Skocz do zawartości

Po ile Paliwo ?


Fortis

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, ipsx82 napisał:

Tylko że grosz musi się zgadzać bo Orlen nie jest Caritasem  a obecnie przekazuje paliwo za darmo i to gdzieś musi rekompensować a że padło na nas tankujących.

 

Ale to przecież nie Orlen bezpośrednio przekazuje paliwo lecz Polska. I Orlen ma za to płacone. To są ogromne ilości paliwa.

 

Oczywiście finalnie finansujemy, my Polacy to paliwo. Każdy może mieć swoje zdanie, wg mnie politycznie i strategicznie to jest najlepsza obecnie decyzja.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ipsx82 napisał:

Tylko że grosz musi się zgadzać bo Orlen nie jest Caritasem  a obecnie przekazuje paliwo za darmo i to gdzieś musi rekompensować a że padło na nas tankujących.

A za gaz, zatłoczony na Ukrainę wiele lat temu, to już mamy zapłacone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że płacimy za naszą bierność wobec cudzej krzywdy. Nie nazwę tego karmą, ale rachunkiem za złą politykę i nieodpowiednie zachowanie naszych rządzących w sytuacji kryzysowej. Nasi politycy, okazali się osobami.. które nie potrafią rządzić/podejmować właściwych decyzji. Bardzo podobnie jak to miało miejsce w przypadku kryzysu migracyjnego w 2015 roku oraz gdy nastała pandemia.. Schemat się powiela.

Trzeba było zareagować na agresję, podjąć jakieś bardziej stanowcze kroki. Prawdopodobnie, ucierpiałoby mniej osób, wojna trwałaby krócej, nie doprowadziłoby to do takiego cofnięcia cywilizacyjnego w kwestii jakości życia.
Taka jest moja opinia, moje przemyślenia.

obraz_2022-06-08_222031456.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, leto napisał:

Ja myślę, że płacimy za naszą bierność wobec cudzej krzywdy. Nie nazwę tego karmą, ale rachunkiem za złą politykę i nieodpowiednie zachowanie naszych rządzących w sytuacji kryzysowej. Nasi politycy, okazali się osobami.. które nie potrafią rządzić/podejmować właściwych decyzji. Bardzo podobnie jak to miało miejsce w przypadku kryzysu migracyjnego w 2015 roku oraz gdy nastała pandemia.. Schemat się powiela.

Trzeba było zareagować na agresję, podjąć jakieś bardziej stanowcze kroki. Prawdopodobnie, ucierpiałoby mniej osób, wojna trwałaby krócej, nie doprowadziłoby to do takiego cofnięcia cywilizacyjnego w kwestii jakości życia.
Taka jest moja opinia, moje przemyślenia.

obraz_2022-06-08_222031456.png

 

Wszystko idzie zgodnie z planem....tylko, że to nie nasz plan i raczej nikt z nas nie partycypuje w zyskach z zaistniałej sytuacji.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Panbenonium napisał:

Dumping w skali mikro.

BP to prywatne przedsięwzięcie, mogą ryzykować dumping żeby zarobić, Orlen to folwark funkcjonariuszy partii narodowych socjalistów.

 

Dzisiaj, właściwe bez zdumienia. przeczytałem że "ludzie Bielana" obsadzają stanowiska w Poczcie Polskiej. Jeden folwark dostali jedni, inny dostali drudzy. Chyba nawet pod rządami PZPR tak nie było.

  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Panbenonium napisał:

Dumping w skali mikro.

a może po prostu mniejsza chciwość niż u ex-Wójta Pcimia?

 

40 minut temu, Szürkebarát napisał:

Dzisiaj, właściwe bez zdumienia. przeczytałem że "ludzie Bielana" obsadzają stanowiska w Poczcie Polskiej. Jeden folwark dostali jedni, inny dostali drudzy. Chyba nawet pod rządami PZPR tak nie było.

Jak to było? Nam się to po prostu należało. A, że bajzel trzeszczy w posadach, że nawet najtwardsze betony widzą, to trzeba już mega ilości szarej taśmy i lepiku. A nic lepiej nie skleja niż kasa i tłuste synekury.   

  • Super! 1
  • Zdrówko! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę nie złorzeczyć na rządzących! Mamy paliwo po cenach wręcz okazyjnych. Nie wierzysz, to se pojedź do Norwegii i tam zatankuj.
I nie dość, że to paliwo mamy takie tanie, to jeszcze Orlen notuje rekordowe zyski. Nasz. Narodowy. Wielki, wspólny Orlen. Duma!
A przecież dzięki tym zyskom paliwo mamy jeszcze tańsze.
Tylko PiS!
Tylko prawa strona!

  • Super! 1
  • Haha 6
  • Facepalm 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie jak niedawno cieszyłem się, zatankowawszy do pełna, że nie przekroczyłem 400 zł? No to się doczekałem, progresu :facepalm: .

20220613_154215.jpg.e475cfd5a23625ec413d7c3dc02cea97.jpg

Inną jest sprawą, że zatankowałem na najdroższej mijanej stacji. Lotos'u bo miałem wrażenie, że jadę na oparach. Na wyświetlaczu znikł mi dystans do dystrybutora i pokazały się - - - - a tu niespodzianka, miałem jeszcze 4 litry w zbiorniku. Muszę to zapamiętać.

 

Na innym Lotosie i rano i teraz - 7,92, na BP 7,99, na "mojej taniej stacji" 8,12 zł za litr Pb95. Te groszowe różnice właściwie już nie mają znaczenia. :(

 

Zarżną nas tymi cenami.

Edytowane przez Szürkebarát
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.06.2022 o 18:36, B-52 napisał:

Bardzo proszę nie złorzeczyć na rządzących! Mamy paliwo po cenach wręcz okazyjnych. Nie wierzysz, to se pojedź do Norwegii i tam zatankuj.
I nie dość, że to paliwo mamy takie tanie, to jeszcze Orlen notuje rekordowe zyski. Nasz. Narodowy. Wielki, wspólny Orlen. Duma!
A przecież dzięki tym zyskom paliwo mamy jeszcze tańsze.
Tylko PiS!
Tylko prawa strona!
emoji57.pngemoji57.pngemoji57.pngemoji57.pngemoji57.pngemoji57.png

To ja jeszcze poproszę tą Norweską pensję minimalną i wtedy mogę płacić za paliwo najdroższe w europie :P

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze poproszę tą Norweską pensję minimalną i wtedy mogę płacić za paliwo najdroższe w europie 

Dobrze dobrze, już ja was znam, lewaczki. Będziecie mi tu teraz o norweskich zarobkach teksty popychać?
Oni się podzielić powinni tymi nadmiarowymi zyskami, co nas łupią w biały dzień. Z nami i naszym orlenem. Wtedy Orlen będzie miał jeszcze większe zyski, a my jeszcze taniej niż teraz.
  • Haha 3
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, B-52 napisał:

Dobrze dobrze, już ja was znam, lewaczki. Będziecie mi tu teraz o norweskich zarobkach teksty popychać?

Dobrze,dobrze już.Gdyby nie ta wspaniała norweska ropa/gaz to nadal ręce by ogrzewali w gównach renifera:P :biglol:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...