Skocz do zawartości

Jakie opony zimowe do szuwarka (było: Zimówki)


adaś

Rekomendowane odpowiedzi

plejadek, nie słuchaj takich opowieści. Coś o niej słyszałem. To jedna z nowszych fabryk w tej branży i dodatkowo pod pełną kontrolą Nokiana. Oznacza to, że nie robią tych opon na zlecenie... :wink:

W tym przypadku geografią się nie przejmuj i weż inne argumenty pod uwagę :wink: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć tak subiektywnie która z opon będzie lepsza - Nokian WR G2 czy WR A3?

Zastanawiam się nad zakupem którejś z nich do XV.

Bo w rozmiarze 225/55/17 to raczej nic innego sensownego się nie znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andremil, obie są asymetryczne i to koniec podobieństw. A3 to nowy wzór bieżnika, inne nacięcia lameli, nowsza mieszanka. Ale czy to coś zmieniło na lepsze? No cóż trzeba iść z duchem czasu ale różnicy "jakby miały kolce" raczej nie oczekuj :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko: zakładał ktoś z Was zimówki do GT'ka w rozmiarze 195/55R16? Z tego co widzę od GT'kowego 205/50 rożni się 1,53% w średnicy a rozmiar, na którym jeździłem w tamtym roku 205/55 różni się 3,24% w średnicy. Pytanie czy szerokość 195 nie będzie za mała do 250 konnego GT ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Rosji

 

No to mi ułatwiłeś decyzję. :mrgreen:

 

Jest jeszcze na tym forum z pięć osób, które jeżdżą na "rosyjskich" Nokianach i są zadowolone? :P

jestem :D

 

odjezdzilem ubiegly sezon zimowy, jestem zadowolony (wywazyly sie bezproblemowo, przyczepnosc, halas, wszystko ok)

 

-- 22 paź 2012, o 10:01 --

 

Mam pytanko: zakładał ktoś z Was zimówki do GT'ka w rozmiarze 195/55R16? Z tego co widzę od GT'kowego 205/50 rożni się 1,53% w średnicy a rozmiar, na którym jeździłem w tamtym roku 205/55 różni się 3,24% w średnicy. Pytanie czy szerokość 195 nie będzie za mała do 250 konnego GT ?

195/55-R16 obok 205/50-R16, jezeli dobrze pamietam, to jest OEM'owy rozmiar zimowek w GT (tj. zalecany przez producenta auta rozmiar)

 

ja sam mialem 195/60-R15 w GT na zimew i bylem bardzo zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze na tym forum z pięć osób, które jeżdżą na "rosyjskich" Nokianach i są zadowolone?
Opony Nokian, także te z Rosji, są zbliżone do doskonałych: są ciche, nie zużywają się szybko, doskonale trzymają na asfalcie, na błotku i ubitym śniegu, na zlodowaciałych nawierzchniach też dają radę. Ale mają jedną wadę: są to typowe szosówki. Zjazd na bok, w sypki i - nie daj Boże - głęboki śnieg to jest poważne ryzyko, takoż przebijanie się przez zaspy.

 

Powyższa opinia oparta jest na moich dwuletnich doświadczeniach w różnych warunkach, od deszczu ze śniegiem na drogach autostradopodobnych, po pokryte ubitym śniegiem drogi górskie, z utknięciem na drodze gruntowej w świeżym śniegu włącznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jakiś szpec by doradzil coś z tej trójki do gieteka:

 

1. Gopodyear Ultra Grip 8

2. Dunlop Winter Sport 4D

3. Continental TS830

 

Rozmiar balona 205/55R16

Wybierz sobie najładniejsza nazwę czy co Ci tam się podoba, bo wszystkie są porównywalnie bardzo dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze na tym forum z pięć osób, które jeżdżą na "rosyjskich" Nokianach i są zadowolone?
Opony Nokian, także te z Rosji, są zbliżone do doskonałych: są ciche, nie zużywają się szybko, doskonale trzymają na asfalcie, na błotku i ubitym śniegu, na zlodowaciałych nawierzchniach też dają radę. Ale mają jedną wadę: są to typowe szosówki. Zjazd na bok, w sypki i - nie daj Boże - głęboki śnieg to jest poważne ryzyko, takoż przebijanie się przez zaspy.

 

Powyższa opinia oparta jest na moich dwuletnich doświadczeniach w różnych warunkach, od deszczu ze śniegiem na drogach autostradopodobnych, po pokryte ubitym śniegiem drogi górskie, z utknięciem na drodze gruntowej w świeżym śniegu włącznie.

 

To ciekawe co piszesz, ja nie miałem wrażenia, że moje WR G2 są jakoś tragiczne na sypkim śniegu, zakopałem się ostatniej zimy co prawda przed domem, ale wtedy nawet traktor nie dał rady wjechać w tą drogę :) Mam je od 5 lat i następne chyba wezmę znowu Nokiany, teraz zamiast WR G2 wyszło chyba D3, ciekawe czy będą trzymać poziom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam Nokiany WR G2 z Rosji. Pierwszy komplet zwróciłem do sklepu - nie dawały się wyważyć. Z drugim kompletem przez godzinę fachman się męczył, żeby ułożyć je na kołach bez zastosowania ciężarków "do dostawczaka".

Jeździ się na nich ok, ale z fińskimi egzemplarzami nie miałem takich problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...