Skocz do zawartości

O rowerach


Niuniek

Rekomendowane odpowiedzi

@Miałki znajdź papiery z numerami ramy i rozeslij ze zdjeciem roweru info po sklepach co najmniej tych, ktore handluja Scott'em:

https://www.scott.pl/lista-dealerow/

 

Czasem dostajemy takie maile od klientow i pomimo, ze nie zdarzylo sie jeszcze, aby trafil do nas taki rower z maila od klienta, to zawsze gdzies tam moze sie komus skojarzyc.

Aby wzmocnic pamiec serwisantow zaproponuj jakas nagrode ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondolencje. Mój koszmar - z tego powodu trzymam rower w mieszkaniu, mimo, że zagraca. 2 lata temu kilka tygodni po zakupie roweru miałem ... włamanie do piwnicy. Przypadek? Nie sądzę, zwłaszcza że nic nie zginęło. Taki mamy klimat ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2021 o 13:55, Miałki napisał:

Jakby ktoś z was natrafił na okazyjną okazję zakupu poniższego  roweru na jakimś portalu, to mój. Skradli mi go ze środy na czwartek z Rozewskiej 9 w Gdyni. Zdjecie nie jest najświeższe bo obecnie posiada siodełko czarno białe Selle Italia, sztycę Yoke, czarne rączki i karbonowe rogi Specialized. 

 

20160725_165713.jpg

Gnoje... Fajny setting błotnika miałeś z tyłu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na youtubie rozne rzeczy mozna znalezc... chyba kiedys widzialem Lade na kolach z oponami z gwozdzi...

 

A ja dalej kompletuje swoj warsztat rowerowy jak umiem, wpadl ostatnio taki uchwyt od Park'a ktory zainstalowalem na suficie:

 

 

20210213_160212_resized.jpg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ratujcie.

Dziś zjeździłem sklepy rowerowe w okolicy. Szukam dla córy rowerka z kołami 18". Wiem jakieś parę stron temu pytałem o to samo. Ale teraz już po przymiarkach. Więc tak siedziała na PUKY 16" i Scott 16" jest za mały. Przymierzała dwie 20" i są za duże. Też PUKU i Scott'a. PUKY 18" sie jej nie podobał i zrobiła cyrk w sklepie bo nie mieli koloru odpowiedniego...... Jest jakiś jeszcze producent lekkich rowerków 18 w dziewczęcej kolorystyce? Coś jak Scott Contessa

https://www.scott.pl/produkty/1180

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że znalazłem coś ciekawszego niż wszystkie Dartmoory i Krossy w miarę rozsądnym budżecie Specialized Stumpjumper Alloy 29 2021. Na stronie zaprzyjaźnionego sklepu mają go za 9999 ale mam nadzieje, że uda się wytargować rabat jakiś tak do 9tys. 

Czy ktoś z Was miał może kontakt, lub organoleptyczne doświadczenia z tym sprzętem?

Edytowane przez adamW202
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ewemarkam napisał:

Ratujcie.

Dziś zjeździłem sklepy rowerowe w okolicy. Szukam dla córy rowerka z kołami 18". Wiem jakieś parę stron temu pytałem o to samo. Ale teraz już po przymiarkach. Więc tak siedziała na PUKY 16" i Scott 16" jest za mały. Przymierzała dwie 20" i są za duże. Też PUKU i Scott'a. PUKY 18" sie jej nie podobał i zrobiła cyrk w sklepie bo nie mieli koloru odpowiedniego...... Jest jakiś jeszcze producent lekkich rowerków 18 w dziewczęcej kolorystyce? Coś jak Scott Contessa

https://www.scott.pl/produkty/1180

Te 18 cali to taki sredni pomysl, bo na chwile.

Duzo jej brakowalo do contessy 20? Bo to na prawde mala dwudziestka.

Ile ona ma wzrostu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ewemarkam napisał:

Ratujcie.

