Skocz do zawartości

PLEJADY 2016 - czyli odliczanie czas zacząć, dziś studniówka !!!!!!!!!


guma

Rekomendowane odpowiedzi

W kilku słowach od załogi 227...

Niezależnie od wszystkich pojawiających się w wątku zastrzeżeń do organizacji, protestów i sprostowań, narzekań i słow pełnych entuzjazmu, wszelkie podsumowania kolejnego Zlotu Plejad zacząć trzeba od najważniejszego - dziękujemy! Zarówno Ojcu Dyrektorowi osobiście, całemu SIP, jak i każdemu najmniejszemu "trybikowi w maszynie" ;)
Po raz kolejny dostaliśmy imprezę wyjątkową i to niezależnie od miejsc na podium, nagród i laurowych wieńców. Jeśli w przyszłym roku będziemy "walczyć" o pietruszkę, za to w takiej samej atmosferze, to zapisuję już teraz (żeby to było takie proste, a tu trzeba to trzeciej tury czekać :D )!
Dziękujemy jako 227 za każde jedno słowo wsparcia i pozytywnej szydery (tych pierwszych było więcej :) ) ze strony współzlotowiczów. W tym roku nie usłyszeliśmy już, że jedziemy polonezem. :D 

Dzięki za świetną walkę na terenowej! Ktoś na Zlocie zdziwił się, że "nam się chce"... Otóż chce nam się i to jak! Jeśli spinamy się w pozytywnym klimacie, to właśnie to jest świetne. Do Maćka (235) zabrakło nam na koniec Plejad 0,31%, ale na próbach biegaliśmy razem, podpowiadaliśmy sobie poszczególne cięcia i ani przez moment nie przyszło nam do głowy, że mógłby nie trzymać za nas kciuków (nadzieja matką, czy coś takiego.... :D ).
Patrząc na własne nagrania z kamer cięzko uwierzyć, że to już "po". Co gorsza będę pewnie te filmy przeglądał najbliższe 12 miesięcy nie mogąc doczekać się kolejnych Plejad. Na terenowej dzień pierwszy był spoko. Dzień drugi urwał mi głowę i szukam jej do tej pory. Powrót między 2 w nocy a 10 rano to już tylko pourywany film, ale to szczegół :P
I pamiętajcie ... - jeszcze nie powiedzieliśmy ostatniego słowa :lol:

A z uwag praktycznych - może warto byłoby na terenowej, gdzie jednak trasa zmienia się wraz z kolejnymi przejazdami zastosować odwróconą kolejność startów drugiego dnia? Niby niewielka filozofia, a dość istotnie wyrównałaby szanse.

Edytowane przez Crazy_Ivan
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że moderatorzy wybaczą, ale właśnie na ten wątek, szczególnie teraz, wchodzi wielu Forumowiczów. Wielu tez miło wspomina trasę terenową na ostatnich Plejadach.

 

Jeśli ktoś z Was, kto posiada Forestera lub XV i chciałby przeżyć przygodę życia razem z innymi Forumowiczami, zapraszam serdecznie do zapisania się na VII Subariadę do Turcji wschodniej. Wszystko jest opisane w wątku:

 

http://forum.subaru.pl/index.php?/topic/81780-vii-subariada-turcja-wschodnia/

 

Są jeszcze trzy wolne miejsca.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TJ - nie udało Ci się wciągnąć mnie w pyskówki na imprezie więc i tutaj Ci się nie uda.

 

W swojej wypowiedzi strasznie namieszałeś kilka niezależnych od siebie rzeczy. Po raz kolejny więc powtórzę, żeby było jasne i czytelne.

 

 


Zapytalem cie: czy jak widziales nieprawidlowosc w wyniku innej zalogi, zglosiles to sedziemu? -nie

 

Czy od momentu zakonczenia prob do imprezy wieczornej zglosiles nieprawidlowosci? -nie

 

Czy po OGLOSZENIU WYNIKOW zglaszales nieprawidlowosci? NIE! Bo, jak sam przyznales, wolales integrowac sie z reszta.

