Skocz do zawartości

LPG w Subaru


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś sprawdzał ile ma mocy na LPG a ile na paliwie :?:w jakimś turbo :D

 

Ja od dawna czułem że na gazie ciut mniej mocy jest chociaż i tak jedzie niezle ale na benzynie to aż w fotel wgniata w porównaniu z LPG i kręci sie do 6 tys bez zadyszki a na lpg im bliżej 5 tys tym jakby gaz nie ogarniał... :roll: no to kamerka poszła w ruch i :arrow:

benzyna

lpg

60-120pb ok 2,5- 3 sek szybciej na pb.

W sumie na lpg taniutka jazda i nie taka najwolniejsza a po zmianie na pb mam jakby mapę z dużo większą mocą :wink: :twisted: A bardziej na serio to podjadę niedługo do zakładających mi gaz i niech diagnozują czy coś jest nie tak, że lpg nie ogarnia ok 5 tys czy po prostu nie pałować na lpg tak mocno i cieszyć się tania jazdą 200km za 80zł 8)

Szczerze mówiąc, chyba faktycznie problem leży po stronie Twojej instalacji LPG. U mnie nic takiego nie występowało, ani w poprzedniej imprezie, ani teraz.

 

BTW: "Mój" gazownik ma hamownię, na której stroi auta po montażu LPG. Nissan primera znajomego ma lepszy moment obrotowy "z dołu" na LPG niż na Pb, straty mocy poniżej 2 kM. Podobnie essi 1,6 - różnice wręcz nieodczuwalne w codziennej jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

Jestem po wymianie filterków LPG w swojej subarynie i jedno mnie zdziwiło:

Nie znalazłem magnesu w elektrozaworze choć na różnych forach piszą że ten magnesik powinien być i teraz zastanawiam się czy coś nie tak z moim elektrozaworem VALTEK 03 czy producent do niego nie montował tego magnesu.

Nadmienię iż to była pierwsza wymiana filtrów i nikt wcześniej nie wymieniał zatem brak możliwości zgubienia jego przez kogoś.

 

A drugie pytanie to czy coś się stanie jak nie będzie tego magnesika w tym elektrozaworze ?

 

i jeszcze takie jedno prywatne pytanko do kogoś co umie odczytywać wyniki z hamowni czy mogę podesłać swój wykres w celu objaśnienia mi go co i jak bo strach się przyznać ale nie kumam tego :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś z Was jest użytkownikiem turbowanny z LPG (lub GTeka)? Zastanawia mnie jak te silniki znoszą gaz i jak ze spalaniem, bo jeśli dają radę, to może się skuszę na Wanienkę, a nie na Forka. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koli - forek i impreza mają praktycznie takie same silniki. W forku są inne wałki, turbina i program w porównaniu z GT z tych lat. Znosza gaz bdb. Trzbea tylko kontorlowac luzy zaworowe co 50 tys kkm.

 

Dzięki wielkie za informacje :D To już teraz pozostaje mi tylko kwestia podjęcia decyzji odnośnie budy :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam w GTku zamontowany lpg i autko daje rade przejechane ok 35tysiaków na gazie zamontowane nie wiadomo przy ilu faktycznie tak naprawdę bo spodziewam się kręconego licznika więc pewnie na ten wiek z 250 tysiaków... nie zapomnij wstawić wydajengo reduktora i wtryskiwaczy... mam hydrauliczne zawory więc regulacja póki co niepotrzebna była...

 

-- 28 mar 2012, o 20:39 --

 

i mówcie co chcecie ale na benzynce autko zbiera się ciut lepiej :) ale mnie to nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi odpowie na nurtujące mnie pytania ?

 

Witam ponownie

 

Jestem po wymianie filterków LPG w swojej subarynie i jedno mnie zdziwiło:

Nie znalazłem magnesu w elektrozaworze choć na różnych forach piszą że ten magnesik powinien być i teraz zastanawiam się czy coś nie tak z moim elektrozaworem VALTEK 03 czy producent do niego nie montował tego magnesu.

Nadmienię iż to była pierwsza wymiana filtrów i nikt wcześniej nie wymieniał zatem brak możliwości zgubienia jego przez kogoś.

 

A drugie pytanie to czy coś się stanie jak nie będzie tego magnesika w tym elektrozaworze ?

 

i jeszcze takie jedno prywatne pytanko do kogoś co umie odczytywać wyniki z hamowni czy mogę podesłać swój wykres w celu objaśnienia mi go co i jak bo strach się przyznać ale nie kumam tego :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanko ma ktoś może namiary na jakiegoś dobrego gazownika na śląsku lub okolicach bo się zaczynam zastanawiać nad zatruciem gieteka . Chciałem popytać .

 

 

Pozdro

http://www.davanti.com.pl/

...i jeszcze się na gifta załapiesz 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech od jakiegoś czasu (chyba ponad rok) nie ma już możliwości zakupu auta z LPG od ASO. Wycofali się z tego. Pytałem u źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech od jakiegoś czasu (chyba ponad rok) nie ma już możliwości zakupu auta z LPG od ASO. Wycofali się z tego. Pytałem u źródła.

 

Euro5, nowe silniki. Trzeba czasu.

Albo producent zakazał dalszego psucia :mrgreen: .

Dotacje może wycofane?

 

Pozdrawiam,

jako

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

funvell, turbo czy wolny ssak? który rocznik?

Hej! foresterek turbo 2.5 2006 znasz moze kogos???

Niestety nie znam żadnego sprawdzonego dobrego lpg-tunera w 3mieście i okolicach, zajmującego się subaru z turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...