Jump to content

Hamulce - klocki, tarcze itp.

Recommended Posts

• Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Po kilkudziesięciu godzinach spędzonych na różnych polskich i zagranicznych forach stwierdzam, że gładka tarcza plus dobry klocek (i tutaj najrozsądniejsze wydają się Galfer 1050, Hawk Hps 5.0, Ferodo

a co w przypadku jak jest coś nie tak z zaciskiem i wewnętrzne klocki zużywają się szybciej? W ten sposób żaden szanujący serwis nie kontroluje stanu tarcz i klocków, dla serwisu to nie problem unieść

Gladkie brembo klocek zimmerman sprawdzony dobry zestaw 277 tarcze w zupelnosci wystarcza kup zaciski dwutloczkowe z jarzmami  z imprezy gd i bedzie zacnie hamowac. Mam taki zestaw w gf i jestem baard

Posted Images

• 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Ja właśnie zakupiłem LUCASa 130 zł - pierwszy tani zakup do Imprezki :)

Zobacz czy nie maja do Twojej.

jezdzilem na lucasach w GT. Na poczatku bylem zachwycony - ale ja raczej tylko przemieszczam sie po miescie - zadne tam upalania itp. Niestety po 15 tys mialem wrazenie ze auto zamiast hamowac - tylko zwalnia. Nie wiem czy to byla wina klockow czy tarcz kiepskich - wymienilem komplet na taroxa. Narazie jestem na dotarciu wiec ciezko mi powiedziec jaka roznica. Ale jak wymienialem klocki to jezsze trzymaly sie te lucasy ok - widac moze to wina tarcz byla - albo po prostu spadla wydajnosc klockow ....

b.

Lucas nic nie hamuje. W WRX będzie się przy lekko dynamiczniejszej jeździe palił obawiam się.

jezeli dobrze zrozumialem to kolega zamontowal je na tylna os - tam sie nawet drewniany klocek z oltcita nie zapali :mrgreen:

na tyl moze byc i lucas i textar ;) na przod bym nie ryzykowal - bo moze przypalic oponke jak w plomieniach stanie :mrgreen:

Na tyle wiem że w pewnym 400 konnym GT długo siedziała Remsa - taka jak Intak jeździ.

no i o to chdzi - widziales moje hamulce - wogole nie hamuja - zbieram sie tak zeby je wymienic i zbieram ale zawsze cos ciekawszego o zrobienia wymysle :mrgeen: - na tyl tez se remse wsadze i juz

zbieram sie tak zeby je wymienic i zbieram

...az sie komus w d...e zamelduje :mrgreen:

hmmm... ja do mojego nic nie umiałem napasować, w serwisie kupiłem. Z przodu seryjne wytrzymały 'aż' 28kkm :) z tyłu 43kkm. I tak nieźle, kiedyś w golfie gti przednie klocki razem z olejem wymieniłem :) jakieś włoski były, przy hamowaniu fajny swąd się wydobywał ;)

Ja zakładam właśnie tarcze Brembo i DS 3000 :)

Od serii spodziewam sie meeega różnicy.

Brembo zawsze chodziło dobrz z ferodo. Są rózne szkoły ale ja preferuje ten duet. Sprawdzone w rajdach i zawsze było GIT