 

Organizatorom wytknąłem niedociągnięcia, na które z wielu uczestników zwracało uwagę (w różnej formie) od lat. Bez efektu.

 

 

 

 

 

zarzucac oszustwo

 

Nie zarzucam organizatorom oszustwa. (Nieuczciwość zarzuciłem dwóm załogom ale to jest inny temat, którego na scenie nie poruszałem).

 

 

 

 

 

Rozumiem twoja frustracje, uwierz.

 

Wiesz dlaczego żałuje, że nie "trafiłem" na pierwsze miejsce? Bo moja wypowiedź (uwierz - byłaby identyczna) nie była by opacznie odbierana jako gorzkie żale przegranego.

  • Do kitu 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chciał bym również pozdrowić panów z załogi 404

Tam akurat jechała rodzina, na próbach jechali rodzice i nie wyglądali na dwóch mężczyzn...

 

 

 

choć Arłamów posiłkowo był mega na trasie [hotelowo bardzo słabo]

Znaczy że co??? Bo nic innego ponad to, że była tylko jedna lokalizacja do wyboru nie przychodzi mi na myśl, co mogło być słabe w zeszłym roku.

 

Poza tym-gratulacje za zajęcie miejscówki na pudle :)

W tym roku mi się "nie jechało", w zasadzie po każdej próbie miałem nieodparte wrażenie, że jechałem wolno, za wolno... sam nie wiem dlaczego.

 

Ja również jechałem z rodziną ?? i jakie to ma znaczenie ?? 

Panów z 404 i niższego numeru - w sensie tą ekipę "numerową"  z której zapamiętałem tylko wyższy numer. 

W zeszłym roku JEDZENIE było słabe w Hotelu, Hotel z prestiżem a jedzenie marne i nie chodzi tu o ilości. - na trasie obiad w Arłamowie wymiatał ! 

Kecajek jaki miałeś nr załogi ?

Pozdrawiam

 

 

 

Spokojnie, "bez nerw" ;)

Skoro napisałeś, że pozdrawiasz "panów z 404" to mnie to zdziwiło, bo wiem, że tam pilotowała kobieta-ot co ;)

Skoro masz na myśli dwie załogi to tu już zapewne uda się znaleźć więcej mężczyzn ;)

Odnośnie jedzenia w Arłamowie-czy było marne? Trudno powiedzieć, z pewnością mogło być lepsze (jak zawsze), chyba sam w pewnym momencie uznałem, że oczekiwałbym czegoś innego, ale czy słabe? Tu każdy ma swoje potrzeby, punkt odniesienia, smak i oczekiwania. Ile żołądków tyle opinii, albo i więcej ;) Chyba nie dałoby się tak zrobić, aby wszyscy byli zadowoleni i pod wrażeniem-zgodnie z powiedzeniem "jeszcze się taki nie narodził..."

W tym roku mieliśmy 407.

 

 

 

I pamiętajcie ... - jeszcze nie powiedzieliśmy ostatniego słowa :lol:

Liczę na to :)

Edytowane przez kecajek
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TJ - nie udało Ci się wciągnąć mnie w pyskówki na imprezie więc i tutaj Ci się nie uda.

 

:huh:  :huh:  :huh:  Brak mi slow, dlatego nie bede komentowal. tylko moze warto sie zastanowic, ze skoro wszyscy cie zle zrozumieli....... to moze to ty sie niewlasciwie wyraziles. eot

 

 

 

 

Zapomnialem przeprosic zaloge 206 za ... stanowcze pare slow na starcie do odcinka pierwszego. Ale rowniez dziekuje za zrozumienie sytuacji :)  :ok: Odwdziecze sie calkiem fajnym filmikiem w odpowiednim watku!

