Skocz do zawartości

SUBARU XV


giepa

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, reality napisał:

Nie mial "dzwona" ani spotkania z czolgiem - a mimo to skrzypial niemilosiernie w srodku (widze ze druga generacja jest duuuzo lepsza jakosciowo wewnatrz niz poprzednia - szacun Subaru :-) ).

Reality, z którego roku modelowego był Twój XV ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do giepa: mylisz sie - VW Golfem V 1,6 benzyna zrobilem, bez najmniejssego problemu niemalze cwierc miliona km przez 6 lat, a moj ojciec Skoda Octavia 1,9 tdi zrobil przeszlo 320 tys km w 8,5 roku (jako handlowiec/serwisant i to wozac czesto w bagazniku ciezkie maszyny szwalnicze)...  A Silniki diesel-boxer Subaru rozlatuja sie po kilkudziesieciu tysiacach (po roku) - patrz slynny test autoswiata... Ze o "slynnych" sprzeglach Subaru nawet nie wspomne... Wiec kolejna opinia nietrafiona... :-) Subaru skonczylo sie dekade temu, ale Wy wszystko napiszecie zeby te plejady zgloryfikowac - nawet nieprawde... Ehhh...

Edytowane przez reality
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, reality napisał:

 A Silniki diesel-boxer Subaru rozlatuja sie po kilkudziesieciu tysiacach

 

masz nieaktualne dane

silniki rozpadaja sie po 999 km, rzadko ktory robi pelny tysiac

ale sprytnie to ukrywaja i nawet auto-smiec jeszcze o tym nie napisal

 

tapatalked

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, reality napisał:

A Silniki diesel-boxer Subaru rozlatuja sie po kilkudziesieciu tysiacach (po roku) - patrz slynny test autoswiata...

 

Wszyscy mają jakieś wpadki, takie czasy... O 1,4 tsi twincharger był jakiś słynny test czy już nie było nawet czego testować? :biglol:

Wesołych Świąt i trochę więcej obiektywizmu życzę! ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, GREGG napisał:

 

Wszyscy mają jakieś wpadki, takie czasy... O 1,4 tsi twincharger był jakiś słynny test czy już nie było nawet czego testować? :biglol:

Wesołych Świąt i trochę więcej obiektywizmu życzę! ;)

Tak, tłoki pękały, nawet trwałego łańcucha rozrządu nie potrafili zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:th_dash:Święta są, dobry nastrój a tu znowu że jutro w trasie nie będę mógł nikogo wyprzedzić bo mam muła co pali jak ciągnik siodłowy Tatry z lat 80tych. Wezmę korki do uszu to może jakoś pomału dotrę do celu bez uszczerbku na słuchu, pod warunkiem że wnętrze nie rozpadnie się od tego klebotania, dobrze że nie mam XTka albo SBD to przynajmniej silnik nie zrobi ka-bum. Prawda nas wyzwoli więc jutro a właściwie dziś z duszą na ramieniu wsiądę do Subaru i zmierzę się z nieuniknionym.

P.S. nigdy nie przyszło mi do głowy nawet, że kupiłem lansiarskie auto, dziwne, inne czy coś w ten deseń ...ale lansiarskie???:facepalm:  słabo mi

Edytowane przez adamW202
  • Haha 2
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, przemekka napisał:

Ja to mam dopiero ciężko. Nasz 12 letni Forek musi być chyba pod każdym względem ze 2 razy gorszy od takiego XV-a. To cud, że dojechaliśmy nim już kilka razy na koniec świata. :blink:

może być i 10 x gorszy ale jest to autko stare nie kosztujące w chwili obecnej 100k pln+ więc nie wymagajmy od auta wyprodukowanego w 2005 tego samego co od auta wyprodukowanego obecnie. Żebyś nie poczuł się urażany napisze inaczej  twój forek jeżeli chodzi o stosunek cena/jakość to strzał w 10.  To że nim dojechałeś na koniec świata wcale mnie nie dziwi bo są to bardzo trwałe auta. 12 letniemu autu można wybaczyć że puka, stuka , skrzypi, jest głośne, nie wyciszone, słabo spasowane w środku, w środku i na zewnątrz( np. w tylnich nadkolach) walają się nie pochowane kable elektryczne itp itd ponieważ wszystkie japończyki  wyprodukowane w tamtych czasach takie były  więc forek nie odstawał od konkurencji. W chwili obecnej jest zupełnie inaczej. Dlatego Subaru w nowym modelu musiało poprawić jakość swojego wyrobu bo obecnie produkcja imo  tanio wykonanych aut zapewne spowodowałaby spadek sprzedażny, bądź zmusiłaby do obniżenia ceny do poziomu daci duster ;) która podobno po niedawnym liftingu jest jeszcze lepsza niż była...

