Skocz do zawartości

LPG w Subaru


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

W Poznaniu jak najbardziej mogę polecić PITEC. Zrobili już sporo Subaru, ja z ich usług jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w tej chwili równe 130kkm.

Wyczytałem, że samą kontrolę luzów można przeprowadzić bez wyciągania motoru, dopiero regulacja wymaga demontażu, czy to prawda?

Ile kosztuje taka "impreza" w Imprezie?

Podpowiecie coś koledzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulację można zrobić bez wyciągania silnika, zależy jak duże ręce ma Twój mechanik  i nie chodzi mi o długość o wyciąganie o kasę. Mój zrobił mi regulację bez wyciągania silnika. Fakt że trochę klą że ciasno , ale zrobił.

Musisz wymienić na pewno uszczelki, to wydatek około 500 zł, regulacja , to już cena to uzgodnienia z mechanikiem. Mój za regulację i wymiane rozrządu, bo twierdził że przy regulacji ściagał paski , których już nie nie zakłada, oleje i filtry, wziął 700 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem regulację po LPG. Gaz zakladałem przy przebiegu 50 tys, przy 120 tys buda zaczęła lekka wpadać w drgania i zrobiłem regulację. Mechanik potwiedził iż faktycznie już był czas ku temu. Ograniczyło się do szlifu 2 szklanek , reszta była ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kojarzy co może być przyczyną wyłączającej się instalacji LPG w forku 2,5xt od Jako (sterownik King). Po włączeniu czasem nie świecą się kontrolki. A czasem się świecą i jest ok. Jak już się nie świecą to pomaga wyjęcie i włożenie bezpiecznika, wtedy kontrolki po odpaleniu auta się zapalają ale gasną w momencie przełączania na gaz (po przygazowaniu)... ? Ktoś ma jakieś pomysły? 

 Okazało się że przewody nie kontaktowały. Odłączyłem wszystko i podłączyłem ponownie. Objawy ustąpiły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy jest może dobry gazownik w Poznaniu lub okolicach, czy jak Subaru do Jako W-wa?

Nasze dwa subaraki bez turbo opracowała firma RODAN. Kilka lat eksploatacji bez zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuję, że zakłady montujące LPG m.in. w Subarakach polecane w Poznaniu to:

 

Rodan i Pitec    - ma ktoś może jakies doświadczenia z innymi zakładami, albo przejechł się na ww. ?

Edytowane przez radomenes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładałem instalację w Patkar na Obornickiej.Jakość montażu wysoka,cenowo bardzo przystępnie (inatalacja Optima),40tyś.km przejechane i brak problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, jak wyłączyć całkowicie obsługę fabrycznej instalacji LPG w lodówie 2007. Dostałem taką diagnozę z serwisu aby przed zostawianiem samochodu, przetestować go na całkowicie wyłączonej / odłączonej od zasilania instalacji LPG.

 

Oczywiście cząstkową podpowiedź dostałem aby wyłącznik bezpiecznik lub odłączyć sterowanie LPG od aku, jednak może ktoś wie gdzie dokładnie znajduje się dany bezpiecznik lub jakieś połączenie ?

 

 

 


OK sam sobie odpowiedziałem. Zdjęcia dla przyszłych szukających.
 
Mój bezpiecznik LPG Teleflex GFI był ukryty w dość dużej plontaninie kabli. 
 

WP 20140728 005

WP 20140728 004

WP 20140728 003

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może ktoś podpowiedzieć jakąś dobrą firmę, która założy gaz w Subaru w Radomiu lub okolicach? Ewentualnie Kielce i ostatecznie Warszawa.

Na jakie koszty trzeba się przygotować?

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, 
Dołączam się do prośby BaZy7,

posiadam legacy IV 2.0 DOHC 150 KM, 69kkm, mam zamiar założyć podtlenek LPG, kogo polecacie w okolicach Radomia ew. Warszawy, jaką instalację itp. 
P.S. Jak duża butla wejdzie we wnękę na koło w sedanie.
Dzięki z góry za info, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś podpowiedzieć jakąś dobrą firmę, która założy gaz w Subaru w Radomiu lub okolicach? Ewentualnie Kielce i ostatecznie Warszawa.

Na jakie koszty trzeba się przygotować?

Z góry dziękuję.

 

pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad kupnem OBK 2007 z gazem zalozonym od nowosci, czyli prawdopodobnie Teleflex. Auto ma 151tkm. Jak sprawdzic instalacje, na co zwrocic uwage, czy wogole warto kupowac? Moze sprzedajacy mial jakies problemy i dlatego sprzuedaje auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...