Edytowane przez Than_Junior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mamy cały rok na testy. Pewnie na TF jest kilku informatyków ogarniających temat. Jak zauważył @Izotom może to być fajna inicjatywa oddolna.

 

@przemekka podoba mi się Twoje podejście i się zgadzam z Twoimi pomysłami. Chociaż na upartego to załoga nie musi mieć telefonu ani zasięgu, baterii itd żeby być rejestrowaną w systemie przez sędziego.

 

Ostatnio otarło mi się o oczy "jeśli chcesz coś zrobić to znajdziesz sposób, a jeśli chcesz czegoś nie zrobić to znajdziesz powód".

 

Już na imprezie na plaży gdy wiadomo było że jest jakiś problem z udostępnieniem wyników to zaczęliśmy z żoną rozmowę o apce umożliwiającej zbieranie wyników i wyliczanie klasyfikacji na bieżąco.

W zasadzie po wjechaniu na metę ostatniej załogi można by było rozdać nagrody :-)

No wiem, trzeba dać ludziom godzinę na zgłoszenie obiekcji.

 

Napewno jest to do zrobienia i chętnie dołączę do projektu :-) jestem programistą i automatyzuję procesy, coś tam wniosę ;-)

 

Potencjał w pomyśle jest, podobnych imprez jest na świecie kilka. Sprawdzał ktoś może czy jest coś gotowego do kupienia lub opensource?

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zapomnialem przeprosic zaloge 206 za ... stanowcze pare slow na starcie do odcinka pierwszego. Ale rowniez dziekuje za zrozumienie sytuacji :):ok: Odwdziecze sie calkiem fajnym filmikiem w odpowiednim watku!

Than_Junior organizator od tego jest zeby byc stanowczym. Nie ma sprawy, nie poczulismy sie dotknieci. A jesli jeszcze zarobilismy na tym filmik to w ogole mega :)

A z uwag praktycznych - może warto byłoby na terenowej, gdzie jednak trasa zmienia się wraz z kolejnymi przejazdami zastosować odwróconą kolejność startów drugiego dnia? Niby niewielka filozofia, a dość istotnie wyrównałaby szanse.

Jestem za!

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Wam idzie z Dronami ? Ja naszego wczoraj szukałem 200m dalej w pszenicy, a dzisiaj ściągałem z drzewa :biglol: :biglol: :biglol:

Czekam aż Synek przyjedzie i się nim zajmie. Ja na razie oglądam pudełko. Ładny jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powolutku do przodu :)

Swojego ściągałem już z dachu, ale zaczynamy również naukę ewolucji 3d. Niestety bateria dość słaba i jutro dokupię jeszcze 2 sztuki 1000 mAh więc powinny starczyć na dłuższą, jednorazową zabawę ;)

 

Próbował ktoś miodku? Wie ktoś co to za rodzaj bo dzieci jakoś podejrzanie na niego patrzą i nie bardzo mają ochotę na konsumpcję...

Edytowane przez Eclipse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jutro dokupię jeszcze 2 sztuki 1000 mAh

 

Kolego uważaj, podobno efekt czasowy jest odwrotny od zamierzonego bo aku powyżej 600 mAh są po prostu za ciężkie i mi sprzedawca je kategorycznie odradził....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu znalazłem kilka chwil, żeby opisać po krótce moje wrażenia z Plejad 2016 z perspektywy trasy szosowej.

 

Dla mnie jedne, jak nie najlepsze Plejady na których okazję miałem być. A byłem już 12 razy. :)

 

Lokalizacja. 

W tym roku, dzięki Subaru mogłem przenieść się w czasie i wrócić do okresu moich kolonii i wyjazdów z rodzicami. Cudowne czasy. Piękna okolica i bogata w liczne atrakcje. 

