Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.06.2024 o 15:42, turdziGT napisał(a):

Co prawda to nic nie znaczy ale zawsze 

 

Screenshot_20240623_154126_Instagram.thumb.jpg.d5fb89b69f038124bd8565ea745cea51.jpg

 

 

M2 jechało dłuższe kółko 20.8km RS3 "oficjalne" 20.6km . Jak zerkniesz na czas na ringu na Wiki G87 M2 też ma 7.33 na kółku 20.6. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kompletnine tego nie sledze wkleilem bardziej jako ciekawostke. Wystarczy ze auta jada na roznych oponach i juz jest 5-10 sek roznicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 20.06.2024 o 22:31, marcinwrxsti napisał(a):
W dniu 20.06.2024 o 22:16, turdziGT napisał(a):

Moja żona ma Fiestę ST i z dobrą opona zimowa też nie ma problemu ale oczywiście AWD na śniegu i lodzie daje więcej frajdy.

Fiesta to naprawdę świetny wóz na tor. Trzeba tylko zrobić hamulce i jest sztos.

Ja ostatnio jeździłem ze znajomym po torze Łódź w Fieście ST i byłem kompletnie rozczarowany.

Przede wszystkim wóz się koszmarnie przegrzewał - ~3-4 minuty jazdy i olej 120+. Nie da się zupełnie jeździć autem w takich warunkach jak ciągle trzeba je chłodzić.

W innych Fiestach nie ma tego problemu?

Wszyscy piszą właśnie o hamulcach ale w tym aucie nawet nie było szans przegrzać hamulców bo olej miał dość dużo wcześniej

Edytowane przez KotMorderca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.06.2024 o 22:30, marcinwrxsti napisał(a):

....

W gr Yarisie jest problem ze skrzyniami biegów i transferami skrzyni biegów . W skrócie biegi wypadają, a transfer bywa zmielony. Tarcze są po prostu drogie :)

 ...

 

Potwierdzam:/ 

 

Uczy trzymania prawej ręki na kierownicy :upside-down-face_1f643-small:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.06.2024 o 12:16, sartek napisał(a):

No właśnie, a jak "słynny" wysprzęglik? Majstrowałeś coś z osłonami termicznymi, o których rozpisywano się w sieci? Jakoś nigdy do końca nie chciało mi się wierzyć w tę historię. Mój lokalny diler Hondy stał na stanowisku, że jak się wciska sprzęgło do końca, to problemu nie ma ;)

 

Do ukladu wysprzeglania wchodzi tak nawiasem mowiac 150-250ml plynu, czyli nie za wiele...Nie mam zadnych oslon, tylko wlany RBF660, wymieniany co rok razem z serwisem olejowym. Do skrzyni trzeba przywyknac, nigdy nie mialem zadnych problemow, a sprawdzane bylo to w wystarczajaco bojowych warunkach.

 

Mozna wyciagnac ten dlawik w wysprzegliku, czy wymienic na taki bez zaworka o czym wspominal Marcinwrxsti.
 

2 godziny temu, OWOC napisał(a):

gr Yarisie jest problem ze skrzyniami biegów i transferami skrzyni biegów

 

2 godziny temu, OWOC napisał(a):

Potwierdzam:/ 

 

 

Nie no, Panowie, troche pojezdze zanim sie rozpadnie. Chyba? ;) 

 

 

Edytowane przez ponton500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.06.2024 o 07:59, turdziGT napisał(a):

Wystarczy ze auta jada na roznych oponach i juz jest 5-10 sek roznicy. 

 

Do tego nawierzchnia toru zmienia się praktycznie co sezon. W przerwie zimowej zawsze są jakieś mniejsze lub większe remonty. To też ma wpływ na wykręcane czasy. 

 

Mnie to ciekawi jakie czasy powykręcałyby samochody z przed dekady lub dwóch na dzisiejszych oponach i na aktualnej nawierzchni ringu. Mogłoby się okazać że postęp między różnymi generacjami samochodów wcale nie jest taki duży. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, matros1 napisał(a):

 

Do tego nawierzchnia toru zmienia się praktycznie co sezon. W przerwie zimowej zawsze są jakieś mniejsze lub większe remonty. To też ma wpływ na wykręcane czasy. 

 

Mnie to ciekawi jakie czasy powykręcałyby samochody z przed dekady lub dwóch na dzisiejszych oponach i na aktualnej nawierzchni ringu. Mogłoby się okazać że postęp między różnymi generacjami samochodów wcale nie jest taki duży. 

Myślę że takie seryjne STI czy EVO ma dzisiejszych oponach to nadal będzie szybkie auto. 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, turdziGT napisał(a):

Tak BTW ja bym dal te wszystkie auta Mishy Charoudin to by wtedy jeszcze wkładka mięsna została wyeliminowana w tych porównaniach. 

Z całym szacunkiem dla Mishy, ale  zazwyczaj te rekordy robią zawodowi kierowcy testowi czy wyścigowi, którym on do pięt nie sięga... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma znaczenia jaki jest poziom umiejętności kierowcy jeżeli test samochodów przeprowadza jeden kierowa bo test jest wtedy miarodajny, natomiast ma to ogromne znaczenie jeżeli samochodami jeżdżą różni kierowcy bo kierowca kierowcy nie równy i w niektórych przypadkach to kierowca wyjeżdża wynik a  nie samochód. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, turdziGT napisał(a):

To nie ma znaczenia jaki jest poziom umiejętności kierowcy jeżeli test samochodów przeprowadza jeden kierowa bo test jest wtedy miarodajny, natomiast ma to ogromne znaczenie jeżeli samochodami jeżdżą różni kierowcy bo kierowca kierowcy nie równy i w niektórych przypadkach to kierowca wyjeżdża wynik a  nie samochód. 

Owszem, tylko zazwyczaj różnicaczasowa  między zawodowymi kierowcami jest mniejsza niż różnica amatora na jego poszczególnych kółkach... 

Edytowane przez skwaro
  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2024 o 14:43, matros1 napisał(a):

 

Do tego nawierzchnia toru zmienia się praktycznie co sezon. W przerwie zimowej zawsze są jakieś mniejsze lub większe remonty. To też ma wpływ na wykręcane czasy. 

 

Mnie to ciekawi jakie czasy powykręcałyby samochody z przed dekady lub dwóch na dzisiejszych oponach i na aktualnej nawierzchni ringu. Mogłoby się okazać że postęp między różnymi generacjami samochodów wcale nie jest taki duży. 

Zmienna i zużywana , kiedyś nring nie był eksploatowany aż tak jak teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2024 o 23:13, skwaro napisał(a):

Owszem, tylko zazwyczaj różnicaczasowa  między zawodowymi kierowcami jest mniejsza niż różnica amatora na jego poszczególnych kółkach... 

To prawda no ale umowmy sie całkowitym amatorem też nie jest.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.06.2024 o 09:23, OWOC napisał(a):

I wylądował na ziemi tarnowskiej 

IMG_20240629_122833.jpg

Ja to załatwić sobie? I za ile???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, kubanow napisał(a):

mocno zastanawiam się nad zmianą auta na nową S3

czy miał ktoś z Was styczność z nią i mógłby się coś wypowiedzieć

 

Naped fajny, silnik fajny. Moze nie bedzie sie tak sypac jak poprzednia generacja (przedlift w sensie). Jest i tak lepiej niz w malych AMG ale jakosc to dramat. Chociaz biorac pod uwage, ze wszystko tyle kosztuje to po prostu dramat.

 

 

Edytowane przez ponton500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...