Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem elektryczny. W aucie świecą się kontrolki od ręcznego i temeratury dyfra. Wcześniej zapaliła się chwilowo i auto zgasło. Po odpaleniu zgasły po dodaniu gazu. Obecnie palą się cały czas, auto jeździ normalnie. Napięcie na aku ok. 15V czyli za dużo, przez OBD w zakresie 14,4-14,8V.

Dla dodania złożoności - pod maską znalazłem dwa plastry wędliny - pewnie jakiś zwierz zawędrował i przyniósł ze śmietnika. 

 

Autem jeździ żona, zahaczyła o serwis - zmierzyli wysokie napięcie na aku, przejrzeli z grubsza kable masowe. Powiedzieli, że pewnie regulator napięcia - z czym się zgadzam, ale trzeba zostawić wóz na 2-3 dni i wysłać alternator do zakładu w tym wydpecjalizowanego.

 

Pytanie moje - czy mogę np. podmienić ten regulator na używkę lub kupić drugi i odpuścić grzebanie w alternatorze? Chwilowo nie mogę sobie pozwolić na unieruchomienie auta na dłużej niż kilka godzin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Ci napisałem. Sam mam osramy, co prawda na H4. Do tego jeszcze soft start czeka na montaż.

 

Przepraszam tam powinieneś mieć H3. Tego Ci nie napisałem wcześniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Patryk Róg napisał:

panowie i panie jakie żarówki wchodza do swiateł przeciwmgłowych Subaru Forester 2006 xt ? 
i co polecacie wrzucić żeby ładnie świeciły ?

 

Wiesz co jak wymieniałem u siebie a takie samo chyba mamy auto rocznikowo to miałem HB4, france mocno siedzą w gniazdach, ja jak bym teraz zmieniał to założyłbym żółte albo z żółtą poświatą coś jak osram FOG BREAKER, pozdrawiam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej jest informacja że H3

https://mojafirma.infor.pl/moto/eksploatacja-auta/uklad-elektryczny/290516,Subaru-zestawienie-zarowek-w-najpopularniejszych-modelach.html

 

Ale to może do przedlifta. Bo polift ma oddzielone lampy mijania i drogowego.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowałem w paru samochodach. Podsufitka jest najłatwiej. Nie musisz jej zdejmować. Puszczasz przewód przy krawędzi. Największy problem jest aby przecisnąć ją przed gumę od klapy. Potem lecisz z nią przy podsufitce i po słupku przednim aż do deski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wkładamy żarówek 5-cio watowych do zegarów

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka


czemu? Dzisiaj wymieniłem jedna przepalona w zegarach i była właśnie 5W (chyba od nowości) + jedna mniejsza która jest standardowa do zegarów

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, też to mam, co to w sumie daje ? 
Powinien oczyszczać opary benzyny, to wiem, ale z tego co pisze @fidel25 przepływa tam paliwo ? 


Wyjąłem ten zbiornik, przedmuchalem kompresorem. Bylo sporo paliwa w srodku. Przed nim jest zawor, ktory wyglada na zwrotny, ale w moim przypdaku przepuszcza w dwie strony. Generalnie odpalilem i po kilku minutach chodzenie nic sie nie leje. Nie wiem czy to po prostu przypadek, czy faktycznie cos na rzeczy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pan Dziedzic napisał:

Skrzypi.

Jest to naturalna sprawa i trzeba nauczyć sie z tym żyć lub, podgłośnić radio.

A jak by solidnie (w miejscu stykania gumy z nadwoziem) posmarować smarem silikonowym to nie zlikwiduje lub znacząco zmniejszy tego skrzypienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, JAREK.EL napisał:

Czy w Foresterach naturalne jest, ze podczas wolnej jazdy po nierownosciach, skrzypi tylna klapa?
Skrzypienie brzmi jakby podczas pracy budy auta guma u ocierala o blache.
Jak to wyeliminowac?

Wysłane z mojego HTC Desire 830 dual sim przy użyciu Tapatalka
 

Znacząco pomaga wstawienie rozpórek (przód/tył), a do tego lepiej się prowadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...