21 godzin temu, reality napisał:

A Silniki diesel-boxer Subaru rozlatuja sie po kilkudziesieciu tysiacach (po roku) - patrz slynny test autoswiata... Ze o "slynnych" sprzeglach Subaru nawet nie wspomne... Wiec kolejna opinia nietrafiona... :-) Subaru skonczylo sie dekade temu, ale Wy wszystko napiszecie zeby te plejady zgloryfikowac - nawet nieprawde... Ehhh...

wpis niesprawiedliwy bo ludziska tym śmigają i nie narzekają. Zresztą każdemu producentowi zdarzają się buble. Toyota z d4d, VW z 2,0 , 2,5 tdi , 1,4tsi ( podobno do teraz wypuścili 5 czy 6 wersje napinacza paska rozrządu i zapewne nie ostatnią bo zdarzają się przypadki że przeskakuje) , BMW z 2,0tds i wiele wiele innych

IMO dajmy spokój starszemu modelowi i czekajmy na wieści na temat nowego sprzętu Subaru

Edytowane przez Karas
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestescie niesamowita grupa-nie daj Boze cos nie tak na jakis element plejady powiedziec to sie ma przechlapane po calosci... Niby to dobrze - obrona dobrego imienia marki, odwet na grupe VAG zaraz bo to idealny bufor na Wasze emocje... Jak dzieci... Ale i tak lubie to forum bo wciaz zyje-nie to co np. forum Forda - jedna wypowiedz na rok i to tez od czapy... A u Was zawsze mozna liczyc na dyskusje, a jeszcze jak sie odpowiednio poslodzi to jest super! Zatem OK - Subaru XV jest najlepsze, najcichsze, najwspanialsze, najoszczedniejsze, najszybsze, najladniejsze, naj..., naj..., naj..., a wszystkie auta grupy VAG sa ogolnie do dooopy bo... no bo tak i juz. Ludzie lubia sluchac to co chca uslyszec a nie koniecznie prawde... Moja tesciowa tak na przyklad ma-jak schrzani obiad to nie wolno jej powiedziec ze jedzenie wyszlo  niedobre bo sie obrazi, wtedy najbezpieczniej jest powiedziec ze potrawa ma... ciekawy i niespotykany smak - wtedy jest dobrze, a reszta gosci oprocz miej i tak wie o co chodzi... :-) Zatem XV jest... bardzo ciekawym autem - w obu odslonach. :-) OK brzmi? :-)

Pozdrawiam.

6 godzin temu, przemekka napisał:

Ja to mam dopiero ciężko. Nasz 12 letni Forek musi być chyba pod każdym względem ze 2 razy gorszy od takiego XV-a. To cud, że dojechaliśmy nim już kilka razy na koniec świata. :blink:

No no no... nie mieszajmy faktow-akurat wszystkie starsze Japonczyki sa trwalsze od tych obecnych - bez dwoch zdan wg mnie... A juz te z lat 90 tych sa wrecz legendarnie niezawodne... Moze zardzewieja, moze poszarzeja ale do celu dojada...

