Skocz do zawartości

Jakie opony zimowe do szuwarka (było: Zimówki)


adaś

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli moge wyrazić swoją opine na temat opon COOPER .przy kupnie forysia dostałem komplet ,letnich i zimowych .Zimowe powiedzmy że są ok ,chociaż śniegu ostatnij zimy za dużo nie było ,ale te letnie to samobójstwo .Przy suchym asfalcie drogi się jakoś trzymały ,trochę bujało jakbym jechał pontonam.Ale gdy tylko spadł deszcz to nawet4x4 nie pomaga znosi w zakrętach ,jadąc nawet po rondzie wolno a hamowanie lepij rozpocząć 0,5 km wcześniej ,bo nawet ABS nie pomagał jak po lodzie.Znajmy podrzucił mi swoje używane ,już prawie na wykończeniu BRIDGESTONY H/T i są rewlacyjne przy tych COOPER .Mam wrażnie ,że są twardsze w zakrętach już mi się foryś tak nie przechyla no i w deszczu jest normalna jazda .I na tych BRIDGESTONE można 50tys. km.przejechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Snieg juz powoli zaczyna sie pojawiac a ja zaczynam powaznie myslec nad zimowkami do mojego WRX-a. Szukam jakiejs wzglednie taniej propozycji opon na felgi 16".Niewiele jezdze zimą dlatego nie potrzebuje jakichs nie wiadomo jak drogich opon.Prosze o jakies sugestie, poniewaz jestem delikatnie mowiac zielony w tej kwestii :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd tak wielka rozbieżność cenowa

co cal to ca. stówka w górę...

Czasami jest też tak, że nawet jak opony mają tyle samo cali ale różnią się popularnością (np. jedna jest w 90% aut a druga rzadko) to wtedy ta rzadziej spotykana jest sporo droższa, bo producentom nie opłaca się robić ich w dużych ilościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.moto.allegro.pl/item26681939 ... _nowe.html

 

http://www.moto.allegro.pl/item26459338 ... imowe.html

 

http://www.moto.allegro.pl/item26119322 ... azja_.html

 

http://www.opony24.com.pl/MainForm.aspx ... FM=SZT&CN=

 

Czy ktoś mogłby pomóc mi w wyborze zimówek?Chce wybrać któreś z tych trzech. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tymi oponami?PILNE!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup Bridgestone lub GY u Carfita i nie patrz na te wynalazki. U niego masz sprawdzone laczki za różnicę jednego tankowania.

Ja u Edwina kupiłem 3 komplet.... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywalem ongis w Finlandii i tam poznalem opony Nokia Tyres. Dostalem w prezencie i myslalem, ze takie no-name to jaks kicha bedzie. Powalily mnie. A bylo to sto lat temu. Potem Nokia z fabryki kaloszy i skromnych ilosci opon przeistoczyla sie w producenta telefonow. Opony przemianowano na Nokian. Wciaz sa znakomite. Trzecia zima na tym samym komplecie w WRX-ie. Wciaz trzymaja, co mnie zadziwia. Letnie sa do kitu. Nie lubia tempereatury i mnie, ale w zamian daja halas powiadamiajacy, ze zglupialem. I puszczaja pomalutku. Bridgestone trzyma, trzyma i bach -> pejzaz. Ale nie o letnich tutaj mowa. Moim skromnym zdaniem sa na nasze warunki znakomite. W USA czy Kanadzie wygrywaja jakies tamtejsze testy dla aut 4x4. Moze Bridgestone zimowy jest w testach lepszy. Ale bez przesady. Zima to proporcje opona - kierowca radykalnie sie zmieniaja.

PS. Nie jestem sprzeadwca opon... , zeby nie bylo ! ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzech? :roll: ja widze cale 4 pozycje :grin:

powiedzialbym, ze z tej czworki najbardziej warte uwagi sa Conti, tyle ze ten rozmiar...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzech? :roll: ja widze cale 4 pozycje :grin:

powiedzialbym, ze z tej czworki najbardziej warte uwagi sa Conti, tyle ze ten rozmiar...

 

Ok liczyc nie umiem :oops: :razz: Edytowalem posta i dodalem jedna pozycje... Z tego co widze to co kierowca to inna opinia.Do jutra mam czas zeby cos zadecydowac.Niestety za atrakcyjna cena w aukcjach z Conti i Fulda kryje sie rok produkcji: 2002 dla Conti i nieczytelny :twisted: dla Fuldy.Te wiec raczej odpadaja.

Jezdze na tyle malo ze opony z najwyzszej polki tylko by sie marnowaly.Chyba zdecyduje sie na Savy albo Nokiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla opon zimowych do wyczynu to sie czeka pod fabryka, zeby je zrobili ;-)

Kiedys Holek dostal baty w Szwecji bo pojechal na rocznych Lampi.

Musza byc swiezutkie. Inna sprawa, ze za rok beda o rok starsze...

