Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

Cena za tego Seata trochę dziwi, bo auto z tym pakietem Carbon kosztuje w okolicy 175 000 zł, czyli za te dodatkowe 70 KM płacimy ponad 30 000 zł,

a przecież można kupić coś takiego https://www.racechip.eu/shop/seat/leon-5f-from-2012/2-0-cupra-1984ccm-300hp-221kw-380nm.html

za 650€ i jedynym problemem to wyjmowanie tego w czasie serwisu gwarancyjnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie najtansze.
 
RS3, zerknalem na profil Sportmile, wynik na prawde niesamowity. Idealny woz na co dzien.
Ciężko mi sobie wyobrazić przyjemny samochód na co dzień z taką charakterystyką. Jak dla mnie przerost formy, ale co kto lubi.

ccd6b815e1a34467c54e5fe2c8eac255.jpg

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, leinad napisał:

Cena za tego Seata trochę dziwi, bo auto z tym pakietem Carbon kosztuje w okolicy 175 000 zł, czyli za te dodatkowe 70 KM płacimy ponad 30 000 zł,

a przecież można kupić coś takiego https://www.racechip.eu/shop/seat/leon-5f-from-2012/2-0-cupra-1984ccm-300hp-221kw-380nm.html

za 650€ i jedynym problemem to wyjmowanie tego w czasie serwisu gwarancyjnego. 

a hamulców tam nie ma też jakiś lepszych. Choć nawet jeśli, to za 30 tys by już można założyć konkretne prędkościowytraczacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, leinad napisał:

Cena za tego Seata trochę dziwi, bo auto z tym pakietem Carbon kosztuje w okolicy 175 000 zł, czyli za te dodatkowe 70 KM płacimy ponad 30 000 zł,

a przecież można kupić coś takiego https://www.racechip.eu/shop/seat/leon-5f-from-2012/2-0-cupra-1984ccm-300hp-221kw-380nm.html

za 650€ i jedynym problemem to wyjmowanie tego w czasie serwisu gwarancyjnego. 

Z tuningiem aut na gwarancji nie jest tak prosto jak Ci się wydaje. Pracuje w ASO i przy usterkach są sporządzane protokoły diagnozy które są wysyłane do producenta i analizowane. Mieliśmy kiedyś Octavie RS w której uszkodzeniu uległa UPG. Uprzedziliśmy użytkownika, że jeżeli pojazd przeszedł tuning to zostanie to wykryte i będzie musiał zapłacić za naprawę. Oczywiście użytkownik zaprzeczył jakiejkolwiek ingerencji. Po zakończeniu prac zamknęliśmy protokół diagnozy i wysłaliśmy. Otrzymaliśmy zwrotną odpowiedź od producenta że pojazd był użytkowany po wcześniejszej modyfikacji a przed oddaniem do serwisu zostało urządzenie zdemontowane. Użytkownik stracił gwarancję mechaniczną i musiał zapłacić za naprawę. Moja rada, absolutnie żadnego box-a lub programu na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, matros1 napisał:

Ciężko mi sobie wyobrazić przyjemny samochód na co dzień z taką charakterystyką. Jak dla mnie przerost formy, ale co kto lubi.

ccd6b815e1a34467c54e5fe2c8eac255.jpg

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

 

"zaraz się sypną komentarze że jest lag .. to dla tych co widzą linie a nie wartości .. 4000 rpm - 500 Nm , 5400 rpm - 600 hp 780 Nm gdzie na drodze myśle że obciąży się szybciej " ;)

 

Dla mnie moglby byc i seryjny i bez takiej ilosci koksu.

Edytowane przez ponton500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda to auto ma turbo jak wiadro i jest to hardcore ale tak jak mowisz na drodze na pewno obciazy sie szybciej.

Moj znajomy wlasnie robi tak zwany Stage 1+ czyli metalowy dolot i IC nawet bez katalizatora i powinno to wypluc okolice 540-550KM.Dla mnie szok niczym strzal prawie 150KM a to dalej sporo ponizej tego co silnik znosi.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mateusz22 napisał:

No chyba, że dla kogoś jednak nie jest...;)

 

Pokaz mi lepszego HH obecnie. 

 

2 godziny temu, chojny napisał:

 

Chyba ze dwojeczka nie wejdzie ;)

 

Tu masz racje, sa problemy ze skrzynia biegow i nie tylko z drugim biegiem. Sa locki na innych biegach, nie zawsze wchodza. "Zgrzyt dwojeczka" okreslenie nie jest do konca precyzyjne ale jak widze dobrze sie przyjelo. ;-)

Edytowane przez ponton500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, ponton500 napisał:

 

Pokaz mi lepszego HH obecnie. 

 

 

Tu masz racje, sa problemy ze skrzynia biegow i nie tylko z drugim biegiem.

generalnie narazie proba jest dosc mala , ale problem wystepuje jedynie przynajmniej narazie w niewielkiej czesci aut, chociaz fakt ze jest to temat, ktory skutecznie mnie odstrasza od ewentualnego zakupu tego auta.

Edytowane przez viggen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, viggen napisał:

generalnie narazie proba jest dosc mala , ale problem wystepuje jedynie przynajmniej narazie w niewielkiej czesci aut

 

Tak wszyscy mowia, nie mam zamiaru wchodzic w ta dyskusje, kupujac ten woz masz szanse trafic wadliwa sztuke.

Edytowane przez ponton500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...