Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

Może niepotrzebnie drążę temat ale czy istnieje S-turbo MY98 (w sensie rocznik modelowy)? Produkcja oczywiście ruszyła w 98 ale modelowo był to 99 tak samo jak Impreza GT ostatni lift z cewką na boku, piec EJ205 i tam już kabel KKL działa z darmowymi programami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mirasek napisał:

Może niepotrzebnie drążę temat ale czy istnieje S-turbo MY98 (w sensie rocznik modelowy)? Produkcja oczywiście ruszyła w 98 ale modelowo był to 99 tak samo jak Impreza GT ostatni lift z cewką na boku, piec EJ205 i tam już kabel KKL działa z darmowymi programami.

Istnieje, sam robiłem przeszczep silnika z instalacją z Forestera ST/b MY98 do S-Turbo MY99. W MY98 jest silnik oznaczony EJ20G (chociaż faktycznie to EJ20K) masz ECU na 3 płaskie 2-rzędowe wtyczki jak w Imprezie MY98, w MY99 są 3 wtyczki 3-rzędowe. Wiązka elektryczna też się trochę różni, czujniki na silniku są zupełnie inne i jeszcze parę innych kwestii je różni. Tylko nie pamiętam na jakie rynki poza JP ta wersja wychodziła.

Edytowane przez skwaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że były forki z EJ20G na JDM do roku modelowego 98 włącznie to wiem, maczałem palce w takich, ale w S-turbo na nasz kontynent nigdy się nie spotkałem, produkcja 98 miała silnik i wiązki już nowszej generacji, modelowo 99 i do tego dążę ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szara skóra była na EU chyba tylko w przedliftach, polifty miały te zamszowe coś, gładkiej nie widziałem. Może ktoś sobie obszył? Z wersji turbo te wnętrze?

Właśnie nie wiem skąd to wnętrze, wiem że z polifta. Bo musiałem zmieniać boczki przy kanapie, zawiasy kanapy itd. Myślałem że to skóra, kupiłem teraz kosmetyki do tego a okazuje się że to skaj... Trudno. Dzięki

Tak wygląda:a6cc0e02a97ca788550ef64dc265871e.jpge2c6df0448406088127e8b58bcf85c30.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ewemarkam napisał:

Właśnie nie wiem skąd to wnętrze, wiem że z polifta. Bo musiałem zmieniać boczki przy kanapie, zawiasy kanapy itd. Myślałem że to skóra, kupiłem teraz kosmetyki do tego a okazuje się że to skaj... Trudno. Dzięki

Tak wygląda:a6cc0e02a97ca788550ef64dc265871e.jpge2c6df0448406088127e8b58bcf85c30.jpg

Mam tą samą w przedlifcie, muszę kupić tylko albo przednie fotele albo je oddać do obszycia bo się strzępi.

 

Też uważam, że to nie skóra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mirasek napisał:

To że były forki z EJ20G na JDM do roku modelowego 98 włącznie to wiem, maczałem palce w takich, ale w S-turbo na nasz kontynent nigdy się nie spotkałem, produkcja 98 miała silnik i wiązki już nowszej generacji, modelowo 99 i do tego dążę ;) 

Tak, to prawda, na EU były MY99 i w nich pasuje kabelek KKL.

 

Godzinę temu, Vercy napisał:

ten odpowiedni kabel to?

Jeszcze się upewnię, masz S-Turbo europejskie z roku 98? Bo jak tak to kabelek KKL + FreeSSM lub RomRaider powinien działać poprawnie.

Jeszcze jedno dodatkowe pytanie, czy masz LPG? Bo już spotkałem się z autem, gdzie jakiś dłubacz tak podpiął wiązkę LPG że złącze OBD przestało działać poprawnie.

Edytowane przez skwaro
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Vercy napisał:

Mam tą samą w przedlifcie, muszę kupić tylko albo przednie fotele albo je oddać do obszycia bo się strzępi.

Na pewno masz identyczną? Kolor może ten sam ale przedlift oryginalnie ma inne przeszycia foteli i normalną skórę, dopiero w kolejnych generacjach była chyba eko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, na szybko potrzebuje lokalizacje czujnika cisnienia oleju w sf n/a po lifcie.
Stoje na parkingu bo zapalila sie kontrolka. Silnik byl myty takze podejrzewam problem ze stykiem.
Dzieki!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pod alternatorem, wchodzi do niego jeden kabelek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, mirasek napisał:

Na pewno masz identyczną? Kolor może ten sam ale przedlift oryginalnie ma inne przeszycia foteli i normalną skórę, dopiero w kolejnych generacjach była chyba eko?

szew jest inny i inny wzór foteli, ale kolor i materiał chyba taki sam, patrząc na to co się z tym dzieje z wiekiem też bym powiedział, że to nie skóra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie dlaczego fotele w Forkach STi były pozbawione poduszki powietrznej, skoro w skórzanych z XT poduchy były? Te skórzane jakoś nie dogadują się z moim kręgosłupem i chętnie bym zmienił, ale żeby tak pozbywać się z tego tytułu poduszek to średnio rozsądna sprawa... :unsure:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego służy ten dolny przycisk w skrzyni biegów AT i w której pozycji jest uruchomiony hold?
Ten na lewarku to power, skrzynia wtedy wyżej kręci, i nie załącza lockup'u.
Hold załączony powinien Ci się zaświecić na liczniku. Tak jak power.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ewemarkam napisał:

Ten na lewarku to power, skrzynia wtedy wyżej kręci, i nie załącza lockup'u.
Hold załączony powinien Ci się zaświecić na liczniku. Tak jak power.

Dzięki, czyli power to taki drogowy, znaczy bardziej dynamiczny i 2x4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne 2x4. W Subaru masz stały napęd zawsze na 4 koła.
Lockup to sprzęgło w konwerterze. Niektórzy błędnie nazywają to kolejnym czyli 5 biegiem. Sprzęgło w nim łapie żeby nie bylo uślizgu na podczas jazdy w trasie. Lockup łapie od ok 70km/h, przy spokojnej jeździe. Gdy depniesz, rozpina, depniesz bardziej to już redukuje.
A to co miałeś na myśli to sprzęgło transferu w dupce skrzyni (transfer case). Rozłaczasz je bezpiecznikiem FWD pod maską. Wtedy masz napęd tylko na przód.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...