Skocz do zawartości

Cos nie teges


555

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, niebieskiultras napisał:

Jak to co ? Remont... W 90% przypadków takich pożarów przyczyną jest zaprószenie ognia(celowe lub przypadkowe).

W Polsce też było kilka takich przypadków że w trakcie remontu pożar.

W mojej parafii nieuchronnie zbliża się remont dachu na zabytkowym kościele i mam obawy że może być podobnie( prawie 200 letni kościół)bo konstrukcja dachu jest bardzo słaba

A co do strat to wszystko do uratowania.

Polacy zakładają takie instalacje :

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do

Cytat

Jeszcze nie ma informacji o tym, co wywołało pożar

 

Wczoraj w TVP Info rozmawiano o tym i komentatorzy byli zgodni, że prawdy się nie dowiemy, bo rząd francuski "z przyczyn politycznych i społecznych" nie dopuści do ujawnienia rzeczywistych przyczyn.

A dziś rano agencje podały informację, że prawdopodobną przyczyną było "przypadkowe zaprószenie ognia", mimo że zgliszcza jeszcze nie ostygły.

Ciekawe, że wczoraj wojsko z bronią długą obstawiło szczelnie rejon Sacré-Cœur (też informacja od rozmówców TVP Info).

 

https://niezalezna.pl/267843-czy-pozar-notre-dame-to-jedynie-przypadek-od-poczatku-lutego-we-francji-zniszczono-10-kosciolow

 

Edytowane przez subarutux
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, llkuba napisał:

Polacy zakładają takie instalacje :

 

 

 

W zabytkach ciężko o montaż tego typu. U mnie w kościele brak ogrzewania bo konserwator nie zgodził się na montaż co A nagrzewnice elektryczne to też średnia opcja. Z dachem te same cyrki. Konserwator każe tak i tak ma być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, niebieskiultras napisał:

W zabytkach ciężko o montaż tego typu. U mnie w kościele brak ogrzewania bo konserwator nie zgodził się na montaż co A nagrzewnice elektryczne to też średnia opcja. Z dachem te same cyrki. Konserwator każe tak i tak ma być

To jest zabytek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, llkuba napisał:

To jest zabytek ;)

Pomysł spoko lecz problem takich rozwiązań to zgoda konserwatora na takie modernizacje bo niektórzy mają naprawdę klapki na oczach i nie pozwalają na nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, niebieskiultras napisał:

Pomysł spoko lecz problem takich rozwiązań to zgoda konserwatora na takie modernizacje bo niektórzy mają naprawdę klapki na oczach i nie pozwalają na nic.

Co do konserswtora to czasami szkoda pisać w tym przypadku zgodził się i były wykorzystane Fundusze Europejskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2019 o 11:33, subarutux napisał:

W nawiązaniu do

 

Wczoraj w TVP Info rozmawiano o tym i komentatorzy byli zgodni, że prawdy się nie dowiemy, bo rząd francuski "z przyczyn politycznych i społecznych" nie dopuści do ujawnienia rzeczywistych przyczyn.

A dziś rano agencje podały informację, że prawdopodobną przyczyną było "przypadkowe zaprószenie ognia", mimo że zgliszcza jeszcze nie ostygły.

Ciekawe, że wczoraj wojsko z bronią długą obstawiło szczelnie rejon Sacré-Cœur (też informacja od rozmówców TVP Info).

 

https://niezalezna.pl/267843-czy-pozar-notre-dame-to-jedynie-przypadek-od-poczatku-lutego-we-francji-zniszczono-10-kosciolow

 

 

Po pierwsze, we Francji straż pożarna podlega pod wojsko a po drugie, to nawet po spaleniu katedry, nadal było co kraść. Po trzecie wizyty polityków.....

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe ceny w Poczcie Polskiej od 1 kwietnia. Jak tak dalej będzie to tylko książki kucharskie, różańce, batony i autka będą sprzedawać. Kartka A4 w kopercie ochronnej wysłana poleconym prawie 20 zł (bez koperty) , bo gabaryt L ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, rombu napisał:

 

Pewnych korespondencji nie wolno wysyłać kurierem !!!

 

Zdaję sobie sprawę ;) stąd usługi PP zaczynają awansować do rangi usług ekskluzywnych ;)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Aga napisał:

Zdaję sobie sprawę ;) stąd usługi PP zaczynają awansować do rangi usług ekskluzywnych ;)

Już widzę te memy januszowo-nosaczowe: Halynka, jak przyjdą goście, to połóż na stole tom koperte, co nam Pioter przysłał list pocztom.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2019 o 12:33, Sebastian32 napisał:

Nowe ceny w Poczcie Polskiej od 1 kwietnia. Jak tak dalej będzie to tylko książki kucharskie, różańce, batony i autka będą sprzedawać. Kartka A4 w kopercie ochronnej wysłana poleconym prawie 20 zł (bez koperty) , bo gabaryt L ! 

 

 

dokładnie.

W pracy mam paczkę do 30 kg przez TNT za 19 zł.

Pogieło ich.

Dokumenty do księgowej wysyłałem  [koperta płaska A4]  - 11 zł - taniej mi będzie do niej pojechać :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Grzecho napisał:

Dziadek w szpitalu. Niewielkie szanse że przeżyje.

Tak jak moja Mama. Wczoraj odmawialiśmy przy niej Koronkę do Bożego Miłosierdzia i daliśmy na Mszę Św. i Si Queris do Św. Antoniego, a dziś ożyła. Choć się jej w głowie miesza. 94 lata.

 

Edytowane przez subarutux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Grzecho napisał:

Dziadek w szpitalu. Nie wielkie szanse że przeżyje. :(

 

30 minut temu, subarutux napisał:

Tak jak moja Mama. Wczoraj odmawialiśmy przy niej Koronkę do Bożego Miłosierdzia i daliśmy na Mszę Św. i Si Queris do Św. Antoniego, a dziś ożyła. Choć się jej w głowie miesza. 94 lata.

 

Wszystko budzi się do życia a tu trzeba odejść... smutne  . Spieszmy się kochać ludzi, tak prędko odchodzą ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś trzema gaśnicami samochodowymi próbowaliśmy ugasić auto w Warszawie. Szkoda nawet próbować takim sprzętem.

Auto spaliło się po 5 minutach. Strażacy dojechali bardzo szybko-uznanie.

Policja zablokowała Trasę Łazienkowską w 3 minuty od telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, lojszczyk napisał:

Dziś trzema gaśnicami samochodowymi próbowaliśmy ugasić auto w Warszawie. Szkoda nawet próbować takim sprzętem

Gdyby mój sąsiad miał takie podejście, nie miałby już trzech aut. Niejednemu kierowcy się udało. Próbować zawsze warto, o ile to bezpieczne. Najbardziej szkodliwe jest słuchanie mitów o strasznych konsekwencjach otwarcia maski. Jeśli zrobi się to w początkowej fazie pożaru znacznie rosną szanse na jego ugaszenie.

Edytowane przez suberet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...