Jest jednak mały minus? A za co? Za to, że musiałem z lawetą jechać 750 kilometrów! :) Jednak nie żałuję ani jednego przejechanego kilometra. :)

 

Również mogę napisać, że większość prób była naprawdę doskonała. Duże prędkości i próby, które wymagały od kierowcy i pilota koncentracji i uwagi. Mojemu teamowi trochę zabrakło w tym roku obu z tych rzeczy. ;):) W każdym razie SJS spisał się na medal.

Zaskoczeniem dla mnie są niektóre negatywne opinie o sędziach. Osobiście uważam, że byli bardzo uprzejmi i przy starcie zawsze było mnóstwo śmiechu, a o to chyba tutaj chodzi. Jedyna wpadką ze strony sędziów, którą odnotowałem była próba, o której już wspominał @@Andremil. Nie pamiętam już jej numeru, ale była to próba na jakimś placu, gdzie zaraz po niej rozgrywała się druga. Wyniki obu otrzymywało się z busa na zakończenie. Jak się okazało, mój czas podczas pierwszej próby nie został zmierzony. Dowiedziałem się o tym dopiero odbierając wyniki po drugiej. Zapytałem, jaki czas zostanie wpisany w takim razie. W odpowiedzi usłyszałem, że nie wiedzą, a decyzję podejmie Organizator. Uparłem się, że w takim razie próbę przejadę drugi raz, żeby ktoś nie wpisywał mi czasu z kapelusza. Po długich namowach sędziowie się zgodzili i powtórzyłem próbę

Co do reszty - brak jakichkolwiek zastrzeżeń! Dla mnie bomba.

Żeby nie być bezkrytycznym napiszę, że moim zdaniem było trochę zbyt mało czasu miedzy PKC'ami, Chcąc nie odnotować spóźnień musiałem mocno się starać. ;) Nie sprawdzałem w tym roku dogłębnie wyników i nie wiem, czy ostatecznie obowiązywał reżim czasowy na PKC i kary.

 

Pomysł ze zorganizowaniem imprezy końcowej na plaży - rewelacja! Dawno tak się nie bawiłem. Oczywiście do białego rana! :dance:  Zdecydowanie preferuję taki typ gal finałowych, niż "krawaciarską" imprezę np. z Arłamowa.

O swoich wynikach nie będę się rozpisywał. Wiem co w głupi sposób popsułem  :facepalm:  i co najważniejsze, wiem co zrobić, żeby w przyszłym roku ostro powalczyć! 

 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich Forumowiczów, z którymi miałem okazję zamienić choć dwa słowa. Sama impreza tak urosła w siłę, że niestety niektórych nie mogłem odnaleźć pośród setek członków subarowej rodziny części znanych mi Forumowiczów :( .

 

Wielkie gratulacje dla wszystkich Zwycięzców!!!  :puchar:

 

Specjalne podziękowania dla @@beben, i Kasi za gościnę.

 

Jeszcze raz dziękuję @@Dyrekcja i wszystkim osobom zaangażowanych w organizację tak świetnej imprezy.

 

 

-


 

 

Ja dzisiaj swojego Drona ściągałem z drzewa i podglądałem obok sąsiadkę to w sumie plan na latanie został zaliczony
 

Ja przed chwilą wspinałem się po ogrodzeniach. :biglol:  A myślałem, że latanie to taka prosta sprawa.  :rolleyes:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Wam idzie z Dronami ? Ja naszego wczoraj szukałem 200m dalej w pszenicy, a dzisiaj ściągałem z drzewa :biglol: :biglol: :biglol:

Było super dopóki nie dałem spróbować polatać synkowi kolegi. W pięknym stylu zaparkował na czubku 15-metrowego drzewa. Nie mam pojęcia jak go sprowadzić na ziemie

16731e2a26c36decd81a3db9aee243d2.jpg

Edytowane przez alx
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się skomunikować smartfon z kamerą?

 

U nas syn, (na szczęście student WAT więc drony opanowane) lata po dachach i drzewach w ogrodzie (za dronkiem :biglol:

Zestaw z S5 (android) współpracuje ok. 

Edytowane przez MarkoV
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...