Skocz do zawartości

Robert Kubica w rajdach


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

Miło się czyta takie komentarze mistrzów świata  :), nawet jeżeli nie są zbyt wylewne  :D

http://www.autosport.com/news/report.php/id/117484

 

A najbardziej mi się podobało jak Robert 2x pokonał Ogiera na odcinku, można by powiedzieć, "wokół jego podwórka"

 

 

edit2: 

Proszę bardzo, jak fani potrafią zmontować ciekawe porównanie dwóch Sebów. Właśnie m.in. takich akcji z simulcam mi brakuję w relacjach, które obecnie są strasznie banalne

Edytowane przez konar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Proponuje poprosić Carfita aby przy następnej okazji aby zapytał samego Roberta co on myśli o całej akcji ?

Proponuję mu nie zawracać głowy pierdołami.
 

Mnie takie rzeczy średnio interesują , więc z pewnoscia o takie rzeczy nie będe pytał , nie jestem dziennikarzem , a nawet jak coś Robert kiedyś powie w luźnej rozmowie , to będzie to zachowane tylko dla mnie . 

Jesli chcece znać moje zdanie na temat nie pokazywania przez media , to jest to niestety normalne w tych czasach. Cóz biznes jest biznes , Michelin płaci Michelin wymaga , mimo że cierpi na tym sport. Zauważcie że w tym roku na Monte nie było nic w publicznej telewizji bo ….. lotos nie zapłacił , nie dogadali sie , itp. Mam nadzieje że sie to zmieni. 

Ale zobaczcie , nawet jak TVP1 była na rajdzie mówili praktycznie tylko o Robercie , mimo że startowali inni polacy , ale Lotos zapłacił za transmisję z logiem Lotosu i koniec . 

Co do akcji , moim zdaniem idea jest bardzo słuszna i spontaniczna , choć niestety jak to w Polsce bywa idzie czasem w złym kierunku . Warto pokazywać mediom , że taki skrzywiony obraz rajdu jest nie fair , a doskonale wiedzą ilu w Polsce jest kibiców ( strona www po polsku , itp. ) , wiec być może coś to zmieni na plus.

Dokładnie sama istota akcji jak najbardziej słuszna ale można to zrobić w bardziej smaczny i kulturalny sposób.tak jak mówisz polski kibic na pewno nie jest traktowany po macoszemu mamy nawet stronę WRC po polsku ale niestety w innych kwestiach jak nie posmarujesz nie pojedziesz.

 

Zgadzam się z Wami w 100% :)

 

 

Ja kilka(naście?) lat temu myślałem, że powinniśmy się wstydzić przed tzw "Europą Zachodnią", że jesteśmy gorsi, głupsi, że powinniśmy mieś kompleksy i generalnie lepsze mamy tylko żarcie i wódkę...

Teraz, po latach pracy z wieloma nacjami i w wielu zakątkach globu, uważam że się myliłem i to grubo. Jest prawie na odwrót!

Tego w jaki sposób ztrollowaliśmy stronę WRC - nie będę oceniał, ale nie tylko dlatego że się dokładnie nie przyglądałem. Również dlatego, że CEL był słuszny, a sposób - nawet jeśli nie najdoskonalszy - TO TAKI NA JAKI NAS TERAZ STAĆ. I powinniśmy to zaakceptować i się NIE WSTYDZIĆ. Nie mamy czego się wstydzić. Oczywiście mamy jeszcze wiele do nauki w powierzchowności zarówno sieciowej jak i na żywca, ale nie musimy mieć z tego powodu kompleksów.

 

Ale na tym sprawa powinna się zakończyć. Nie ma co drążyć tematu - uwaga została zwrócona, niezadowolenie wyrażone i tyle. Tak jak Carfit napisał, tutaj biznes jest biznes i wszystko się musi kręcić. CHociaż nawet w takim cyrku duży gracz czasami musi się pochylić, bo mu jakiś "karzeł" wywinął nieprzewidziany, albo przewidziany ale bolesny kawał.

