Skocz do zawartości

15MY FORESTER


Zbych

Rekomendowane odpowiedzi

  • Ojciec Założyciel

Lista wyposażenia jest na naszej stronie internetowej:

http://www.subaru.pl/datasheet/2015forester.pdf

 

Prospekty są już u naszych dealerów, podobnie samochody demo.

 

Zasadnicze zmiany to :

- dodanie wersji z silnikiem wysokoprężnym i skrzynia automatyczną;

- zmiana systemu audio;

 

ponadto szczególy kosmetyczne.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

 

czy nowe Forestery bez reduktora maja specjalnie krótki 1 bieg? który umożliwia podjazd pod stromsze górki?

Z automatem nie ma problemu. W przypadku 2.0 N/A ze skrzynią manualną niestety w takich sytuacjach może być kłopot, gdy wymagana jest bardzo niska prędkość.

 

Pozdrowienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy braku reduktora problemem nie są strome górki - w aucie terenowym atakuje się je na 2 lub 3 biegu z reduktorem, czyli w okolicy niezredukowanej jedynki, do jechania pod górę momentu na kołach starczy - tylko ruszanie przy dużych oporach ruchu i przede wszystkim pełzanie. Taka krótka jedynka jak np. w dusterze, pomaga ruszyć, ale i tak jest za szybka do technicznej jazdy. I tu się kłania CVT - ta w subaru jest wyposażona w przetwornik hydrokinetyczny, taki jak w normalnym automacie (a nie jakieś sterowane komputerem sprzęgło) i pełza ślicznie.

Edytowane przez Alfik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie problemem jest to, że ta jedynka nie jest taka krótka i nie współgra dobrze z charakterystyką momentu obrotowego wolnossącej 2.0 (na Subariadzie, przy stromych podjazdach, gdzie nie było miejsca, żeby się "napędzić" silnik po prostu się dusił - oczywiście były to sytuacje sporadyczne i dość ekstremalne).

 

Wg wyjaśnień Dyrekcji taki dobór przełożeń jest spowodowany szeroko pojętą "ekologią". :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ponadto szczególy kosmetyczne.

 

Pozdrowienia

 

Na amerykańskich i australijskich stronach pisze się coś o poprawieniu wyciszenia Forestera, ale z racji różnych konwencji oznaczania roczników nie jestem pewien czy dotyczy to obecnie wprowadzanego u nas modelu czy przyszłorocznego.

Czy Dyrekcja mogłaby wyjaśnić tę wątpliwość?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

(na Subariadzie, przy stromych podjazdach, gdzie nie było miejsca, żeby się "napędzić" silnik po prostu się dusił - oczywiście były to sytuacje sporadyczne i dość ekstremalne).

zawsze mozna strzelic ze sprzegła przed stromym podjazdem ale bedzie smierdzialo kapucha:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Andrzeju nie chce zakładać nowego tematu więc skorzystam z okazji i zapytam tu:

Namówiłem kolege na nowe XV 1.6, z tego co wiem od Raju zamawiać auta można dopiero od maja bo wchodzi nowy model MY15

i pytanie czy w wersji 1.6 dalej bedzie występował reduktor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panie Andrzeju, jestem jednym z tych, ktorzy osmielaja sie narzekac na osiagi OBK SBD CVT -  nie dlatego ze autem sie nie da jezdzic, a raczej z powodu zbyt duzej ilosci Oktanow we krwi :)

Panska informacja o wyciszeniu Forestera MY15 jest jedna z najcenniejszych, jakie ostatnio wyczytalem tu na forum, gdyz wlasnie halasu w Foresterze (wzgledem Outbacka) obawialem sie najbardziej. Tym samym zrobilem duzy krok w strone zamowienia ;) Na poczatku maja autostradowa jazda testowa!

 

Dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na poczatku maja autostradowa jazda testowa!

 

zapraszam codziennie... :) 

 

 

 

jestem jednym z tych, ktorzy osmielaja sie narzekac na osiagi OBK SBD CVT

 

szału nie ma  :rolleyes:  ale z  For. D. CVT sport jestem zadowolony ( fakt , że zrobił się bardziej żwawy po dłuższej trasie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Styropianem nie wolno ( niezgodność z homologacją - nie spełnia warunków p.poż )
 

 

cc28ab65b16d21bc.jpg

co prawda niewiele ale w Subaru XV jest styropianowa wkładka

 

 

Która nie jest styropianem (z jaką np. mamy do czynienia przy docieplaniu budynków), więc się nie liczy :ph34r:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...