Skocz do zawartości

Subaru Levorg [VM] (MY14=>MY20)


FilipBB

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

Panowie - podałem Wam przykład auta, które w tej cenie może konkurować z Levorgiem 2.0 :-), nie 1.6

No i fajnie, tylko dlaczego ma "konkurować" z samochodem, który nie jest oferowany na nasz rynek? Może nie wyłapałem żartu albo ironii, ale jakoś takiego zestawienia nie rozumiem :wacko:to tak, jakby porównywać A6 allroad 3.0 TFSI do OBK 3.6 - u nas go nie ma i raczej nie będzie ;)

 

To nie był żart. No, może trochę. Mój punkt widzenia - szybkie kombi. 3.6R takim jest. Levorg 2.0 takim jest. Golf R takim jest. 

 

swoja droga porownujac Levorga i OBK 3,6 to osiagi sa na korzysc Levorga tylko Vmax OBK ma wieksza ale kto tak szabko jezdzi  tankowanie co 200km. jedynie Spec B byl fajniejszy ale to spalanie powalalo. OBK sa za wysokie na wieksze predkosci

 

 

Dosyć odważne stwierdzenie. Jeżeli chodzi o dynamikę i elastyczność Levorg jest  autem jedynie wystarczającym do bezproblemowej jazdy. Outback 3.6 jest poza zasięgiem Levorga 1.6. To zupełnie inna liga. Do salonu Subaru, aby odbyć jazdę próbną Levorgiem, przyjechałem Outbackiem 3.6 swojej żony. Miałem bezpośrednie porównanie. Pomijając "niedostaki" mocy Levorga, auto zrobiło na mnie bardzo dobre wrażenie. Porównując do Outbacka, Levorg jest mniej komfortowy ale prowadzi się precyzyjniej i ma bardziej bezpośredni układ kierowniczy. Z jednej strony jest znacznie wolniejszy na prostej ale nadrabia to w zakrętach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Panowie - podałem Wam przykład auta, które w tej cenie może konkurować z Levorgiem 2.0 :-), nie 1.6

No i fajnie, tylko dlaczego ma "konkurować" z samochodem, który nie jest oferowany na nasz rynek? Może nie wyłapałem żartu albo ironii, ale jakoś takiego zestawienia nie rozumiem :wacko:to tak, jakby porównywać A6 allroad 3.0 TFSI do OBK 3.6 - u nas go nie ma i raczej nie będzie ;)

 

To nie był żart. No, może trochę. Mój punkt widzenia - szybkie kombi. 3.6R takim jest. Levorg 2.0 takim jest. Golf R takim jest. 

 

swoja droga porownujac Levorga i OBK 3,6 to osiagi sa na korzysc Levorga tylko Vmax OBK ma wieksza ale kto tak szabko jezdzi  tankowanie co 200km. jedynie Spec B byl fajniejszy ale to spalanie powalalo. OBK sa za wysokie na wieksze predkosci

 

 

Byłem dziś w salonie Subaru. Siedziałem w Levorgu a obok stał Forek. Takiego respektu względem wielkiego SUVa nie miałem od czasu kiedy siedziałem w swoim Lotusie 7, dupą na ziemi, a ręką sprawdzałem temperaturę asfaltu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat

3,6-Liter-Sechszylinder-Boxermotor, 191 kW/260 PS bei 5.600 U/min, 350 Nm bei 4.400 U/min, 0-100 km/h in 9,5 s, Vmax 230 km/h, 10,0 l/100 km, 232 g CO2/km,

trzebaby bylo sie ustawic i sprobowac tak do 0-200 km/h. Obawiam sie miazdzacej roznicy nie bedzie.

Levorga mozna podkrecic do 200 KM i 300 Nm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat

3,6-Liter-Sechszylinder-Boxermotor, 191 kW/260 PS bei 5.600 U/min, 350 Nm bei 4.400 U/min, 0-100 km/h in 9,5 s, Vmax 230 km/h, 10,0 l/100 km, 232 g CO2/km,

trzebaby bylo sie ustawic i sprobowac tak do 0-200 km/h. Obawiam sie miazdzacej roznicy nie bedzie.

Levorga mozna podkrecic do 200 KM i 300 Nm :)

Nie wiem, skad masz te dane - poprzedni 3.6R mial 7,5s, a obecny - 7,6s do setki

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat

3,6-Liter-Sechszylinder-Boxermotor, 191 kW/260 PS bei 5.600 U/min, 350 Nm bei 4.400 U/min, 0-100 km/h in 9,5 s, Vmax 230 km/h, 10,0 l/100 km, 232 g CO2/km,

trzebaby bylo sie ustawic i sprobowac tak do 0-200 km/h. Obawiam sie miazdzacej roznicy nie bedzie.