A opony na 24 Le Mans to trzymaja jak kolarze, po kilka lat w magazynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeździliście kiedykolwiek na tych oponach Dunlop? http://www.opony.pl/opony.asp?idb=1358&rozmiar=142

 

Podobno są bardzo ok, bieżnik 12 mm, rewelacyjnie spisują sie na śniegu, tylko są bardzo głośne na asfalcie. Sama nie sprawdziłam, powtarzam opinię 2 użytkowników.

:?:

 

Jak już celujesz w bardziej terenowe opony - polecam BF Goodrich WinterSlalom. Za taki rozmiar zaplacisz kolo 270zł sztuka i masz tą samą, jeśli nie wyższą jakość. Licz się z tym, że na asfalcie będą głośne, ale mają rewelacyjne opinie wśród terenowych zimówek (właśnie kilka tygodni temu takie nabyłem :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzieki Shodanowi mam nietypowy rozmiar blizzakow 215/50/17 i tez odczuwam ze wali cos z tylu, na asfalcie mokrym ABS non stop cos chce, szuter na slomczynie ogarnely bezblednie. Ciekawe ze w testach autuswiatu(a) dostaly dosc przecietne noty.wyjadacze twierdza ze sa na zime Ok. Polecam Nokiany, ktorymi poslugiwalem sie w A3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeździliście kiedykolwiek na tych oponach Dunlop? http://www.opony.pl/opony.asp?idb=1358&rozmiar=142
Ja jak najbardziej polecam zimowe Dunlopy dokładnie model M3, takie:

http://www.opony.pl/opony.asp?idb=244&rozmiar=165

Kupiłem już 4 komplety do różnych aut, w tym do Forestera i do Outbacka.

Miałem porównanie z innymi, np. Continentalami, które dostałem od dilera Subaru gratis i Dunlopy wygrywają. Są trochę głośne na suchym, ale w deszczu, błocie, śniegu... czyli wtedy kiedy jest ciężko, są rewelacyjne.

 

Tutaj mała dygresja: zauważyłem, że i Ty Doxa i wiele innych osób szukając opon zimowych do Forestera wpisuje w wyszukiwarce typ auta: "4x4", a nie "osobowe".

To moim zdaniem błąd. Foresterem lepiej jeździ się na dobrych oponach przeznaczonych dla aut osobowych. Chyba, że naprawdę wykorzystujesz Forestera jako terenowe auto użytkowe, wożąc nim jakieś ciężkie ładunki po jakiś bezdrożach, gdzie jest Ci potrzebna większa nośność i wytrzymałość na uszkodzenie. Jeśli nie, to nie mam żadnego sensu aby obniżać sobie komfort jazdy poprzez zakładanie takich opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doxa napisał/a:

Czy jeździliście kiedykolwiek na tych oponach Dunlop? http://www.opony.pl/opony...358&rozmiar=142

 

Podobno są bardzo ok, bieżnik 12 mm, rewelacyjnie spisują sie na śniegu, tylko są bardzo głośne na asfalcie. Sama nie sprawdziłam, powtarzam opinię 2 użytkowników.

:?:

 

 

Jak już celujesz w bardziej terenowe opony - polecam BF Goodrich WinterSlalom. Za taki rozmiar zaplacisz kolo 270zł sztuka i masz tą samą, jeśli nie wyższą jakość. Licz się z tym, że na asfalcie będą głośne, ale mają rewelacyjne opinie wśród terenowych zimówek (właśnie kilka tygodni temu takie nabyłem :mrgreen: )

 

Nie do końca są takie dobre, bo sam takie mam pod forkiem teraz bedzie drugi sezon, owszem daja rade w głębokim i kopnym sniegu (przynajmniej za tą cene) ale ujawniaja słabość przy błocie poślizgowym a nawet świeżo opadniętym śniegu, nie mówiąc o lodzie. Nie żebym był przeciw, tym bardziej za tą cene ale następne raczej kupie inne. :wink: v

Acha i moim zdaniem nie są wcale głośne jak na zimówki, chyba że przy ostrym chamowaniu z wyższej prędkości :twisted: lamelki walą po asfalcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj mała dygresja: zauważyłem, że i Ty Doxa i wiele innych osób szukając opon zimowych do Forestera wpisuje w wyszukiwarce typ auta: "4x4", a nie "osobowe".

To moim zdaniem błąd. Foresterem lepiej jeździ się na dobrych oponach przeznaczonych dla aut osobowych. Chyba, że naprawdę wykorzystujesz Forestera jako terenowe auto użytkowe, wożąc nim jakieś ciężkie ładunki po jakiś bezdrożach, gdzie jest Ci potrzebna większa nośność i wytrzymałość na uszkodzenie. Jeśli nie, to nie mam żadnego sensu aby obniżać sobie komfort jazdy poprzez zakładanie takich opon.