 

Z innej beczki:

Czy Flat Out Trophy jest przyznawane tylko na rundach ERC? Bo nigdzie nie doczytałem czy ktoś je otrzymał na Monte 2015... i dlaczego nie Kubica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz...ja osobiście wstydziłbym się określać ludzi "bydłem" tylko dlatego, że się z nimi nie zgadzam. Serio - nie na miejscu.

 

byc bydlem a "robic bydlo" to dwie rozne rzeczy :) Mi chodzilo o to drugie, czyli o zachowanie. 

 

 

Z tym BRZ to nie jest chyba żadne rozwijanie WRC... Po prostu makinen zrobił auto "coś jak wrc z napędem 4x4" i przewiózł nim Toyodę.

 

Otoz to :) Gadalem z czlowiekiem, ktory pracowal przy tym aucie - to jest wydumka, graty Imprezy R4 wcisniete do budy GT86 - wiec nie ma szans na WRC na tej bazie. 

Edytowane przez Than_Junior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Beavis: dobrze powiedziane ;) ja też mam do czynienia z ludźmi z różnych krajów (ostatnio np. 3 dni spędziłem z 70-letnim Norwegiem  - były pilot wojskowy za czasów Zimnej Wojny i potem cywilny pilot przez ponad 30 lat, niesamowite były jego opowieści jak latał nad Murem Berlińskim albo jak kontrolowali Ruskich po drugiej stronie wody) i gada się na tematy życia, pracy, przepisów itp. i naprawdę nie mamy się czego wstydziić, nie jesteśmy żadnym zacofanym i głupim narodem, nie mamy powodów mieć kompleksów i wystarczyło jak z tym Norwegiem, Hiszpanem czy Francuzem wyszedłem na spacer bo Bielsku-Białej to im buty spadły że jest tak wiele marketów, profi sklepów, jeżdżą super fury co chwilę, że miasto pięknie udekorowane, że młodzież chodzi sobie radosna wieczorami po mieście, że sporo ludzi już gada po Angielsku, że mamy jakieś figurki Reksia czy Bolka i Lolka oraz 600-700 letnie kamienice i katedry, że Policja jeździ nowymi Sprinterami a strażacy nowymi wozami bojowymi itp.  ;)

 

 

 

Ja też myślę, że 86 czy BRZ to nie będzie żadne WRC, raczej stawiam na nową Yariskę ;)

Edytowane przez Paweł_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Beavis: dobrze powiedziane ;) ja też mam do czynienia z ludźmi z różnych krajów (ostatnio np. 3 dni spędziłem z 70-letnim Norwegiem  - były pilot wojskowy za czasów Zimnej Wojny i potem cywilny pilot przez ponad 30 lat, niesamowite były jego opowieści jak latał nad Murem Berlińskim albo jak kontrolowali Ruskich po drugiej stronie wody) i gada się na tematy życia, pracy, przepisów itp. i naprawdę nie mamy się czego wstydziić, nie jesteśmy żadnym zacofanym i głupim narodem, nie mamy powodów mieć kompleksów i wystarczyło jak z tym Norwegiem, Hiszpanem czy Francuzem wyszedłem na spacer bo Bielsku-Białej to im buty spadły że jest tak wiele marketów, profi sklepów, jeżdżą super fury co chwilę, że miasto pięknie udekorowane, że młodzież chodzi sobie radosna wieczorami po mieście, że sporo ludzi już gada po Angielsku, że mamy jakieś figurki Reksia czy Bolka i Lolka oraz 600-700 letnie kamienice i katedry, że Policja jeździ nowymi Sprinterami a strażacy nowymi wozami bojowymi itp.  ;)

 

 

 

Ja też myślę, że 86 czy BRZ to nie będzie żadne WRC, raczej stawiam na nową Yariskę ;)

Wy tu o jakiś kompleksach narodowych piszecie a tu chodziło o kulturę i sposób w jaki akcja została przeprowadzona.

Wcześnie wspomniany komentarz pod tweetem Clarka chyba najlepiej pokazuje jaki akcja przyniosła skutek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wy tu o jakiś kompleksach narodowych piszecie a tu chodziło o kulturę i sposób w jaki akcja została przeprowadzona. Wcześnie wspomniany komentarz pod tweetem Clarka chyba najlepiej pokazuje jaki akcja przyniosła skutek.

