Skocz do zawartości

O rowerach


Niuniek

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.10.2022 o 20:52, adamW202 napisał:

Ja na przykład nie lubię mieć nic na kierownicy co zasłania mi przednie koło, poprostu lubię widzieć dokładnie którędy je prowadzę, dlatego taka torba na kierownicy jak u Ciebie (która na pewno jest praktyczna i wygodna w użytkowaniu) by mnie bardzo irytowała. Pozdrawiam i dobrej pogody na czas w siodle życzę!:thumbup:

 

Ja z kolei nie lubię jeździć z plecakiem więc ta torba na kierownicy się sprawdza jak jadę kilkadziesiąt km.

Ale często jeżdżę bez niej (np. wokół komina lub dalej niz setka - wtedy biorę sakwy na bagażnik).

To z wczoraj, specjalnie zrobiłem zdjęcie bez torby B)

 

DSC_2218.thumb.JPG.7b913f1d68d040c4af1373e354362d19.JPG

 

 

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2022 o 04:02, czekker napisał:

 

Ja z kolei nie lubię jeździć z plecakiem więc ta torba na kierownicy się sprawdza jak jadę kilkadziesiąt km.

Ale często jeżdżę bez niej (np. wokół komina lub dalej niz setka - wtedy biorę sakwy na bagażnik).

To z wczoraj, specjalnie zrobiłem zdjęcie bez torby B)

 

DSC_2218.thumb.JPG.7b913f1d68d040c4af1373e354362d19.JPG

 

 

Cudowna pogoda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Pół roku temu sprzedałem auto ( muszę szybko spłacić kredyt) i przesiadłem się na rower.

Niestety fabryczne oświetlenie w moim KTM szwankuje i potrzebuję Waszej porady jakie oświetlenie dodatkowe kupić, aby być bardzo dobrze widocznym z tył, natomiast jaka lampka na przód najlepiej oświetli drogę.

 

Zależy mi na trwałości i świetnej jakości oświetlenia bez przepłacania za markę.

 

Dziękuję  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
 
Pół roku temu sprzedałem auto ( muszę szybko spłacić kredyt) i przesiadłem się na rower.
Niestety fabryczne oświetlenie w moim KTM szwankuje i potrzebuję Waszej porady jakie oświetlenie dodatkowe kupić, aby być bardzo dobrze widocznym z tył, natomiast jaka lampka na przód najlepiej oświetli drogę.
 
Zależy mi na trwałości i świetnej jakości oświetlenia bez przepłacania za markę.
 
Dziękuję  
Eyen streak 1000 na przód
Flare na tył

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, OWOC napisał:

Cześć,

 

Pół roku temu sprzedałem auto ( muszę szybko spłacić kredyt) i przesiadłem się na rower.

Niestety fabryczne oświetlenie w moim KTM szwankuje i potrzebuję Waszej porady jakie oświetlenie dodatkowe kupić, aby być bardzo dobrze widocznym z tył, natomiast jaka lampka na przód najlepiej oświetli drogę.

 

Zależy mi na trwałości i świetnej jakości oświetlenia bez przepłacania za markę.

 

Dziękuję  

Dużo jeżdżę po nocach w górach i to tobi mega robotę.

https://flashlight.nitecore.com/product/e4k

Plus uchwyt:

https://allegro.pl/oferta/montaz-rowerowy-fenix-alb-10-na-latarke-11593457917?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=lvsku&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_uzsd_sport_turystyka_pla_pmax&ev_campaign_id=17959731294&gclid=Cj0KCQjwy5maBhDdARIsAMxrkw0zUhVoCIMnbtiU3gSH54XsM3mml690xyUHkh03qBuuieqmpZAxAYUaAnEPEALw_wcB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2022 o 07:10, Michał W. napisał:

Wspaniała przejażdżka skończyła się zerwanym łańcuchem. :upside-down-face_1f643-small:

A teraz 10 km spacerkiem do domku.

