Skocz do zawartości

Jakie opony zimowe do szuwarka (było: Zimówki)


adaś

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o zimówki to mam pytanie.

W listopadowym numerze Auto Techniki Motoryzacyjnej jest chyba fajna ciekawostka.

Cytat:

"istnieje na Islandii firma, która opatentowała opony z "niewidocznymi" kolcami - jej technologia przewiduje zawulkanizowanie w mieszance gumowej twardego granulatu silikonowego, ujawniającego się wraz ze zużyciem bieżnika i działającego jak metalowe kolce, ale nieniszczącego nawierzchni. Rozwiązanie to podobno zyskuje popularność w Skandynawii i USA."

 

I teraz moje pytanie: JAKA TO FIRMA?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zimówki to mam pytanie.

W listopadowym numerze Auto Techniki Motoryzacyjnej jest chyba fajna ciekawostka.

Cytat:

"istnieje na Islandii firma, która opatentowała opony z "niewidocznymi" kolcami - jej technologia przewiduje zawulkanizowanie w mieszance gumowej twardego granulatu silikonowego, ujawniającego się wraz ze zużyciem bieżnika i działającego jak metalowe kolce, ale nieniszczącego nawierzchni. Rozwiązanie to podobno zyskuje popularność w Skandynawii i USA."

 

I teraz moje pytanie: JAKA TO FIRMA?!

 

DĘBICA FRIGO 3 :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To ja grzecznie spytam o to co już pytałem wcześniej tylko mnie zamknęli i słusznie.

Forester z 205 czy lepiej 195/70 i w ogóle to co w bieszczady ( śnieg , lód i zbity śnieg )

 

Kupiłem Foresia ( 2,0 ) z zimówkami. Po dzisiejszych testach na zaśnieżonej bieszczadzkiej pętli jestem ZAŁAMANY :sad: i wściekły :mad:

 

Woziło mną jak jakimś g....... jedno napędowym na letnich oponach . Na agrafkach kolo Cisnej przy 40 km/h gryzłem pobocze . Przez moment zastanawiałem się czy te autko ma cztery łapy ! ! ! !

Mam założoną oponkę od sprzedającego SNOWTRAC VINTER 205/70/15 - ale to badziew jakiś.

 

Czy ktoś może mi polecić sensowny model opony do forestera wolnossaka na górską zimę z a nie miastową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krywy, nie znam warunków w jakich się poruszałeś, ale czy masz odpowiednio wysoki bieżnik w tych oponach? Czy masz opanowaną technikę jeżdżenia autem AWD? Sam napęd pozwala na więcej, ale cudów nie zdziała, szczególnie w momentach gdy w zakręt wchodzisz za szybko lub za ostro. Pamiętaj, że zbyt szybkie wejście skończy się ryciem przodu, zbyt dużo gazu w zakręcie potrafi obrócić auto. Auto to rzecz ważna, ale technika jazdy jest najważniejsza.

Jak przeglądniesz ten wątek to zobaczysz kilka propozycji opon i pewnie uda Ci się coś wybrać. Te co się sprawdzają w OBK w forku też powinny dać radę. Ja bym obstawiał Nokiana jakiegoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
a ja zalozylem pirelli snowsport i sa rewelacyjne :grin: kozacka przyczepnosc na sniegu wodzie,hamuja i trzymaja sie super :grin: polecam te opony!!

Potwierdzam! Ja na tych oponach zawsze wdraouję się pod moją górkę.... Acha -> są zdecydowanie lepsze na suchej nawierchni niż letnie Geolandery..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie.

Właśnie jestem w trakcie zakupu Subaru Forestera 2.0 (158 Ps) i chciałbym sobie dokupić do niego opony zimowe o rozmiarze 215 60 R16.

Może ktoś podpowie jakie byłyby najodpowiedniejsze i ewentualnie gdzie można najtaniej kupić (Sląsk i okolice lub ewentualnie sklep internetowy)?.[/u]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Właśnie jestem w trakcie zakupu Subaru Forestera 2.0 (158 Ps) i chciałbym sobie dokupić do niego opony zimowe o rozmiarze 215 60 R16.

Może ktoś podpowie jakie byłyby najodpowiedniejsze i ewentualnie gdzie można najtaniej kupić (Sląsk i okolice lub ewentualnie sklep internetowy)?.[/u]

U Carfita :roll: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pirelli SnowSport są ok - o ile na podstawie tegorocznej zimy można się obiektywnie wypowiadać.

Pytanie czy warto teraz zmieniać. Ja dziś jechałem autostradą, było 13 stopni - aż się boję oglądać swoje zimówki :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Właśnie jestem w trakcie zakupu Subaru Forestera 2.0 (158 Ps) i chciałbym sobie dokupić do niego opony zimowe o rozmiarze 215 60 R16.

Może ktoś podpowie jakie byłyby najodpowiedniejsze i ewentualnie gdzie można najtaniej kupić (Sląsk i okolice lub ewentualnie sklep internetowy)?.[/u]

 

Moim skromnym zdaniem, masz nie zawielki wybór, kup Goodyera GW3 lub Nokiana WR i bedziesz zadowolony. Jak bedziesz miał problem ze znalezieniem to wal na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...