Dziś zjeździłem sklepy rowerowe w okolicy. Szukam dla córy rowerka z kołami 18". Wiem jakieś parę stron temu pytałem o to samo. Ale teraz już po przymiarkach. Więc tak siedziała na PUKY 16" i Scott 16" jest za mały. Przymierzała dwie 20" i są za duże. Też PUKU i Scott'a. PUKY 18" sie jej nie podobał i zrobiła cyrk w sklepie bo nie mieli koloru odpowiedniego...... Jest jakiś jeszcze producent lekkich rowerków 18 w dziewczęcej kolorystyce? Coś jak Scott Contessa

https://www.scott.pl/produkty/1180

 

Moja córka ma teraz 6 lat i 125cm wzrostu, w zeszłym roku przesiadła się na

https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-rockrider-st-900-20-dla-dzieci/_/R-p-300772?mc=8405038&c=Czerwony

Chciała ten kolor ale chyba jest jeszcze inny. 

Wjechalismy/zjechaliśmy parę razy Wisła-schronisko Przysłop i wszystko bardzo fajnie. 

Sporo tańszy od markowych, nie dopatrzyłem się różnic w jakości (waga OK bo rama alu, gripshift działa dobrze, hamulce b. OK, amor to w zasadzie tylko tłumienie drgań ale dobrze dla nadgarstków. Oglądałem dziecięcego Speca). 

 

Też uważam, że 18" to strata czasu bo dziecko rośnie, a rower nie. Dawno temu dzieci jeździły Ukrainami, pedałując pod górną rurką ramy ;)


 

Edytowane przez Fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Fala napisał:

 

Moja córka ma teraz 6 lat i 125cm wzrostu, w zeszłym roku przesiadła się na

https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-rockrider-st-900-20-dla-dzieci/_/R-p-300772?mc=8405038&c=Czerwony

Chciała ten kolor ale chyba jest jeszcze inny. 

Wjechalismy/zjechaliśmy parę razy Wisła-schronisko Przysłop i wszystko bardzo fajnie. 

Sporo tańszy od markowych, nie dopatrzyłem się różnic w jakości (waga OK bo rama alu, gripshift działa dobrze, hamulce b. OK, amor to w zasadzie tylko tłumienie drgań ale dobrze dla nadgarstków. Oglądałem dziecięcego Speca). 

 

Też uważam, że 18" to strata czasu bo dziecko rośnie, a rower nie. Dawno temu dzieci jeździły Ukrainami, pedałując pod górną rurką ramy ;)


 

To że Rower ma aluminiową ramę nie znaczy że musi być lekki ;)

Nawet jezeli faktycznie waży te 11,7 kg to nie jest jakoś specjalnie mało. 

Poza tym jezeli corka @ewemarkam ma problem ze scottem 20 to obstawiam, ze ma znacznie mniej wzrostu niz 125 cm, co jest takim minimum patrzac na wysokosc ramy w tym btwinie.

Pytanie jak dziala ten amor, bo w wielu tanich rowerach jest tak twarda sprezyna, ze nie jest w stanie to pracowac jezeli dzieciak wazy mniej niz 30kg (dla nie wtajemniczonych 6 letnie dziecko moze nie wazyc 20 kg ;)

Cena zakupu to jedno, a kwestia za ile to pozniej sprzedaz to drugie.

Dla przykladu moj syn mial przez chwile Authora Smart.

Jak go kupowalem to regularna cena byla ok 1200 zl, a uzywke sprzedalem za 800.

Sprobuj tego b twina sprzedac za wiecej jak 600 to Ci pogratuluje. Raczej za tyle nie pojdzie wiec tracisz wiecej niz 400 zl, a dzieciak mogl sie cieszyc czyms lepszym.

Nie chce nikogo urazic, ale spojrzcie na to od takiej strony ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś doświadczenie z Woom Off bądź Off Air? Wczoraj zamówiłem Off'a, ale zaczynam się zastanawiać czy jeśli już to nie zmienić na tego z amortyzacją. Obecnie córka użytkowała zwykłego Wooma o rozmiar mniejszego i pewnie gdyby w tym roku były ciekawsze kolory to wziąłbym takiego samego w większym rozmiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jeszcze do Decathlon'u podjadę i zobaczę na te 16. Są wyższe, tzn mocowanie sztycy jest wyżej niż w tym Scott'cie. Córa ma obecnie 112cm wzrostu. W tym wypadku musi coś mieć zeby ten rok pojeździć. Trudno, kupię rower na jeden rok. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, radekk napisał:

Ma ktoś doświadczenie z Woom Off bądź Off Air? Wczoraj zamówiłem Off'a, ale zaczynam się zastanawiać czy jeśli już to nie zmienić na tego z amortyzacją. Obecnie córka użytkowała zwykłego Wooma o rozmiar mniejszego i pewnie gdyby w tym roku były ciekawsze kolory to wziąłbym takiego samego w większym rozmiarze.

