Skocz do zawartości

Jakie opony zimowe do szuwarka (było: Zimówki)


adaś

Rekomendowane odpowiedzi

a nie wywazasz zimowych kolek przed zalozeniem?

Wyważam wtedy, kiedy uważam to za stosowne, więc nie widzę potrzeby robienia tego dokładnie w chwili założenia. Zresztą Azrael napisał już kiedy się wyważa.

 

 

jezeli kola leza lub wisza cale lato to przed zalozeniem trza je wywazyc, kazdy gumiarz to potwierdzi

No nie, to jakaś rewolucyjna teoria! :shock:

A co takiego dzieje się z kołami podczas składowania, że zmienia się na nich rozkład masy???

 

To jakaś wizja gumiarza, który kit wciska bo zarobku szuka... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, też mnie to martwi... :mrgreen:

To mogą być pierwsze oznaki...

doświadczenia...

:mrgreen:

 

Że ja niby taki stary juz jestem???

Kiedyś słyszałem, że doświadczenie to świadomość błędów, które chciało by się powtórzyć, tylko już nie da... :roll:

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co takiego dzieje się z kołami podczas składowania, że zmienia się na nich rozkład masy???

 

To jakaś wizja gumiarza, który kit wciska bo zarobku szuka... :roll:

 

wywazenie 4 kol to grosze - to po pierwsze, a wystarczy przed zalozeniem zalozyc je na wywazarke i sprawdzic, jezeli sa wywazone to zakladasz, jezeli nie to wywazasz - cala operacja trwa 15 minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby podczas składowania się nic nie dzieje ale lepiej mieć święty spokój ;) Ja np. zmieniam całe koła, wyważam na początku sezonu i mam potem spokój, aż do kolejnej zmiany. Czyli 2 razy w roku- przed latem i przed zimą (zimówki i letnie). Po całym sezonie może się tam lekko masa zmienić, no nie? Np jak teraz zrzuciłem letnie kółka to wyważę je dopiero na wiosnę przed założeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wyważaniem kół po zimie to ściema, i tyle tak mówią gumiarze bo oni cienko przedą i szukają naiwnych. Trzeba wyważyć oczywiście jak się zakłada niową opone na felgę, i potem po przejechaniu ok 2000 km jeszcze raz sprawdzić i ewentualnie doważyć. Często opona świezo założona potrafi się przestawić względem felgi, po przejechaniu odpowiedzniej ilości kilometrów. Jeżeli po drugim wyważeniu nic się złego nie działo to wystarczy koło letnie czy zimowe wymyć aby pozbyć się brudu i błota bo to dodatkowe "odważniki" i zostawic na następny sezon, i zapewniam nic się nie stanie.Sprawdzić oczywiściwe ciśnienie i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto idzie o zakład? Wyważ koło, przejedź 10-15.000km i wrzuć kontrolnie na wyważarkę. W 95% przypadków wychodzą rozbierzności w wywazeniu. Czasami minimalne ale zawsze. Zresztą, jak ktoś robi 10-15 tyś w roku to niema poco. Ja w roku robię 80-90 tyś więc raczej preferuję profilaktyczne wyważanie. Nie lubię jak mi kierownicą targa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto idzie o zakład? Wyważ koło, przejedź 10-15.000km i wrzuć kontrolnie na wyważarkę. W 95% przypadków wychodzą rozbierzności w wywazeniu. Czasami minimalne ale zawsze. Zresztą, jak ktoś robi 10-15 tyś w roku to niema poco. Ja w roku robię 80-90 tyś więc raczej preferuję profilaktyczne wyważanie. Nie lubię jak mi kierownicą targa.

 

Ja idę o taki zakład: weź koło wyważ zdejmij z wyważarki i jeszcze raz założ. I się zdziwisz w 95% ze jest róznica ok 5gr. Potem poproś tego szpeca co Ci wyważał uby właczył przycisk dokładnej tolerancji i zobaczysz jaka jest ustawiona!!! W większości gumiarzy co idą na ilość tolerancja ustawiona jest 10-15 gramów !!!, po to żeby szybciej wyważać i nie pieprzyć się z dodatkowymi odważnikami!!! Wiem to bo mam naprawde dobrą wyważarkę, i robiłem rózne eksperymenty. Nie wiem czy wiesz ale żeby wyważarka dobrze wyważała trzeba ją kalibrować po wyważaniu ok 100 opon , ciekawy jestem kto to robi . Ja tak bo chce mieć w swoich autjkach wszystko idelanie. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...