Skocz do zawartości

Jakie opony zimowe do szuwarka (było: Zimówki)


adaś

Rekomendowane odpowiedzi

mariuga, zmień fachmana na jakiś sensowny serwis oponiarski...

Nie zgodzę się z Tobą, że problemy z wyważeniem lub drganiami (czasami nawet seryjne w kilkunastu takich samych oponach) to z góry wina kiepskiego warsztatu. Niestety ostatnimi laty w związku z coraz większa masowościa produkcji i cięciem kosztów takie przypadki zdarzają się coraz częściej i dotyczy to wszystkich, bez wyjątku, producentów (także tych najbardziej uznanych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukass, masz oczywiście rację, ale niestety nie raz MYSZA miała przyjemność jechać do jakiegoś autoryzowanego serwisu i tam po ponownym założeniu i dopompowaniu okazywało się, że wszystko jest ok.

Daleki jestem od generalizowania podobnie jak ty ale sam przyznasz, że zdarzają się specjaliści z małym doświadczeniem i wady produkcyjne nie wychwycone przez elektroniczne systemy kontroli.

Ja muszę tylko przyznać, że nie słyszałem o reklamacji na Nokiany z Rosji, choć nie wykluczam, że mogła się zdarzyć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ja nie miałem wrażenia, że moje WR G2 są jakoś tragiczne na sypkim śniegu
Być może zależy to też od szeregu indywidualnych zbiegów okoliczności, na pewno też nie mam wcześniejszych doświadczeń. Wcześniej przez lata poruszałem się autem osobowym z Matadorami, a z większych aut to od razu dużym kalibrem. Tak więc nie mam punktu odniesienia do porównań dla auta typu Forestera, czy ogólnie SUV; może rozczarowanie na śniegu wynikało ze zbyt dużych oczekiwań?

 

Kiedyś na trasie Przeworsk - Lublin natknąłem się na drogę zablokowaną przez ciężarówkę, dokładnie między wjazdem i wyjazdem z nieczynnej (i nieodśnieżonej) stacji benzynowej. Odruch jednoznaczny: po to jest Forester, żeby nie stać pół godziny i czekać, lecz żeby objechać przeszkodę po śniegu - coś w rodzaju "kopania leżącego" z innego wątku. Udało się, ale następnym razem się mocno zastanowię, bo do kompromitacji było blisko. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do zwykłego my 05 legasia kombi pirelli scorpion atr 205/65R15 94H czy trzeba zrobić lifta ok. 5cm ze sprężyn w amorach, jak to widzicie,będzie coś nie tak ze wskazaniami prędkościomierza lub kątem pracy przegubów,a może te 205/65-15 Scorpion RALLY WRC?

jaka felga będzie pasować?

 

btw offtop

 

jakie oprócz uniroyala są ektremalnie dobre na deszcz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jeżdżę na 195 15 R50 godyeara ultra gripach i jest bardzo dobrze choć myślałem jeszcze nad 175 bo w śniegu byłoby lepiej... no ale nie zawsze jest śnieg na drodze i czasem przydaje się szersza :) ogólnie to na śniegu powinna być jak najwęższa by nacisk na cm kwadratowy był jak największy i bieżnik się wgryzał w lód i śnieg... a na suchym znowu odwrotnie by opona pracowała jak największą powierzchnią. Zeszłej zimy próbowałem wysokiego ciśnienia w kołach ok 3 barów bo gdzieś tu wyczytałem iż niektórzy tak jeżdża i powiem szczerze iż ta charakterystyka mi bardzo odpowiadała :) próbujcie i dzielcie się opiniami zima tuż tuż :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie :)

 

W tym roku potrzebuje opony do malego dupowozu.

Raczej bede poruszal sie na tych oponach tylko w miescie, ale moze zdarzyc sie takze dalszy wyjazd.

 

Czytalem..jak co jakis czas :mrgreen: ...duzo i mam jak zwykle....duzy mentik w glowie,haha :mrgreen:

 

Co doradzacie w rozmiarze 175/65 R14...?

 

"Wiem", ze typowo na snieg to DEBICA FRIGO bylaby naprawde dobra, ale w miescie to na sniegu pewnie duzo nie pojezdze...

Ciagnie mnie jak zawsze do BRIDGESTONE'a.....LM 30 w tym przypadku. Na pewno komfortowa opona,i ponoc wszechstronna ale ludzie pisza, ze nie daje w ogole rady na sniegu :roll:

 

Po srodku sa jeszcze...BF GOODRICH G-FORCE WINTER....NOKIAN WR D3....FIRESTONE WINTERHAWK 2 EVO....UNIROYAL MS PLUS 6.....itd itd

 

Wybrac cos z tych??Czy moze jednak zdecydowac sie na inne?? Zeby nie bylo to przyznam sie od razu...tenduje do Bridgestone'a LM 30 :mrgreen: :wink:

Dzieki za pomoc i pozdrowionka dla wszystkich :)

 

 

Ps.Oooo...Wlasnie znalazlem cos takiego.... http://www.oponeo.pl/artykul/test-opon- ... -adac-2009

ADAC chyba nie klamie :roll: :wink: Chociaz.... w tych czasach to juz chyba niczego nie mozna byc pewnym :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UNIROYAL MS PLUS 6

wg mnie super - miałem 5-tki w takim rozmiarze

FIRESTONE WINTERHAWK 2 EVO

same 2 były gorsze na śniegu niż całoroczne

BRIDGESTONE'a.....LM 30

bridge miało mega wtopę rok czy 2 lata temu - katastofa nie opony i chyba nie umieją robić zimówek

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UNIROYAL MS PLUS 6

wg mnie super - miałem 5-tki w takim rozmiarze

FIRESTONE WINTERHAWK 2 EVO

same 2 były gorsze na śniegu niż całoroczne

BRIDGESTONE'a.....LM 30

bridge miało mega wtopę rok czy 2 lata temu - katastofa nie opony i chyba nie umieją robić zimówek

pozdrawiam

Czytajac rozne artykuly i opinie nadzialem sie na bardzo zroznicowane opinie kierowcow o tych Bridgestonach LM30. Jedni pisza, ze sa naprawde dobre a inni, ze sa po prostu wtopa.

Z kolei ADAC nie znalazlo zadnych wad w tych oponach. Bardzo dziwna sprawa....

 

Opony zakupie na dniach. Jestem bardzo ciekawy ktore wybiore, aczkolwiek Uniroyale bede na pewno bral pod uwage. Dzieki za pomoc. Pozdrawiam :)

 

 

Jakies inne Wasze opinie na temat zimowek :roll: ....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcink 1973, pisałem o FRIGO HP, które kupił scuaz.

 

Nie wiem nic o Hankook. Aczkolwiek czy 3msc używane to nie ma nic do rzeczy. Zimówki muszą być świeże, bo elastyczność gumy utrzymuje się do ok. 3 lat, później nawet nieużywane są gorsze niż tanie nowe świeże chińskie zimówki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...