 

 

w temacie lampek polecam wrocławski Mactronic :thumbup:

01A31562-6EF7-416C-AF1A-73B9ABB04094.jpeg

 

8860782E-2FB9-4CA9-A43E-D7897AD5F883.jpeg

Polecam spinki do lancucha, oraz multitool z imadelkiem do lancucha... bo jednak latwiej to wozic niz 10km z buta prowadzic rower. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Eryk napisał:

Polecam spinki do lancucha, oraz multitool z imadelkiem do lancucha... bo jednak latwiej to wozic niz 10km z buta prowadzic rower. 

Już wiem, dziękuje za radę. :)

Jestem właśnie na etapie zakupu.

Apple Watch bardzo mnie pochwalił za wczorajszy „spacer”. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Michał W. napisał:

Już wiem, dziękuje za radę. :)

Jestem właśnie na etapie zakupu.

Apple Watch bardzo mnie pochwalił za wczorajszy „spacer”. ;)

bez sensu  :D 

multi z imadełkiem sie nie sprawdza - testowałem 

 

lepiej mieć jakiś kontakt do kogoś w pobliżu  :ok:   ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, subleo napisał:

@Michał W. jak często smarujesz łańcuch? Nie wiem, może zdjęcie źle oddaje, ale wygląda jakby prostu z pudełka został wyciągnięty ;) 

Rower był świeżo po przeglądzie i smarowaniu. Minęło pewnie z 8 czy 9 dni i góra 200 km przebiegu przy dobrej pogodzie ale łańcuch jak i napęd swoje najlepsze dni ma już za sobą. Od ostatniej wymiany w maju lub czerwcu sporo przeszedł i gdyby nie fakt, że zbliża się zima to był by już w śmieciach ale jako że jeżdżę też w śniegu i soli to odłożyłem to na wiosnę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Michał W. napisał:

Rower był świeżo po przeglądzie i smarowaniu. Minęło pewnie z 8 czy 9 dni i góra 200 km przebiegu przy dobrej pogodzie ale łańcuch jak i napęd swoje najlepsze dni ma już za sobą. Od ostatniej wymiany w maju lub czerwcu sporo przeszedł i gdyby nie fakt, że zbliża się zima to był by już w śmieciach ale jako że jeżdżę też w śniegu i soli to odłożyłem to na wiosnę. 

Z lancuchami tak czasem jest... Kiedys uzywalem lancucha hollow pin ktory ze dwa razy mi sie zerwal w pierwszym sezonie uzytkowania - nie dosc ze drogi to jeszcze do duszy.

Wracajac do tego co warto ze soba wozic - to detka, pompka, hak do przerzutki, spinki do lancucha, imadelko w multitoolu, oraz tyrtyki...

IMO to taka podstawa ktora pozwoli na naprawe wiekszosci usterek ktore uniemozliwiaja jazde.  Wiadomo ze wszystkiego sie nie przewidzi, ale mozna sie choc troche przygotowac by nie utknac z dala od cywilizacji ;)

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2022 o 02:50, OWOC napisał:

jakie oświetlenie dodatkowe kupić

 

Na tył jakieś kocie oko https://www.cateye.com/intl/products/safety_lights/

 

Na przód, z doświadczenia, kupiłby latarkę + mocowanie.

Dedykowane oświetlenie rowerowe będziesz używał 3-4 miesiące w roku, a latarkę dodatkowo przez cały rok.

Może być to co proponuje Miałki, lub polski Mactronic. Jeden i drugi bardzo dobra jakość.

Mactronic sprzedaje części do swoich latarek jak coś się zepsuje.

Nie wiem jak Nitercore.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Eryk napisał:

Wracajac do tego co warto ze soba wozic - to detka, pompka, hak do przerzutki, spinki do lancucha, imadelko w multitoolu, oraz tyrtyki...

 

Mam wszystko oprócz haka - jak coś to skrócę łańcuch i zrobię singla ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...