 

Całkowicie popieram :!: :!: :!:

 

Co do Twojej propozycji to myśle że Doxa szuka raczej opon na głęboki śnieg z bardziej agresywnym bieżnikiem a nie opon do 240 km/h których nigdy nie osiągnie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie popieram :!: :!: :!:
Dziękuję :wink:
Co do Twojej propozycji to myśle że Doxa szuka raczej opon na głęboki śnieg z bardziej agresywnym bieżnikiem a nie opon do 240 km/h których nigdy nie osiągnie :mrgreen:
Indeks prędkości H oznacza do 210 km/h, co jest wystarczające moim zdaniem zarówno dla Forestera jak i Outbacka (szczególnie w zimie).

Dunlopy M3 mają wystarczająco agresywny bieżnik ( co szczególnie ważne - w obszarze bocznej krawędzi) żeby radzić sobie w głębszym śniegu. Przetestowałem to nawet w śniegu tak głębokim, że wsypywał mi się na maskę. Oczywiście jest pewna granica... i wtedy już żadne opony nie pomogą, nawet takie o bardziej "terenowej" rzeźbie bieżnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem to nawet w śniegu tak głębokim, że wsypywał mi się na maskę

 

Widzisz zdjęcie w moim podpisie, jest zrobione jak już większośc śniegu opadła z maski przy hamowaniu bo temperatura powietrza była dość wysoka ja często musze patrzeć przez boczną szybe żeby mieć orientacje gdzie jade bo wycieraczki nie maja szans zebrac śniegu, na oponach BFGoodrich Winter Slalom, a uważam że i tak nie maja startu do Michelin IVALO które są pod justynką (4 sezon).

Tych jednak nie można kupić w polsce, najbliżej w Rosji a najłatwiej w Finlandii.

Najlepsze jest to że wyrwałem te oponki za 150 zł. szt. 175/65 R13 nóweczki :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj mała dygresja: zauważyłem, że i Ty Doxa i wiele innych osób szukając opon zimowych do Forestera wpisuje w wyszukiwarce typ auta: "4x4", a nie "osobowe".

To moim zdaniem błąd. Foresterem lepiej jeździ się na dobrych oponach przeznaczonych dla aut osobowych. Chyba, że naprawdę wykorzystujesz Forestera jako terenowe auto użytkowe, wożąc nim jakieś ciężkie ładunki po jakiś bezdrożach, gdzie jest Ci potrzebna większa nośność i wytrzymałość na uszkodzenie. Jeśli nie, to nie mam żadnego sensu aby obniżać sobie komfort jazdy poprzez zakładanie takich opon.

 

Całkowicie popieram :!: :!: :!:

 

Co do Twojej propozycji to myśle że Doxa szuka raczej opon na głęboki śnieg z bardziej agresywnym bieżnikiem a nie opon do 240 km/h których nigdy nie osiągnie :mrgreen:

 

Dzięki za opinie. To nie tak, że szukam opon 4x4, po prostu usłyszałam o tych konkretnych, a że one są zaliczone w w/w serwisie do takich, to co ja poradzę? :smile: Już dawno się naczytałam na forumie, że forester to nie auto terenowe :wink:

 

Janosik, Ty normalnie w moich myślach czytasz ! :mrgreen: Właśnie takie opony są mi potrzebne.

 

pin, to ja zdaję się na Twoje doświadczenia jako użytkownika forestera i lecę walczyć o kasę :twisted: :wink:

 

Widzisz zdjęcie w moim podpisie, jest zrobione jak już większośc śniegu opadła z maski przy hamowaniu bo temperatura powietrza była dość wysoka ja często musze patrzeć przez boczną szybe żeby mieć orientacje gdzie jade bo wycieraczki nie maja szans zebrac śniegu,

 

W celu uniknięcia podobnych przypadków w przyszłości polecam odśnieżać również dach samochodu :razz: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj mała dygresja: zauważyłem, że i Ty Doxa i wiele innych osób szukając opon zimowych do Forestera wpisuje w wyszukiwarce typ auta: "4x4", a nie "osobowe".

To moim zdaniem błąd. Foresterem lepiej jeździ się na dobrych oponach przeznaczonych dla aut osobowych. Chyba, że naprawdę wykorzystujesz Forestera jako terenowe auto użytkowe, wożąc nim jakieś ciężkie ładunki po jakiś bezdrożach, gdzie jest Ci potrzebna większa nośność i wytrzymałość na uszkodzenie. Jeśli nie, to nie mam żadnego sensu aby obniżać sobie komfort jazdy poprzez zakładanie takich opon.

 

Ja powiem tak. Niestety mam gorszą końcówkę roku pod względem finansowym. Mając do wyboru najtańsze osobówki w tym rozmiarze (407 zł) a BF Goodrich Winterslalom za 270 zł się specjalnie nie wahałem. Nie jeżdżę szybko, zwłaszcza w zimie, sporo po nieutwardzonych drogach. Także wybór był prosty :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...