Nie oplaca sie kupowac roweru z amortyzacja dla dziecka, wystarczy mniej napompowac opony i jest dobrze, bo i rower jest wtedy tanszy i lzejszy.  Rowerki woom maja dobre opinie, takze raczej warto kupic. 

Jest jeszcze firma Belsize, ktora sklada rowerki na tych samych ramach co Early Rider, ale za mniej pieniedzy - sa one bardzo lekkie. Na Amazonie maja juz tylko te na kolkach 16cali, ale byly tez na 20 calowych kolkach.  Koledze polecilem i jak pokazywal to rama byla identyczna do tej ktora ma moja 8-latka, z tym ze u niego nie bylo przerzutek i pasek zamiast lancucha (co w sumie nie jest zlym pomyslem dla dziecka).

Jest jeszcze fajna firma - prevelo, rowerki z 16 calowymi kolkami sprzedaja z dwoma sztycami - takze rowerek moze "rosnac" z dzieckiem - moja prawie 5 latka wlasnie na takim pomyka. 

Im nizsza waga tym wieksza radocha dla dziecka, komplikacje typu przerzutki, amortyzatory czy tarczowki sa zbednymi komplikacjami - wystarcza hamulce tektro v-brake i jest lekko a rower hamuje swietnie.

Odnosnie kolorow - to dla swoich dziewczynek wybralem srebrne ramy, ale dokupilem niebieskie i czerwone opony, oraz chwyty, a mlodszek okeilem rowerek jednorozcami - i dziecko bylo cale w skowronkach.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ewemarkam napisał:

Dziś jeszcze do Decathlon'u podjadę i zobaczę na te 16. Są wyższe, tzn mocowanie sztycy jest wyżej niż w tym Scott'cie. Córa ma obecnie 112cm wzrostu. W tym wypadku musi coś mieć zeby ten rok pojeździć. Trudno, kupię rower na jeden rok. .

Nie kupuj w decathlonie! Ten rower bedzie wyzszy, ale nie dluzszy. Przymierz ja jeszcze do https://velo.pl/rowery/mlodziezowe-i-dzieciece/mlodziezowe-20/author/cosmic-20-2

Moj syn jezdzil na tym tydzien przed 4 urodzinami i nie mial wtedy 110 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj w decathlonie! Ten rower bedzie wyzszy, ale nie dluzszy. Przymierz ja jeszcze do https://velo.pl/rowery/mlodziezowe-i-dzieciece/mlodziezowe-20/author/cosmic-20-2
Moj syn jezdzil na tym tydzien przed 4 urodzinami i nie mial wtedy 110 cm.
Dzięki.
Mają w mieście u mnie ale model melody. Porównałem, mają identyczne wymiary ramy jak ten cosmic, długość rury podsiodlowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, adamW202 napisał:

Myślę, że znalazłem coś ciekawszego niż wszystkie Dartmoory i Krossy w miarę rozsądnym budżecie Specialized Stumpjumper Alloy 29 2021. Na stronie zaprzyjaźnionego sklepu mają go za 9999 ale mam nadzieje, że uda się wytargować rabat jakiś tak do 9tys. 

Czy ktoś z Was miał może kontakt, lub organoleptyczne doświadczenia z tym sprzętem?

 

Jeżeli dobrze widzę specyfikacje na '21 to mogę się wypowiedzieć o amortyzacji, bo mam ten sam zestaw w aktualnym rowerze (od 2017), tyle że 27,5 (34 Rythm + DPS).

Z czego jestem bardzo zadowolony, bo działa bardzo dobrze (zwłaszcza rozważając te pieniądze) i obsługuje jazdy od wałów po bikeparki typu Szpindlerowy Młyn bez zająknięcia. 