Edytowane przez reality
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, reality napisał:

Jestescie niesamowita grupa-nie daj Boze cos nie tak na jakis element plejady powiedziec to sie ma przechlapane po calosci... Niby to dobrze - obrona dobrego imienia marki, odwet na grupe VAG zaraz bo to idealny bufor na Wasze emocje... Jak dzieci... Ale i tak lubie to forum bo wciaz zyje-nie to co np. forum Forda - jedna wypowiedz na rok i to tez od czapy... A u Was zawsze mozna liczyc na dyskusje, a jeszcze jak sie odpowiednio poslodzi to jest super! Zatem OK - Subaru XV jest najlepsze, najcichsze, najwspanialsze, najoszczedniejsze, najszybsze, najladniejsze, naj..., naj..., naj..., a wszystkie auta grupy VAG sa ogolnie do dooopy bo... no bo tak i juz. Ludzie lubia sluchac to co chca uslyszec a nie koniecznie prawde... Moja tesciowa tak na przyklad ma-jak schrzani obiad to nie wolno jej powiedziec ze jedzenie wyszlo  niedobre bo sie obrazi, wtedy najbezpieczniej jest powiedziec ze potrawa ma... ciekawy i niespotykany smak - wtedy jest dobrze, a reszta gosci oprocz miej i tak wie o co chodzi... :-) Zatem XV jest... bardzo ciekawym autem - w obu odslonach. :-) OK brzmi? :-)

Pozdrawiam.

No no no... nie mieszajmy faktow-akurat wszystkie starsze Japonczyki sa trwalsze od tych obecnych - bez dwoch zdan wg mnie... A juz te z lat 90 tych sa wrecz legendarnie niezawodne... Moze zardzewieja, moze poszarzeja ale do celu dojada...

Uogólniasz trochę pisząc wszyscy.

chybionego zakupu współczuje. Teściowej tez. Auto zazwyczaj łatwiej zmienić niż Żonę :)

wesołych!

  • Dzięki! 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie one są do dooopy i VAG i Subaru tylko mój stary mercedes jest super:mrgreen: ...tak serio: wróciłem do domu z trasy ani zmęczony ani głuchy nawet nastrój mam nadal dobry, nie wiem jak to możliwe, przecież jechałem Subaru XV.

Co do Daci to po doposażeniu jej odpowiednio wcale nie jest już taka tania:cry:

P.S. Nikt nie ma Wam za złe krytyki ale nikt też nie lubi ciągle i ciągle słuchać że zupa fasolowa była słona bo Wy spodziewaliście się akurat owocowej na słodko. 

  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Kukson napisał:

Ja jestem ciekaw czy reality chociaż widział nowego XV czy jego opinie są na podstawie poprzednika?

 

Nie ma znaczenia. Nawet jak sie przejedzie to dopiero jak kupi odkryje; czy halasuje, czy jest dynamiczny, ile spala, czy auto ma duży bagażnik odkryje dopiero jadąc na wakacje itp. :mrgreen: Tego na jeździe próbnej nie da sie sprawdzić. 

 

Nie współczuje niezadowolonym - bo kupiliście auta pod wplywem impulsów i to wasza wina. Nie samochodu. Trzeba było sprawdzić jaki jest a nie teraz marudzić. On nie jest zły jak widać po innych zadowolonych użytkownikach, tylko nie trafia w wasze oczekiwania. 

Współczuje to sie komuś kto ma pecha... Np ciągłe awarie. A nie gapom :P

  • Dzięki! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Sebastian.R napisał:

 

Nie ma znaczenia. Nawet jak sie przejedzie to dopiero jak kupi odkryje; czy halasuje, czy jest dynamiczny, ile spala, czy auto ma duży bagażnik odkryje dopiero jadąc na wakacje itp. :mrgreen: Tego na jeździe próbnej nie da sie sprawdzić. 

 

Nie współczuje niezadowolonym - bo kupiliście auta pod wplywem impulsów i to wasza wina. Nie samochodu. Trzeba było sprawdzić jaki jest a nie teraz marudzić. On nie jest zły jak widać po innych zadowolonych użytkownikach, tylko nie trafia w wasze oczekiwania. 

Współczuje to sie komuś kto ma pecha... Np ciągłe awarie. A nie gapom :P

 

 

Chętnie dowiem się jaki dealer Subaru pożyczy auto na jeden dzień aby sprawdzić wszystko o czym piszesz :)

Edytowane przez RoadRunner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Kukson napisał:

Potrzebujecie auta aż na jeden dzień aby sprawdzić czy jest głośne, jaką ma dynamikę no i pojemność bagażnika ?

