Skocz do zawartości

Hamulce - klocki, tarcze itp.


Patryk55XL

Rekomendowane odpowiedzi

Przy wolnej jeździe natomiast każde delikatne hamowanie to również delikatny szum... Normalne to?

 

:)

 

eta wsio normalna, czasami jest to taki chrobot że ma się wrażenie ze klocek wgryza się w tarcze na rozgrzanych hamulcach hałas zanika :)

Edytowane przez kiepuczi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiepuczi co podejdzie do mojego forka 2.5xt 09 us. Mam na myśli tarcze i klocki. Podejrzewam, że wiosną będę musiał wymienić hamulunek z przodu.

 

Jeżdżę spokojnie, bez upalania - przejechane 32 tyś mil na jednym zestawie, to chyba coś mówi o moim sposobie jazdy.

 

Hamulec musi być trochę lepszy od tego co fabryka założyła, hamować skutecznie nie tylko po rozgrzaniu - dużo jeżdżę po mieście na krótkich odcinkach, no i żeby nie znikał w kosmicznym tempie.

 

Generalnie szanuję hamulce i samochód :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 6 lat męczyłem się z hamulcami w serii (no prawie). ASO wymymieniało mi klocki na ferrodo Premier czy jakieś takie (nie pamiętam).

4 dni temu nadszedł koniec tarcz i .. Brembo (gładka)+DS2500 i może d.... nie urywa ale mnie cieszy bo jest duuużo lepiej (no nie wiele było trzeba by było lepiej) ale jest lepiej a koszt można powiedzieć że symoliczy.

Jestem zadowolny i polecam dla tych co nie potrzebują super hiper a wystarczy by było lepiej iż w nic nie wartej serii (WRX).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karol76 jeśli tylko trochę lepszy to załóż porządny klocek do seryjnego zacisku i tarczy.Może coś HP albo CL,ewentuanie jakieś Ferodo z wyższej półki.Premier to pewnie tak jak seria,albo gorzej.

No chyba że myslisz o kompletnej zmianie hamulca,czyli zacisku i tarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych zmian nie planuję. Nowa tarcza i klocek - oryginalny rozmiar i zacisk. Myślę o np. tarczy brembo, TRW i klocku HP lub CL. Musi na zimno już dobrze pracować. Nie chcę wydawać dużej kasy na hiper hamulec - ma być lepiej niż jest - a to nie powinno być trudne z tym co mam fabrycznie.

Kłopot dla mnie w tym, żeby kupić odpowiednie elementy, które będą pasowały do mojej wersji forka. Ja się na tym temacie za bardzo nie znam, a oferta producentów jest dość duża, nie chciałbym kupić czegoś, co nie będzie pasować. Dlatego pytam tych, którzy mogą mi konkretnie doradzić, a może jakąś korzystną ofertę na PW podrzucić :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Niestety tarcze jakie mam zaczęły bić. Są to OMP, nawiercane, jaki dokładnie model niestety nie wiem, bo poprzedni właściciel montował. Pytanie teraz co z tym fantem zrobić, czy "przetoczyć" czy też montować nowe tarcze. Jeżdżę raczej spokojnie, czasem w weekend jakieś drobne pojeżdżawki. Co byście polecali o podobnych parametrach za przystępną cenę do GTka MY99?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dstaff myślę że toczyć to se można ale .. (po co) :cool: . Chyba że sam to robisz i kosztuje Cię to 0pln i kilka min roboty. Jednak gdy musisz za to zapłacić $$ to czy nie lepiej kupić cokolwiek nowego nawet Brembo za 200 -220pln/szt i masz nowe. Moim zdaniem toczyć można tarcze do poloneza za przeproszeniem.

Bicie tarcz nie wynika że ktoś je uszkodził młotkiem i się wypaczyła. To jest jakaś zmiana charakterystyki i właściwości materiału i żadne jej "prostowanie" nie pomoże (na długo przynajmniej). Jednym słowem szkoda kasy - ale może się mylę i koledzy z doświadczeniem coś podpowiedzą innego.

A jeśli lubisz (wolisz lub podobają się) nawiercane to też za ok.200pln kupisz zimmerman'a (o ile występuje do Twojego auta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że powinieneś się zastanowić co piszesz. usiądź i pomyśl jeszcze raz, bo to mógł być nasz przyjaciel forumowicz.

a na brak rozsądku, pecha itp nic nie pomoże.

 

W wypadku zginęły trzy osoby podróżujące subaru.

 

pozdrawiam

Edytowane przez AdaSch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie przemyślałem, post na gorąco, faktycznie mógł to być kolega kogoś z forum - co prawda na białoruskich blachach.

 

- oczywiste współczucie dla rodzin ofiar to jedno - więć nie ma potrzeby do mnie strzelać,

- brak rozsądku czy pdzypadek kierwonika to dwa,

- problem z wychamowanie tego forka z dużych prędkości to trzy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panowie, ten kierownik nie założył Brembo do forka - niech to bedzie przestroga.

 

http://wiadomosci.wp...A2,galeria.html

Wyjaśnij mi proszę na czym ma polegać owa przestroga i niby jak hamulce Brembo czy inne AR racing mają uchronić kierowcę przed zaśnięciem?

No Panowie, ten kierownik nie założył Brembo do forka - niech to bedzie przestroga.

 

http://wiadomosci.wp...A2,galeria.html

Wyjaśnij mi proszę na czym ma polegać owa przestroga i niby jak hamulce Brembo czy inne AR racing mają uchronić kierowcę przed zaśnięciem?

 

Nie stosowne, ale muszę - AP nie AR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W WRXie US zmieniając hamulce na wersje EU czyli 4 tłoczki przód i 2 tłoczki tył trzeba zmieniać tarcze kotwiczną z przodu i z tyłu? Przymierzam się powoli do zakupu hamulców i zastanawiam się nad tym czy wszystko zagra (adaptery na tył mam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne wielu kolegów będzie proponowało bardzie wysilone specyfikacje, ale ja mam zestaw

przód : tarcza - TRW; klocki : TRW;

tył: tarcza: zimmermann; klocki: TRW;

 

i daje radę bez problemu. Łączny koszt zakupu wszystkich elementów 850 zł. Tanio i dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne wielu kolegów będzie proponowało bardzie wysilone specyfikacje, ale ja mam zestaw

przód : tarcza - TRW; klocki : TRW;

tył: tarcza: zimmermann; klocki: TRW;

 

i daje radę bez problemu. Łączny koszt zakupu wszystkich elementów 850 zł. Tanio i dobrze.

z tyłu mam bębny - mój forek nie ma turbiny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...