Bo trochę głębiej temat ugryzłem. Może niepotrzebnie tak od razu, ale właśnie do tego przykładu który podałeś mogę się teraz odnieść. Chodzi pewnie o to:

 

Oczywiśćie akcja też ma swoje negatywne aspekty, Colin Clark wrzucił na twittera filmik z przygody Roberta na 8 odcinku, pod spodem pierwszy komentarz jest żeby uważał co robi bo zaraz zjawią się tu polscy kibice ;) Dokładnie "Uważaj, nie zdenerwój Polaków" https://twitter.com/...735064645619713

więc po mojej myśli: nie ma się za co i czego wstydzić. To, że Sz.P. Colin McMaster zażartował ironicznie, aby nas nie denerwować, nie oznacza że popełniliśmy jakieś "faux pas". On z jednej strony nie jest żadnym nadczłowiekiem czy nieomylnym opiniotwórcą, z drugiej strony nie jest też od razu naszym wrogiem. Jednak moje osobiste zdanie jest takie, że ta docinka jest niskich lotów i jest typowa dla Brytoli. W tym momencie, to on powinien się ugryźć w język zanim to napisał, aby nie musiał się potem wstydzić. Tylko, że on się wstydzić nigdy nie będzie, bo to temat jemu obcy.

 

Zapomniałem jeszcze wcześniej dodać przy tym temacie, że Robert pewnie nie ma zamiaru się do tej akcji odnosić, i uważam że z wielu powodów nawet nie powinien. Ale on sam dobrze wie co robić, nie potrzebuje takich podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie będzie tak, że M-Sport udostępni RK tą nową Fiestę w zamian za podpinanie się pod wyniki - patrzcie, jechał tak szybko bo miał Forda Fiestę RS WRC  2015 ! :D

http://www.robertkubica-klubkibicow.pl/2015/01/cristian-guazzini-moj-przyjaciel-kubica/#disqus_thread

 

Warto przeczytać 

Dobry artykul :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wy tu o jakiś kompleksach narodowych piszecie a tu chodziło o kulturę i sposób w jaki akcja została przeprowadzona. Wcześnie wspomniany komentarz pod tweetem Clarka chyba najlepiej pokazuje jaki akcja przyniosła skutek.

 

Bo trochę głębiej temat ugryzłem. Może niepotrzebnie tak od razu, ale właśnie do tego przykładu który podałeś mogę się teraz odnieść. Chodzi pewnie o to:

 

Oczywiśćie akcja też ma swoje negatywne aspekty, Colin Clark wrzucił na twittera filmik z przygody Roberta na 8 odcinku, pod spodem pierwszy komentarz jest żeby uważał co robi bo zaraz zjawią się tu polscy kibice ;) Dokładnie "Uważaj, nie zdenerwój Polaków" https://twitter.com/...735064645619713

 

więc po mojej myśli: nie ma się za co i czego wstydzić. To, że Sz.P. Colin McMaster zażartował ironicznie, aby nas nie denerwować, nie oznacza że popełniliśmy jakieś "faux pas". On z jednej strony nie jest żadnym nadczłowiekiem czy nieomylnym opiniotwórcą, z drugiej strony nie jest też od razu naszym wrogiem. Jednak moje osobiste zdanie jest takie, że ta docinka jest niskich lotów i jest typowa dla Brytoli. W tym momencie, to on powinien się ugryźć w język zanim to napisał, aby nie musiał się potem wstydzić. Tylko, że on się wstydzić nigdy nie będzie, bo to temat jemu obcy.

 

Zapomniałem jeszcze wcześniej dodać przy tym temacie, że Robert pewnie nie ma zamiaru się do tej akcji odnosić, i uważam że z wielu powodów nawet nie powinien. Ale on sam dobrze wie co robić, nie potrzebuje takich podpowiedzi.

Beavis dopisujesz sobie jakieś głębokie ideologie i przemyślenia zupełnie nie wiem po co i do czego.Tu nie ma nigdzie drugiego dnia i

nie chodzi ani o to i co Colin Clark myśli ani o to czy jako naród jesteśmy wartościowi czy nie ,chodzi tylko o to ze jest to kolejny sport gdzie polscy kibice juz zaznaczyli swoją obecność pretensją i fochem ze jak promotor WRC śmiał pokazać nam za mało Kubicy.

