Skocz do zawartości

Jakie opony zimowe do szuwarka (było: Zimówki)


adaś

Rekomendowane odpowiedzi

Lukass, a co byś polecił do STI w podobnej cenie do Toyo, na ten sezon, na polskie warunki

Ale jaki STi i rozmiar, bo to wiele zmienia. No i kwestia tego co rozumiesz przez polskie warunki, bo jeden będzie upalał po śniegu/górach, drugi robił 5 tyś po mieście, a jeszcze inny kilkanasie tysi po autostradzie.

Nie ma jednej uniwersalnej, najlepszej opony dla wszystkich.

 

 

205/50 R17 - taki rozmiar wszyscy tu preferują :)

fabryczny bug STI z 2002r., klasyczna złota felga 7,5". auto jeździ głównie na południu PL, po okolicach KRK, śniegu bywa sporo czasami, czyli szacuję tak 50/50 śnieg/mokro.

No właśnie, co będzie najlepszym kompromisem, by na ten sezon mieć jeden komplet zimówek ?

 

Na przyszły sezon będzie drugi komplet opon nordyckich, ale to jak monet w portfelu przybędzie :)

Edytowane przez Raf1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

205/50 R17 - taki rozmiar wszyscy tu preferują :) fabryczny bug STI z 2002r., klasyczna złota felga 7,5". auto jeździ głównie na południu PL, po okolicach KRK, śniegu bywa sporo czasami, czyli szacuję tak 50/50 śnieg/mokro. No właśnie, co będzie najlepszym kompromisem, by na ten sezon mieć jeden komplet zimówek ?

W zależnosci od budżetu i osobistych upodobań czy sympatii do jakiejś marki ja wybierałbym coś spośród:

Goodyear UG8 perf., Dunlop 4D, Conti TS830P, Semperit Speed Grip2, Fulda kristal controll HP, Uniroyal. Miałem jeszcze wpisać Nokiana, ale w tym rozmiarze wystepuje w zdecydowanie słąbszym bieżniku WRA3, a nie w niełym WRD3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie stoję przed tym samym dylematem, mam co prawda zimowe Nokiany po jednym sezonie ale w rozmiarze 225/45 i chcę kupić coś bardzo dobrego w rozmiarze 205/50 a za rok sobie sprawię dodatkowy komplet nordyckich. Będzie to moja pierwsza zima z Subaru więc nie planuję przejechać dużo km, ale zakładam przebieg około 5 kkm, głównie miasto i kilka tras do NMnP, może ze dwa razy na Mazury.

Faworytem jest Pirelli Sottozero 3, ale cena ;)

Natomiast ciekawi mnie bardzo Federal Himalaya WS2 - jakieś opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

205/50 R17 - taki rozmiar wszyscy tu preferują :) fabryczny bug STI z 2002r., klasyczna złota felga 7,5". auto jeździ głównie na południu PL, po okolicach KRK, śniegu bywa sporo czasami, czyli szacuję tak 50/50 śnieg/mokro. No właśnie, co będzie najlepszym kompromisem, by na ten sezon mieć jeden komplet zimówek ?

W zależnosci od budżetu i osobistych upodobań czy sympatii do jakiejś marki ja wybierałbym coś spośród:

Goodyear UG8 perf., Dunlop 4D, Conti TS830P, Semperit Speed Grip2, Fulda kristal controll HP, Uniroyal. Miałem jeszcze wpisać Nokiana, ale w tym rozmiarze wystepuje w zdecydowanie słąbszym bieżniku WRA3, a nie w niełym WRD3.

 

Dzięki bardzo za precyzyjną odpowiedź Lukass :)

Pytanie jeszcze o Dunlop 3D, czy dużo różni się od 4D i warto brać ją pod uwagę również ? Z racji tego, że to starszy model, to czasem lubi pojawić się ciekawa cenowo oferta tych opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yokohama ice guard

Dunlop Graspic DS-3

Nokian Hakkapellita R2

Hankook W606

ContiVikingContact 5

GY ultra grip ice

 

A ktoś wie jaki indeks prędkości powinien być do fora xt? Bo w tych oponach ciężko coś znaleźć powyżej 200km/h..

Bo te opony to wersje nordyckie i tam nie uświadczysz nic powyżej T, a często jest to mniej.

W wersjach kontynentalnych jak najbardziej, pytanie jaki rozmiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin jeśli chcesz jeździć w górach albo przeprowadzić się do Norwegii wtedy warto, ale w naszych warunkach kupuj zwykłe zimówki. Twój Forek idzie grubo ponad 200, ty chyba lubisz też dynamiczną jazdę, zatem bezpieczniej kupić oponę z wyższym indeksem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeżeli teraz zmienię na zimówki, to zauważalnie szybciej się zetrą? Czy lepiej jednak poczekać z tym do niższych temperatur? Opony to Pirelli SottoZero Serie II, jeżdżę jakieś 1500-2000 km miesięcznie, rzadko szybciej niż 120km/h, w zakrętach też nie przesadzam ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo letnie mi się wyząbkowały i szlag mnie powoli trafia od tego huczenia,

Jeżeli nie masz opon kierunkowych, tylko asymetryczne lub zwykłe symetryczne to możesz przełożyc wyząbkowane koła prawo/lewo tak żeby opona kręciła się w druga stronę niż teraz - będzie ciczej (trochę) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...