Musiałem tylko dodać token do przedniej komory bo chciałem zwiększyć progresję pod koniec skoku.

Moja masa startowa (kask, plecak) podchodzi pod 90kg.

Jeżeli masz znacząco więcej to przy  katowaniu może się okazać, że sztywności brakuje, bo jednak 29 wydłuża bardzo wideł.

Zwłaszcza jakbyś założył jakieś heble z górnej półki (ja mam Zee i nic nie czuje).

 

Tyle tylko, że serwisant (znany tu i tam Wichu) radził często serwisować, bo jakość anody, czy jakie tam jest pokrycie, jest średnia i widelec na serwis już przyszedł lekko przytarty. Mimo że był to serwis prawie-zerowy, od tego momentu zawsze sugeruje zrobić serwis przed pierwszą jazdą.

 

Co do reszty to nie znam tak dobrze, ale trochę wstyd w takim Specu, że napęd nie w pełnej grupie, a składany: świecąca przerzutka XT, ale kaseta już SLX....

Ale może dziś w tej cenie to standard. 

I choć konkurencja wysyłkowa w tej cenie ma napęd 1x12 i markowe komponenty rurkowe (np. kierownice Aeffect) to i tak jestem zaskoczony, bo zwykle Specialized musi być wyraźnie droższy by mieć podobny setup.

 

Generalnie na papierze rower wygląda na kompletny, znając Speca to jeździ też spoko i jak jest dostępny to na pewno warto go wziąć pod uwagę. 

Zwłaszcza, że w razie wtopy, po jakimś czasie łatwiej sprzedać niż Krossa....

 

 

 

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, cuban napisał:

 

Jeżeli dobrze widzę specyfikacje na '21 to mogę się wypowiedzieć o amortyzacji, bo mam ten sam zestaw w aktualnym rowerze (od 2017), tyle że 27,5 (34 Rythm + DPS).

Z czego jestem bardzo zadowolony, bo działa bardzo dobrze (zwłaszcza rozważając te pieniądze) i obsługuje jazdy od wałów po bikeparki typu Szpindlerowy Młyn bez zająknięcia. 

Musiałem tylko dodać token do przedniej komory bo chciałem zwiększyć progresję pod koniec skoku.

Moja masa startowa (kask, plecak) podchodzi pod 90kg.

Jeżeli masz znacząco więcej to przy  katowaniu może się okazać, że sztywności brakuje, bo jednak 29 wydłuża bardzo wideł.

Zwłaszcza jakbyś założył jakieś heble z górnej półki (ja mam Zee i nic nie czuje).

 

Tyle tylko, że serwisant (znany tu i tam Wichu) radził często serwisować, bo jakość anody, czy jakie tam jest pokrycie, jest średnia i widelec na serwis już przyszedł lekko przytarty. Mimo że był to serwis prawie-zerowy, od tego momentu zawsze sugeruje zrobić serwis przed pierwszą jazdą.

 

Co do reszty to nie znam tak dobrze, ale trochę wstyd w takim Specu, że napęd nie w pełnej grupie, a składany: świecąca przerzutka XT, ale kaseta już SLX....

Ale może dziś w tej cenie to standard. 

I choć konkurencja wysyłkowa w tej cenie ma napęd 1x12 i markowe komponenty rurkowe (np. kierownice Aeffect) to i tak jestem zaskoczony, bo zwykle Specialized musi być wyraźnie droższy by mieć podobny setup.

 

Generalnie na papierze rower wygląda na kompletny, znając Speca to jeździ też spoko i jak jest dostępny to na pewno warto go wziąć pod uwagę. 

Zwłaszcza, że w razie wtopy, po jakimś czasie łatwiej sprzedać niż Krossa....

 

 

 

 

Dzięki za wyczerpującą podpowiedź, zobaczymy co da się zbić z ceny jeszcze i czy w ogóle.

Waże 96kg wiec lekki to ja na pewno nie jestem, zobaczymy co sie da zrobić, ostatecznie zawsze jest jeszcze Decathlon ze swoim AM100S, wiosna idzie, może w końcu coś się ruszy na rynku rowerów bo narazie to wiatr w sklepach hula:cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...