Jedy sport w którym nie było kiboli i całego tego bajzlu a jednak sezon sie ledwo zaczął a my musieliśmy sie juz zaznaczyć jak by było juz mało ze na zagranicznych forach i tak nie można sie słowem odezwać na temat RK bo odrazu jest Polska krucjata.

Czasami trzeba popuścić warkoczyki bo sie zwyczajnie od tego niedobrze zaczyna robić.

Z tym BRZ to nie jest chyba żadne rozwijanie WRC... Po prostu makinen zrobił auto "coś jak wrc z napędem 4x4" i przewiózł nim Toyodę.

Dokładnie na ten layout idealnie wchodzą Nkowe bety którejkolwiek imprezy i dokładnie to zrobil TMR.Po prostu ubrał na podkręcona Nke które zreszta przygotowywuje budę GT86.Mimo ze bym bardzo chciał nie widzę tego auta jako bazy WRC.Na 99.9 % bedzie to Yaris lub auto tej wielkości co nie zmiena faktu ze Tomi moze być zaaranżowany w ten projekt od wielu stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze mówiąc komentarz o "niedenerwowaniu Polaków" odebrałem jako całkiem niezły ironiczny żart. Podobał mi się. Myślę, że w sumie rozśmieszy każdego kto ma chociaż odrobinę dystansu do samego siebie i spojrzy na niego bez zadęcia.

 

 

 

a jednak sezon sie ledwo zaczął a my musieliśmy sie juz zaznaczyć jak by było juz mało ze na zagranicznych forach i tak nie można sie słowem odezwać na temat RK bo odrazu jest Polska krucjata.

 

turdziGT - Nie chce, żeby broń Boże zabrzmiało to jak zaczepka, ale Twoja wypowiedź wskazuje na jakiś kompleks Polaka. Zrozum, że większość z nas nie ma tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że była to spontaniczna, naturalna akcja kibicow Kubicy którzy zareagowali ma pewną niesprawiedliwość i nierzetelność relacji z rajdu.

Jeżeli Kubica jechałby słabo na 20 miejscu i robił czasy w okolicy 18 miejsca to upominanie sie o jego pokazywanie było by głupotą i faktycznie pośmiewiskiem. Tu Robert zajmował dalsze miejsce ale jednak czasy robił w czołówce.. A nie poinformowanie, że najdłuższy odcinek wygrał spowodowało bunt. Nie widze niczego złego w upominanie sie o swoje, czy to sie angolom, niemcom, czy francuzom podoba czy nie...

Oczywiście z umiarem, do momentu aż osiągnie sie cel. Jak stanie sie to tradycja i tylko tak Polacy bedą sie komunikować z WRC, bedzie kwas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze mówiąc komentarz o "niedenerwowaniu Polaków" odebrałem jako całkiem niezły ironiczny żart. Podobał mi się. Myślę, że w sumie rozśmieszy każdego kto ma chociaż odrobinę dystansu do samego siebie i spojrzy na niego bez zadęcia.

 

 

a jednak sezon sie ledwo zaczął a my musieliśmy sie juz zaznaczyć jak by było juz mało ze na zagranicznych forach i tak nie można sie słowem odezwać na temat RK bo odrazu jest Polska krucjata.

 

 

turdziGT - Nie chce, żeby broń Boże zabrzmiało to jak zaczepka, ale Twoja wypowiedź wskazuje na jakiś kompleks Polaka. Zrozum, że większość z nas nie ma tego problemu.

Ivan kompleks polaka nie ma tu nic do rzeczy. Jest tu jeszcze parę osób które podzielają moja opinie wiec zapewne wiedzą o co mi chodzi. Ty i parę innych osób jest zdania że akcjs była ok ja mam inne zdanie na ten temat i tak to zostawmy.

 

Wracając do głównego wątku to taka ciekawostka. Z ostatniego artykułu

Sokolim Okiem wynika jednak ze Fiesta nie jest własnością RK WRT tylko jest jednak wynajmowana za pośrednictwem Astyle na zasadzie partnerskiego układu z faktycznym właścicielem auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...