Skocz do zawartości

Jakie opony zimowe do szuwarka (było: Zimówki)


adaś

Rekomendowane odpowiedzi

pierwszy raz widzę wpis 2.0D OBK+CVT, ciakwe jak się będze zimą sprawowało.

mysle, ze na dobrych zimowkach nie gorzej niz OBK 2.5i CVT ;)

 

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam okazję kupić do forka (2.0 xt) dwa rodzaje:

1) Michelin Alpin 4x4 215/70/R16 100S (indeks prędkości 160km/h)

2) GY Ultragrip 8 215/65 R16 98H

 

Jeżdżę głównie po szosie (i bardzo rzadko przekraczam te 160, system WDC działa*), ale w mniej odśnieżanej okolicy. :) Do tego czasem z racji pracy muszę wskoczyc na jakieś mniej utwardzone drogi czy wręcz łąki. Pytanie o goodyeary widziałem ze dwie strony wcześniej, ale chyba zostalo bez odpowiedzi.

Które lepsze przy opisanych warunkach? Z góry dziękuję!

 

 

_______________________

* Wife Drive Control

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) GY Ultragrip 8 215/65 R16 98H

ja wybrałem właśnie te opony. miszelka troche za wysoka, możesz na wyboju szurnąć po błotniku. 65 to max na jaki się odważyłem z dunlopami 3d

i lepiej mi się jeździło niż na 60. na forum pisali że można nie dostać odszkodowania kiedy się założy inny rozmiar niż 60, ale nie wiem czy to prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukass a czy do STI 2005 powinienem pomyśleć o zimówkach w standardowym rozmiarze, czy może warto wybrać inny rozmiar? Jeśli inny niż standardowy rozmiar, to jaki? Czy te opony, które wymieniłeś stronę temu sprawdzą się również w tym STI?

 

Add info:

 

Jeżdżę głównie w mieście. Nie zależy mi na komforcie tylko precyzji. Opona zobaczy trasę/może większy śnieg może raz lub dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukass a czy do STI 2005 powinienem pomyśleć o zimówkach w standardowym rozmiarze, czy może warto wybrać inny rozmiar? Jeśli inny niż standardowy rozmiar, to jaki? Czy te opony, które wymieniłeś stronę temu sprawdzą się również w tym STI?

 

Add info:

 

Jeżdżę głównie w mieście. Nie zależy mi na komforcie tylko precyzji. Opona zobaczy trasę/może większy śnieg może raz lub dwa.

Jeżeli głownie zalezy Ci na jeździe po asfalcie suchym i mokrym i do tego przyzwoitym zachowaniu na sniegu, to spokojnie możesz zostać na 225/45R17 i wybrać któąś z topowych opon klasy premium lub jeszcze ze 3-4 modele z klasy średniej spełnią te zadanai - na pewno sie nie zawiedziesz. Konkretnie którą polecić, to już zależy trochę od włąsnych upodobań, budżetu itp.

 

Koledzy, czy do oryginalnych felg (całoroczne opony to 225/60/17) opony zimowe powinny mieć taki sam rozmiar, jk te całoroczne, czy jest jakieś pole manewru, który Waszym zdaniem powinienem rozważać? Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc!

Na zimę do OBK zakąłdasz ten sam rozmiar czyli 225/60R17. Ewentualnie można rozwazyć 215/65R17. Inne kombinacje raczej odpadają. Chyba że felgi 16" i 215/70R16 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukass z Sotto Zero seria 3 - co sądzisz? (205/50/17)

To dobra guma i generalnie nowość, ale osobiście uważam że zbyt droga w porównaniu do konkurencji. Mozna kupić podobne czy nawet ciut lepsze gumy taniej.

Poza tym moje doświadczenia z Pirelli pokazują ze to opony które kiedy zacznie sie je uzytkować i zaczyna na nie działac chemia z asfaltu i warunki atmosferyczne to dość szybko sie starzeją. Drugi sezon jest jeszcze ok, ale później czuć wyraźne stwardnienie gumy. O tej ciężko jeszczw wyrokować bo to świeża opona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukass - analizując ceny też odnoszę takie wrażenie, co do tego, że zimowe Pirelli robi się twarde - no właśnie, przede mną trzeci sezon życia z Sotto Zero II (225/45/17) i mam nadzieję, że nie będę zmuszony kupować teraz jeszcze kolejnych zimówek do Skody skoro plan jest taki żeby się jej na wiosnę pozbyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadalem juz pytanie w poscie o nowym foresterze , ale moze tu ktos szybciej odpowie.

Czy ktos z was wie czy Nokian WR G2 SUV 225/55/18 102V bedzie odpowiedni do nowego forka. Wiem, ze zima nie smiga sie ponad 200km/h, ale one maja index 210km/h, gdzie Bridgestone ma index 240km/h. Nie ma mnie w domu teraz i nie moge sprawdzic w instrukcji o ile jest jakie sa dopuszczalne opony. Jezeli Nokianow nie mozna ze wzgledu na index to pozostaje tylko zimowy Bridgestone, Yokohama i Verdestein. Ktos moze dac znac, bo czas nagli mnie:)

Jeszcze jedno nosnosc Nokiana jest spora, wiec czy nie beda zbyt twarde?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...