Skocz do zawartości

Ogólna trwałość xv, istotne naprawy


FanSub

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, yarthecat napisał(a):

gumy wahaczy czy jak im tam przód i tył wymieniłem, bo popękane już były

 

Chyba o tuleje wahaczy chodzi?

Niedawno na przeglądzie przy 65kkm też były u mnie wymieniane (z tyłu), okazały się popękane. Ten element niezbyt trwały jest w XV  

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.06.2023 o 21:43, aflinta napisał(a):

Ja dzisiaj robiłem przegląd 120kkm. 

Wymieniono przednie i tylne tarcze i klocki. Wychodzi na to, że u mnie komplet tarcza/klocek wytrzymuje 60kkm z przodu i 120kkm z tyłu. Amortyzatory mam ciągle seryjne i wydają się być OK. 

 

Ja praktycznie nie zjeżdżam moim z asfaltu, omijam dziury, itd .... czy to prędkość robi znaczenie (bo nie wiem już dlaczego to na mnie padło, że tak szybko i tak dużo rzeczy mi padło)  ? ;) 

Wyjdzie na to, że osoba która za około rok kupi ode mnie mój egzemplarz, będzie miała praktycznie nowe auto, bo większość będzie w nim wymieniona ....   

 

Edytowane przez Blixten
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Blixten napisał(a):

 

Ja praktycznie nie zjeżdżam moim z asfaltu, omijam dziury, itd .... czy to prędkość robi znaczenie (bo nie wiem już dlaczego to na mnie padło, że tak szybko i tak dużo rzeczy mi padło)  ? ;) 

Wyjdzie na to, że osoba która za około rok kupi ode mnie mój egzemplarz, będzie miała praktycznie nowe auto, bo większość będzie w nim wymieniona ....   

 

Będziesz wymieniał silnik i skrzynię? ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Snuff napisał(a):


Ja bym próbował w narożnikach, wyczujesz czy lekko idzie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No i nie mam tych fikuśnych tapicerskich przyrządów... chyba to wszystko nie na ten weekend :biglol: .

Edytowane przez Szürkebarát
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie mam tych fikuśnych tapicerskich przyrządów... chyba to wszystko nie na ten weekend :biglol: .

Nie czekaj ! Na następny weekend będzie co innego do roboty
Łyżeczka do kawy (to chyba masz ) lub drewniana łyżka do patelni… to też chyba masz
… chociaż znam takiego, co jedzenie oparł na cateringu i łyżki drewnianej nie ma


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Snuff napisał(a):

… chociaż znam takiego, co jedzenie oparł na cateringu i łyżki drewnianej nie ma emoji2957.png

W kolejnym etapie swojego rozwoju będzie jadł palcami? Tylko, że to już było. Niełatwo mi zrozumieć że tak wygląda rozwój.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kolejnym etapie swojego rozwoju będzie jadł palcami? Tylko, że to już było. Niełatwo mi zrozumieć że tak wygląda rozwój.

Generalnie 2/3 ludzi na tej planecie je palcami…
…cześć tej 1/3 to my uczyliśmy jeść widelcem i nożem, wg najnowszej historii naszej kochanej tfu władzy!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Facepalm 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Snuff napisał(a):


Generalnie 2/3 ludzi na tej planecie je palcami…
…cześć tej 1/3 to my uczyliśmy jeść widelcem i nożem, wg najnowszej historii naszej kochanej tfu władzy! emoji1.pngemoji1.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Generalizowanie jeszcze w PRL mnie nie przekonywało. Tfu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przegląd po 45 kkm /14 miesięcy, bez uwag z mojej strony oraz ze strony serwisu.

amortyzatory (70-72%) i hamulce  (Przód/tył/ postojowy: 4,03-4,33/ 2,79-3,13/2,71-2,97 kN) przez ostatnie 30 kkm nie zmieniły sprawności pomimo zaliczenia 2x SJS oraz zabaw O-R na Jurze.
Jestem zadowolony. Temperatura wrzenia płynu chłodniczego 262 stopnie, akumulatory 88% i 100%. 

przeglad ze zniżką KS 1755 ( z dodatków ozonowanie AC i extra litr oleju) 

można jechać na wakacje :D

  • Super! 2
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Zostałem wezwany na akcję serwisową dot. hamulca "ręcznego":

Cytat

Subaru Corporation, zawiadomił nas o potrzebie sprawdzenia i zabezpieczenia złącza elektronicznego hamulca EPB. W szczególnych okolicznościach, w wyniku rozłączenia obwodu EPB, może dojść do braku możliwości zwolnienia hamulca postojowego lub braku jego działania(w obu przypadkach zaświeci się kontrolka ostrzegawcza).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda , że to grubsza sprawa:

Samochody Subaru, modele: Legacy 15-18MY, Outback 15-18MY, Levorg 15-18MY, WRX 15-18MY, Impreza 17-19MY, XV 17-19MY

 

http://uokik.gov.pl/powiadomienia.php?news_id=19846

 

Ja na razie też nie dostałem powiadomienia. A na https://srt.subaru.pl/ też nie widnieje.

Edytowane przez ovi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...