Skocz do zawartości

Hamulce - klocki, tarcze itp.


Patryk55XL

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zakładam właśnie tarcze Brembo i DS 3000 :)

Od serii spodziewam sie meeega różnicy.

Brembo zawsze chodziło dobrz z ferodo. Są rózne szkoły ale ja preferuje ten duet. Sprawdzone w rajdach i zawsze było GIT

 

DS 3000 fajne na rajdy ... ale do jazdy miejskiej nie za bardzo ... po prostu musza byc zagrzane aby hamowaly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładam właśnie tarcze Brembo i DS 3000 :)

Od serii spodziewam sie meeega różnicy.

Brembo zawsze chodziło dobrz z ferodo. Są rózne szkoły ale ja preferuje ten duet. Sprawdzone w rajdach i zawsze było GIT

 

DS 3000 fajne na rajdy ... ale do jazdy miejskiej nie za bardzo ... po prostu musza byc zagrzane aby hamowaly

 

ja mam pagidy niebieskie - podobno tez hardcorowe a hamuja w miescie ok i po ok 1500 km nie ma jeszcze rantu na tarczy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo niebieski Pagid i DS3000 to zupełnie inne klocki o innym przeznaczeniu i parametrach. Pagid nieb. działa już przy znacznie mniejszych temperaturach, ale za to słabiej hamuje i dużo szybciej się przegrzewa. W sporcie używany na szuter, ewentualnie mokry asfalt. DS3000 to typowy klocek na asfalt i wymaga dużo wyższej tempertatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo niebieski Pagid i DS3000 to zupełnie inne klocki o innym przeznaczeniu i parametrach. Pagid nieb. działa już przy znacznie mniejszych temperaturach, ale za to słabiej hamuje i dużo szybciej się przegrzewa. W sporcie używany na szuter, ewentualnie mokry asfalt. DS3000 to typowy klocek na asfalt i wymaga dużo wyższej tempertatury.

 

Od trzech lat nie sprzedaje i nie zakladam żadnych klockow sportowych i temu "podobnych" i przestalem miec reklamacje z tytulu bijacych tarcz i piszczacych klockow.Zakladam klocki "subaru" i jednej jeszcze firmy ale o mieszance podobnej do serii.

Impreza na tyl to to samo co legacy 2.0

Pozdr AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 13500 przebiegu i seryjne klocki wciąż żyją, ale już dogorywają (metalowa spinka jeszcze nie piszczy :twisted:). Modlę się, by dojeździć na nich do przeglądu po 15000.

 

Ty nie filozuj :wink: bo w teście, o którym ci mówiłem Sti wypadł najgorzej w konkurencji - "ile metrów można wlec pieszego pod kołami" :twisted: No nie popisała się Imprezka zbytnio - 38,8 m chyba było...

Także zmieniaj klocki już teraz - bo i tak słabiutko z hamowaniem... :mrgreen: najlepiej na takie z mini coopera (bo był lepszy) :twisted:

 

 

 

A! I po bilecik już idź w kolejce stań :mrgreen: już dzisiaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nie filozuj :wink: bo w teście, o którym ci mówiłem Sti wypadł najgorzej w konkurencji - "ile metrów można wlec pieszego pod kołami" :twisted: No nie popisała się Imprezka zbytnio - 38,8 m chyba było...

Także zmieniaj klocki już teraz - bo i tak słabiutko z hamowaniem... :mrgreen: najlepiej na takie z mini coopera (bo był lepszy) :twisted:

 

No tak, ale Andrzej mówi, że ma być seria. To co mam w końcu robić, biedny robaczek? :roll:

 

:wink:

 

A! I po bilecik już idź w kolejce stań :mrgreen: już dzisiaj...

 

Od wtorku dopiero będą w sprzedaży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo niebieski Pagid i DS3000 to zupełnie inne klocki o innym przeznaczeniu i parametrach. Pagid nieb. działa już przy znacznie mniejszych temperaturach, ale za to słabiej hamuje i dużo szybciej się przegrzewa. W sporcie używany na szuter, ewentualnie mokry asfalt. DS3000 to typowy klocek na asfalt i wymaga dużo wyższej tempertatury.

 

Od trzech lat nie sprzedaje i nie zakladam żadnych klockow sportowych i temu "podobnych" i przestalem miec reklamacje z tytulu bijacych tarcz i piszczacych klockow.Zakladam klocki "subaru" i jednej jeszcze firmy ale o mieszance podobnej do serii.

Impreza na tyl to to samo co legacy 2.0

Pozdr AK

 

Cóż, rzecz w tym, na czym komu zależy.

Na piszczenie nawet nie przyszło by mi do głowy zwrócić uwagę, a bicie tarcz traktuję jako przykrą dolegliwość, która jest ceną za skuteczne hamowanie i nie znikanie w chmurze dymu z niedziałającym hamulcem po paru dohamowaniach.

 

Ale DS3000 do jazdy na co dzień tu już raczej bym nie założył…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co wy tam gadacie:)

3000 wiadomo trzeba uwazac na zimno ale dają wiele frajdy na cieplo.

Mam juz dosyc tych seryjnych spowalniaczy.

dwa hamowania i pedal miekki, dym i zero hamowania. (Nowe klocki, tarcze i plyn zeby nie bylo ze sciemniam):)

 

Teraz do kompletu DS3000 i brembo wlaje jeszcze MOTULA 5.1 i będę dęba stawać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od trzech lat nie sprzedaje i nie zakladam żadnych klockow sportowych i temu "podobnych" i przestalem miec reklamacje z tytulu bijacych tarcz i piszczacych klockow.Zakladam klocki "subaru" i jednej jeszcze firmy ale o mieszance podobnej do serii.

 

Z moich doswiadczen wynika, ze seryjne klocki zakladane do STi i do Forestera sa bardzo slabe. Oczywiscie, ze nie powoduja bicia tarcz i piszczenia, bo prawie nie hamuja. To zadne osiagniecie. Trudno raczej zrobic klocki, ktore dobrze hamuja, a przy tym nie rozwalaja pierwszych, lepszych seryjnych tarcz. Takie mieszanki ze znanych mi, to Tarox .114 albo Ferodo Performance (ze wskazaniem na Taroxy). Z takich, co hamuja jeszcze lepiej, ale lubia zapiszczec to polecalbym Ferodo DS 4000 lub Tarox .401.

 

Pozdrawiam,

 

Michalis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferodo DS 4000

 

Pierwszy raz o takich słyszę, wiem że są jakieś DS4003, niezbyt chyba popularne, ale z 4000 się nie spotkałem. Czy możesz napisać jaką charakterystykę ma ta mieszanka? Może warto się zainteresować nimi?

 

Edit

No i Az mnie uprzedził pytaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...