Skocz do zawartości

Jakie opony zimowe do szuwarka (było: Zimówki)


adaś

Rekomendowane odpowiedzi

Ja do Imprezy założyłem Pirelli Winter SnowSport. Zobaczymy jak będą się sprawować. Póki co odczułem znacznie mniejszą ochotę Imprezki na poślizgi, co troszkę mimo wszystko psuje zabawę. No ale poza zabawą trzeba też dojeżdżać codziennie, a warunki bywają różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pytanie jak w temacie. Jakie ciśnienie w oponach?. Zgodnie z zaleceniami producenta (patrz tabliczka) przód 2.0 tył od 1.9 do 2.8 :?: ... Pytam gdyż po ostatnim łuku na lodzie przysypanym świerzym śniegiem (tak "atak zimy na południu) mam wrażenie, że zalecenia mają się nijak do trakcji... po powrocie do domu mierzyłem ciśnienie i było 2.2 przód 2.4 tył (zmiana opon i poziom ciśnienia zrobione w sprawdzonej firmie) ... z tym, że przód trzymał się lepiej ... na szczęście

 

opony B LM25 215/60/16, forek 2.5XT jeździ przeważnie pusty...

 

aflinta mierzyłem na zimnych ... pytam bo szukałem troszku w necie i ile stron tyle zaleceń/opinii... m.in. żeby pompować do "max psi - 10%" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p@dre, ciśnienie mierzyć należy na zimnych kołach (czyli nie bezpośrednio po jeździe) i najlepiej za pomocą tego samego przyrządu, bo inaczej możesz mieć spory błąd pomiarowy (no chyba, ze wszędzie masz manometry laboratoryjne) :mrgreen:

 

w autach 4x4 zazwyczaj tak jest, że łączą wady aut FWD i RWD - czyli ryją przy wejściu w zakręt i zarzucają tyłkiem na wyjściu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Czesc,

 

Na forum przeczytalem, ze zimowe opony moga byc wezsze niz letnie i to nawet poprawia zachowanie sie samochodu na drodze w okresie zimowym. Musze kupic opony zimowe do Outbacka, letnie maja oznaczenie 215/60/R16. Jaki rozmiar polecacie do mojego samochodu? Jesli ktos jeszcze podpowiedzialby mi 2-3 marki godne uwagi w cenie budzetowej (ale bez oszczedzania i kupowania "nart", bo to nie jest alternatywa), to bylbym wdzieczny. W Civicu mam Firestone Winterhawk i jest to ogolnie dobra opona za umiarkowana cene. Patrzylem na testy ADAC, przegladalem forum, ale ciezko mi podjac decyzje, co pasowaloby do Outbacka. Samochod jest glownie uzywany przez zone, raczej po drogach twardych i nie spodziewam sie 'orki' zimowej po polach;-)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli gównie jeździsz zimą po drogach pokrytych śniegiem to opony zaleca sie węższe niz letnie.

Opony firmy godne uwagi to Continetal, Brigtstone(uwaga niektóre są produkowane w Polsce) i ja mam np. Toyo s941 według mnie są dobre na snieg, na suchym asfalcie nie nazekam, ale na mokrym mogły by sie lepiej trzymać.

PS do weższych opon musisz dobrac odpowiedni profil zeby obwód koła nie wiele odbiegał od standardu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sam ostatnio miałem, podobny problem do LEGACY.

Ja wybrałem DUNLOP WINTERSPORT 3D, rozmiar 195/60R15 za 225 zł/szt. (www.opony.com). Narazie przetestowane tylko na mokrym i suchym asfalcie, ale moje oczekiwania spełniły w 100%. Polecam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jeździsz głównie po śniegu to nie zmieniaj szerokości opon. Tym bardziej, że zamienniki to: 205x65/16 (o 8,5mm wyższa) - i ta byłaby wskazana, ale trudno Ci będzie kupić oponę w tym rozmiarze lub 205x60/16 (o 12mm niższa) ale ze względu na specyfikę "polskiej zimy" - tzn dziury, dziury i dziury nie obniżał bym opony. :!:

 

Jeśli chodzi o marki to ja bym wybrał Bridgestone, Dunlop lub Nokian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TU masz wątek o oponach zimowych, miałem Winterhawki na SI 2.0 GL, pierwszy sezon na śniegu były rewelacyjne, a asfalcie ... jak reszta zimówek. Ale drugiej zimy tragedia.

Teraz mam UG7 na OTB, założyłem węższe niż letnie, bo 205/60R16.[/u]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Chcialbym odswiezyc temat i przy okazji prosic o zmiane tytulu watku - bo przez slowo "szuwarka", wcale bym tu nie zajrzal i wygenerowal nowy watek.

Moze "wszystko o oponach ZIMOWYCH"?

Do rzeczy - jako, ze zbliza sie zima :mrgreen: , chcialbym zapytac, co tez koledzy und kolezanki polecaja na ten sezon w rozmiarze 225/45/17 na miejska zime.

Moze ci wszyscy co pisali w zeszlych latach, ze sie podziela wrazeniami, a sie nie podzielili, tez sie udziela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest rozsądna dopuszczalna grubość bieżnika w zimówkach? Zmierzyłem moje i mają 5-6mm.

jezdzic a jezdzic :mrgreen:

 

3-4 mm :arrow: minimum (bezpieczne)

 

p.s. zimowki? jakie zimowki? :lol:

pamietam, jak ktos wmawial, ze letnie opony zima sa cool i ok (chyba nawet ktorys z szanownych moderatorow :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin_k, carfit zachwalał jako opcja "mniejbudżetowa" (co nie oznacza niskobudżetowa) ... ostatecznie kupilem Goodyear UltraGrip Performance

 

Dopytaj się carfita - wiem, że miałe te Nokiany na ekspozycji i założone na swoim Foresterze - na pewno będzie miał co nieco do powiedzenia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin_k, carfit zachwalał jako opcja "mniejbudżetowa" (co nie oznacza niskobudżetowa) ... ostatecznie kupilem Goodyear UltraGrip Performance

 

"mniej budżetwa" ? hmm...... z tego co widzę to one są w podobnej cenie co Goodyear UG Perfomance i Bridgestone LM-25

 

Nokian to typowo śniegowa opona, przynajmniej WR - taki, jaki ja mam.

 

z tego co się doszukałem w necie to jest dość spora różnica między modelem WR, a WR G2, te pierwsze właśnie na śnieg, błoto, itp., a WR G2 to już taka bardziej "miejska" jest :wink:

 

i właśnie dlatego teraz pytam co kupić ? bo zima się już wielkimi krokami zbliża :mrgreen: i wole zamówić teraz (a moge mieć te Nokiany w naprawde rewelacyjnej cenie) i dostac je za tydzień, niż czekać i kupic jak się wszyscy rzucą na wymiane opon :!:

 

oponki mają mi się dobrze sprawować w typowo miejskich warunkach, w góry raczej rzadko się zapuszczam :cool:

po głowie chodzą mi jeszcze takie oponki: Bridgestone LM-25, Nokian WR G2 czy własnie Goodyear UG Perfomance, no chyba że polecacie coś innego ?

 

dzięki za pomoc

 

pozdrofionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy korzystał ktoś z opon Nokian WR G2 zeszłej zimy ?

 

Używałem poprzedniej zimy i nie mogę złego słowa powiedzieć na te oponki. Co prawda śniegu było jak na lekarstwo ale na mokrym/błocie daje radę. Auto prowadzi się pewnie ale jako że to mój pierwszy sezon "zimowy" Subaru nie wiem na ile to zasługa napędu a ile opon. W każdym razie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...