Skocz do zawartości

Jakie opony zimowe do szuwarka (było: Zimówki)


adaś

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe natomiast, że w sieci nie za bardzo można znaleźć jakiekolwiek testy modelu Wintrac

Proszzzzzzzz ;)

http://www.tyrerevie...r-Tyre-Test.htm

 

no to nie najlepiej wypadły w tym teście, wasze opinie też średnie, więc "wredniaki" odpadają ;-)

lukass co byś polecił z 3 pozostałych, o których pisałem? Nokian D3, Semperit i Dunlop 4D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten test już widziałem, mimo to dziękuję. :) Ale poszukałem odrobinę na nieanglojęzycznych stronach i znalazłem jeszcze takie testy, co rozmiar, to inne wyniki:

ADAC Motorwelt: http://www.testberic...welt_94667.html

Auto Motor und Sport: http://www.testberic...port_50798.html

Auto Bild: http://www.testberic...009/182111.html

 

Chyba szkoda sobie tym aż tak głowy zawracać. :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zna ktos ,moż ktoś na forum miał opony sportiva

,firma należy do conti ,dobra cena niewiele opini

 

 

Sportiva to "prywatna" marka produkowana przez Conti na potrzeby firmowanej przez nich europejskiej sieci serwisowej "BestDrive". Jest to opona klasy budżetowej i obecna generacja oparta jest na lekko zmodyfikowanym poprzednim Uniroyalu MS plus 55. Stosunek jakości do ceny jest jak najbardziej ok. Oczywiście nie mozna tego porównywac z topowymi produktami typu Conti, Dunlop, GY. Pirelli itp. ale na tle innych uznanych marek budżetowych prezentuje odpowiedni poziom. Lepsza niz chińskie wynalazki i do normalnej/spokojnej jazdy na pewno wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
lukass co byś polecił z 3 pozostałych, o których pisałem? Nokian D3, Semperit i Dunlop 4D

 

ja zalozylem ostatnio te Semperity i szczerze to jestem rozczarowany , zwlaszcze ze poprzeniej jezdzilem na juz troche leciwych i zjezdzonych Michelinach no i na tel tak starej gumy to szalu nie zrobily.

 

dzisiaj fest sypnelo i troche sie te gumy zrehabilitowaly :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukass co byś polecił z 3 pozostałych, o których pisałem? Nokian D3, Semperit i Dunlop 4D

 

ja zalozylem ostatnio te Semperity i szczerze to jestem rozczarowany , zwlaszcze ze poprzeniej jezdzilem na juz troche leciwych i zjezdzonych Michelinach no i na tel tak starej gumy to szalu nie zrobily.dzisiaj fest sypnelo i troche sie te gumy zrehabilitowaly :)

Też miałem podobne odczucia co do tych opon, ale ostatnio wszędzie gdzie jechałem był lód i może stąd takie wrażenie. Dzisiaj jak sypnęło pojechałem przez las do sklepu :), żeby sprawdzić jak się sprawują na świeżym śniegu i było ok, nawet bardzo ok:D

 

Send with my HTC Sensation XL

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po długich rozważaniach kupiłem Kumho KC15 215/65R16 98. Bazując na opiniach w necie wydały mi się dobre jeżeli chodzi o stosunek ceny do jakośći a budżet miałem ograniczony..

Narazie nie mam żadnych zastrzeżeń i jestem zadowolony ale zimy jeszcze specjalnie nie uświadczyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już tradycyjnie odwiedziłem zakład w Męcinie/Kłodnem k. Nowego Sącza i zakupiłem kpl. bieżnikowanych Alpinerów do mojego MB. France głośne niemiłosiernie, ale śnieg/lód i samochód jedzie. Cena 135pln za sztukę nie jest tragiczna, a opony naprawdę dają radę w trudnych, górskich podjazdach.

Proszę o nie linczowanie mnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukass co byś polecił z 3 pozostałych, o których pisałem? Nokian D3, Semperit i Dunlop 4D

 

ja zalozylem ostatnio te Semperity i szczerze to jestem rozczarowany , zwlaszcze ze poprzeniej jezdzilem na juz troche leciwych i zjezdzonych Michelinach no i na tel tak starej gumy to szalu nie zrobily.dzisiaj fest sypnelo i troche sie te gumy zrehabilitowaly :)

Też miałem podobne odczucia co do tych opon, ale ostatnio wszędzie gdzie jechałem był lód i może stąd takie wrażenie. Dzisiaj jak sypnęło pojechałem przez las do sklepu :), żeby sprawdzić jak się sprawują na świeżym śniegu i było ok, nawet bardzo ok:D

 

Jeszcze o porównaniu semperitow z nokianami. Mamy nokiany na firmowym sprinterze i jak jest lód to w moim odczuciu hamują bardzo podobnie, tyle że nie mam okazji sprawdzić ich przy prędkości większej niż 40-50km/h :(

Send with my HTC Sensation XL

 

Send with my HTC Sensation XL

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie na lód to tylko kolce. Opony zimowe nawet te nordyckie, ale bez kolców zapewnią co najwyżej tylko podstawowa sterowalność. Osiągi graniczne na lodzie są tak niskie (np jazda po zalodzonym okręgu), że różnice miezy dobra i słabą zimówką nawet jak sięgają 10% to wyrazone w km/h sa juz tak smieszne że w codziennej jeździe niezauważalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno teraz popadalo i musze przyznac ze jednak jestem rozczarowanym tym Semperitem :-( Spodziewalem sie czegos wiecej zwlaszcza po przeczytanych testach.

 

 

Jeszcze o porównaniu semperitow z nokianami. Mamy nokiany na firmowym sprinterze i jak jest lód to w moim odczuciu hamują bardzo podobnie, tyle że nie mam okazji sprawdzić ich przy prędkości większej niż 40-50km/h :(

 

 

Send with my HTC Sensation XL

 

Pracujesz na OSL ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...