Levorga mozna podkrecic do 200 KM i 300 Nm :)

Raczej 7.5 s, nie wiem skąd te dane ale na pewno nie są prawidłowe. A propos 0-200 km/h to między Outbackiem 3.6 a Levorgiem będzie przepaść.

 

@eddie_gt4 mnie ubiegł ;)

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łapałem się forkiem 2.5XT w manualu z legacy 3.6 2014. Rzeczywiście, moze mieć w okolicach 7... :)

 

Dziś nasz Levorg załapał się na stłuczkę. Chyba pierwszą w Polsce tym modelem... Najechanie na tył, bez tragedii, ale mocno boli. Od marca to już trzecie w stajni :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haubi65 ja rozumiem, że sobie kupiłes Levorga i bardzo Ci gratuluję, bo to jest świetne auto. Ale jeżeli chodzi o wyścigi z Outbackiem to Levorg będzie dzielnie walczył z 2.5 i 2.0 diesel ale  3.6  jest poza jego zasięgiem. Nawet podkręcony do 200 KM ciągle mu będzie brakować koników by nawiązać walkę. Jako ciekawostkę powiem, że ostatnio na światełkach jadąc Outbackiem spotkałem kumpla w gietku i zaproponowałem mu sprawdzenie się "z rodzinnym kombi" Na odcinku 400 m między światłami dostał z 50m. Nie wiedział co mam po maską i zlekceważył, potem już było za późno na odrobienie strat.  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat

3,6-Liter-Sechszylinder-Boxermotor, 191 kW/260 PS bei 5.600 U/min, 350 Nm bei 4.400 U/min, 0-100 km/h in 9,5 s, Vmax 230 km/h, 10,0 l/100 km, 232 g CO2/km,

trzebaby bylo sie ustawic i sprobowac tak do 0-200 km/h. Obawiam sie miazdzacej roznicy nie bedzie.

Levorga mozna podkrecic do 200 KM i 300 Nm :)

 

Można, ale z tym podkręcaniem jest pewien myk - raz, że trzeba kupić po gwarancji, albo czekać aż ona minie. Dwa, bałbym się poprawiać fabrykę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

cytat

3,6-Liter-Sechszylinder-Boxermotor, 191 kW/260 PS bei 5.600 U/min, 350 Nm bei 4.400 U/min, 0-100 km/h in 9,5 s, Vmax 230 km/h, 10,0 l/100 km, 232 g CO2/km,

trzebaby bylo sie ustawic i sprobowac tak do 0-200 km/h. Obawiam sie miazdzacej roznicy nie bedzie.

Levorga mozna podkrecic do 200 KM i 300 Nm :)

Można, ale z tym podkręcaniem jest pewien myk - raz, że trzeba kupić po gwarancji, albo czekać aż ona minie. Dwa, bałbym się poprawiać fabrykę.

Bez przesady ;)

 

tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Levorg 1.6 po zaglądnięciu w oprogramowanie będzie miał podobny przebieg momentu co seryjny to takie 200 źrebaków wcale nie musi odstawać od 3.6  ale to można sobie w nielegalu o tym gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspominałem o Golfie R, który byłby odpowiednikiem Levorga 2.0, ale Golf R po modyfikacji objedzie Levorga 2.0

 

Panie, jakie to już cuda wyprawiają

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Levorg 1.6 bo 2.0 najpewniej nigdy nie będzie to samochód rodzinny natomiast golf variant R to sportowy wóz - nie wiem po co tu porównywać na siłe te auta

 

To nie szydera to niestety fakty , co do mojej korby miałem świadomość ze tak może być,tymczasem idę trenować korbę bo białe z nieba leci sorry za ot

 

Tapatalk

Edytowane przez polak900
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Levorg 1.6 bo 2.0 najpewniej nigdy nie będzie to samochód rodzinny natomiast golf variant R to sportowy wóz - nie wiem po co tu porównywać na siłe te auta

 

 

 

Tapatalk

 

Golf Variant czyli inaczej kombi to taki sam samochód rodzinny jak Levorg-a także w wersji o nazwie R

 

niestety prawda jest brutalna, oferta Subaru w EU jest bardzo skromna choć może bardziej pasuje tu słowo uboga (brak urozmaicenia wersji silnikowych np. Impreza 1.6 NA) trudno nie odnieść wrażenia, że dla Subaru EU jest złem koniecznym i chyba są tu na siłę

 

z drugiej strony maja żniwa w USA na tamten rynek muszą przygotowywać specjalne wersje jak hybryda itp. pojazdy wynikające z jak mniemam przepisów i gdy o rynek zadbaja to potrafią sprzedawca duże ilości swoich produktów

 

 

 

Wysłane z mojego SGP311 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...