Chętnie posłucham gdzie w okolicy Olsztyna w ciągu godziny/dwóch sprawdzę dynamikę auta. Zanim odpowiesz sprawdź aktualne remonty dróg :)

Edytowane przez RoadRunner
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się wstydził na ich miejscu przyznać, że takie parchy kupiłem :)

JAk to się mogło stać.... Na szczęście dla tych co kupią przez internet są nowe przepisy :) można zwracać towar :P

 

Godzinę temu, RoadRunner napisał:

 

 

Chętnie dowiem się jaki dealer Subaru pożyczy auto na jeden dzień aby sprawdzić wszystko o czym piszesz :)

 

Nie wiem czy taki jest w subaru. Mnie 20-30 min wystarcza na jeździe próbnej. 10 miasto 10 trasa. 

A jak nie starcza to mówie dealerowi ze potrzebuje dluzej jezdzic. Nie zdarzylo mi sie zeby ktos odmówil.

A jakby odmówił a ja miał wątpliwosci, to znalazlbym sobie innego dealera. Albo auta nie kupił bo wydac 120-140 tys i potem miec pretensje... Do kogo? Do samochodu? Do dealera?

 

Ja nie bronie xv bo nigdy go nie miałem. Absolutnie nie mówie, że nie jest taki jak chłopaki mówią. Nie wiem.

Ale ośmieszają się wyspisaując wady ktorych nikt nie zataił. Na luzie można to zobaczyc w salonie i na jeździe próbnej. Jeszcze rozumiem płacze o diesla ze sie rozlecial (ja mialem farta, best diesel ever jaki mialem) ale nie o wady ktore wypisuja. 

Jak  tylko wyszło xv lata temu chciałem go dla żony. Otworzyłem bagażnik i po trzech, dosłownie trzech minutach wyszedłem z salonu. Bez żadnych jazd próbnych. 

Bagażnik był smiesznie maly. Widziały gały.... Wiec poszedłem. 

 

Dajcie se siana chlopaki. Cieszy mnie, że wasza krytyka jest na poziomie, bo różnie to bywa. Ale nikt wam tego auta nie wylosował. Sami kupiliście. Wiec żyjcie z tym, sprzedajcie itp. 

Też kupiłem kilka razy auta z wadami. Za każdym razem kupione pod wplywem emocji a nie racjonalnego sprawdzonego przemyslanego wyboru (nie subaru). Wiem, że to była moja wina. Nie tych aut. Jestem pewny, że są nabywcy ktorzy sie nimi zachwycają. 

 

6 minut temu, RoadRunner napisał:

Chętnie posłucham gdzie w okolicy Olsztyna w ciągu godziny/dwóch sprawdzę dynamikę auta. Zanim odpowiesz sprawdź aktualne remonty dróg :)

 

Ale przez remonty dróg ktoś Ci każe kupować kota w worku? Nie masz jak sprawdzić to pech. Radź sobie. Albo nie kupuj. Albo kup i licz na farta.... Cmon....

Edytowane przez Sebastian.R
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12/23/2017 o 20:42, reality napisał:

co jak co ale do koloryzowania to ma sklonnosc moja zacna tesciowa i to w kwestiach innych niz motoryzacyjne... :-) Ja na pewno nie!

 

Cytat

To już mój obecny benzynowy 1.4l 150KM Crossover Seat Ateca ma okolo 7s do setki, a ma o 6KM mniej niz ten nowy XV! Tej mocy w XV wcale nie czuc!

 

ateca.jpeg

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, aflinta napisał:

 

 

ateca.jpeg

 

:biglol: sie czepiasz szczegółów... 3 sekundy w tą czy w drugą.... :mrgreen:

190kmh vmax... Co za parch.... Dobrze, że nie kupiłem. Imprezą moge 205 jechać. Bede teraz specjalnie Seatom mrugał bo wiem, że jestem szybszy :biglol:

Faktycznie tego bym na jeździe próbnej nie mógł sprawdzić... Ależ fart, że do salonu miałem nie po drodze....

 

Edytowane przez Sebastian.R
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, RoadRunner napisał:

Chętnie posłucham gdzie w okolicy Olsztyna w ciągu godziny/dwóch sprawdzę dynamikę auta. Zanim odpowiesz sprawdź aktualne remonty dróg :)

Przepraszam, a Kolega kiedy ostatni raz był w Olsztynie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...