. Aku ma ze 4 lata. Moim zdaniem poprawne napięcie łądowania to 14,1-14,2 V. 

 

Czy powinienem oddać alternator do regeneracji czy wymieniać najpierw aku?

 

Ewentualnie - czy może rozsądniej kupić regulator i wymienić w starym, przeładowującym alternatorze? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wtw napisał:

Dzięki za opinię.

A w codziennym użytkowanie na jakich letnich kapciach jeździsz?

Jak założyłem w czerwcu przed Rumunią, to do dziś jeżdżę. Ale ogólnie to mam Goodyeara Effficentgrip, jak dla mnie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile powinno wynosić napięcie ładowania w Forku?
Miałem problem przeładowywującego alternatora - dawał 14,8 - 15V. Jak się okazało miał upalony środkowy pin w wiązce regulatora. Wymieniłem na sprawną używkę - podaje 13,4-13,9. Auto robi trasy 20-minutowe i po 2 dniach niejeżdżenia nie chciało odpalić. Aku ma ze 4 lata. Moim zdaniem poprawne napięcie łądowania to 14,1-14,2 V. 
 
Czy powinienem oddać alternator do regeneracji czy wymieniać najpierw aku?
 
Ewentualnie - czy może rozsądniej kupić regulator i wymienić w starym, przeładowującym alternatorze? 
 
Ładowanie tak jak napisał Dziedzic jest poprawne. Czasem aby było książkowo czyli 14.4V, wystarczy wyczyścić masę silnika/skrzyni.
Naładuj poprawnie akumulator prostownikiem. Jeśli się da to uzupełnij elektrolit. Po ładowaniu, odepnij good prostownika i zmierz po paru godzinach napięcie. Jeśli będzie mniej niż 12V, to akumulator wyzionął ducha juz. Powinien trzymać 12.4V-12.6V po takim ładowaniu paru godzinnym (10h). Jeśli akumulator ma więcej niż 4 lata to mógł już dokończyć żywota.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, JAREK.EL napisał:

Wracając do rozpórek to powiem, że klapa jak trzeszczała tak trzeszczy.

Wysłane z mojego HTC Desire 830 dual sim przy użyciu Tapatalka
 

Klapę najlepiej wykleić matami do car audio i piankami. Jest o niebo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, yaroz napisał:

Mi jeszcze telepie, nawet z podklejaną uszczelką pod tym dużym plastikiem. Podejrzewam że jeszcze telepią te górne plastiki wraz z plastikiem światła stopu.

Tam też dałem maty i piankę, tak że plastiki weszły potem na styk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...