Jump to content

Polak821

Użytkownik
 • Content Count

  358
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Polak821 last won the day on October 16 2016

Polak821 had the most liked content!

Community Reputation

191 Wspaniały

2 Followers

About Polak821

 • Rank
  ..:: Bywalec :..
 • Birthday 09/11/1982

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  Wrocław
 • Auto
  Golf GTI Performance

Recent Profile Visitors

1086 profile views
 1. O kurczę przeoczyłem. Przepraszam za zaśmiecanie i dziękuję za zwrócenie uwagi.
 2. Proszę zerknąć na zaszczytne pierwsze miejsce w rankingu. https://www.auto-swiat.pl/uzywane/top10-najgorsze-auta-w-testach-na-dystansie-100-tys-km/shtytye?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=moto&fbclid=IwAR2ivV6hO7YImizZ2KFA68-puzMSUk9l_6iWbkOhSxedDOjHvNzic8EWjic
 3. Polak821

  WRX GD vs GH

  Nie wiem czy zauważyłeś, ale pisałem o WRX nie STI. Miałem dwa WRX-y więc się wypowiedziałem. Temat jest właśnie o WRX, a nie o STI. I jak już coś to możesz się ze mną nie zgadzać, a nie zarzucać kłamstwo. Bo tak odbieram stwierdzenie, że nie piszę prawdy. Czytanie ze zrozumieniem jest przyszłością... P.S. Wysłałem Ci PW i jeżeli chcesz tak bardzo pokazać wyższość STI (chociaż ja porównywałem WRX do GTI), to podstaw 100% fabrykę i zobaczymy jak na równym czystym torze STI rozjeżdża GTI.
 4. Polak821

  WRX GD vs GH

  Stwierdzenie, że "auto nie skręca" to taki skrót myślowy który oznacza, iż auto ma skłonności do podsterowności. Jeżeli jesteś taki "oblatany" po torach to powinieneś to rozumieć, zamiast wypisywać pierdoły. Miałem WRX GG (wersja GD w kombi) z 2007 roku oraz wersję GH z wymienionymi sztabami na Cusco przód 24 mm, tył 20 mm. Oba auta na seryjnym zawiasie z nowymi oponami w wersji GG najpierw RE070, następnie RSR-595. W wersji GH miałem opony RE070. Obecnie mam Golfa GTI MK7 w wersji performance na oponach fabrycznych Dunlop Maxx sport RT i na suchej nawierzchni VW prowadzi się duuuuużo lepiej. Mogę powiedzieć że oba subaru które miałem mogły mu pięty lizać i z tego powodu mogę się podpisać obiema rękoma iż w porównaniu do GTI, Subaru nie skręca! Mój znajomy który ma STI w wersji GH też ma takie zdanie, a człek potrafi jeździć...
 5. Trójnik od pompy powietrza wtórnego do dwóch zaworów.
 6. Pozwolę sobie coś napisać w temacie. Mianowicie, spalanie stukowe dotyka wiele współczesnych silników z bezpośrednim wtryskiem o zapłonie iskrowym. Wielu producentów z tym się boryka, a jest to związane między innymi z okrojonymi normami emisji spalin które wymuszają aby silniki pracowały na pograniczu ubogiej mieszanki przy wysokim stopniu sprężania. Wszystko po to, aby silnik spalał jak najmniej, a co za tym idzie generował mniej CO2. Różne marki, różnie sobie z tym radzą. Np. Opel wypuścił w 2017/2018 roku specjalny olej silnikowy dla silników benzynowych o oznaczeniu DEXOS 1 Gen. 2, aby zminimalizować problem do czasu zmiany softu oprogramowania. Jeżeli chodzi o fakt dla czego przez początkowy okres eksploatacji nie było problemu a teraz jest, to trzeba mieć świadomość iż w silnikach o wtrysku bezpośrednim tworzy się sporo nagarów nie tylko na trzonku zaworowym ale też na denku tłoka. Nagar na denku tłoka bezpośrednio można powiązać ze spalaniem stukowym (proszę poczytać fachową literaturę). VW zdając sobie sprawę z problemu w silnikach 2.0 TSI stosuje podwójny wtrysk paliwa MPI(pośredni w kolektorze) i FSI(bezpośredni w komorze spalania), po dwa wtryskiwacze na cylinder właśnie po to aby zmniejszyć ilość nagaru. Wracając do meritum. Można zadać pytanie to dla czego producent infomrueje o minimalnej oktanowości paliwa na poziomie 95 którą dopuszcza do danego silnika? Z tego samego powodu z jakiego zalecają w innych markach wymianę oleju co 30 tyś km. Aby przy zakupie pojazdu potencjalny użytkownik licząc koszty eksploatacji nie zniechęcił się do zakupu z powodu np. konieczności tankowania droższej benzyny albo częstszej wymiany oleju w silniku. To jest marketing i nic więcej. Podobnie jest z systemem Start/ Stop, ma zmniejszać zużycie paliwa i tym samym emisję CO2 ale już nikt nie pisze w instrukcji jakie są konsekwencje korzystania z tego systemu. Być może tak jak wiele osób twierdzi, w Polsce jakość paliw jest niższa niż na zachodzie i problem u nas jest bardziej widoczny. Piszę być może, bo nie dotarłem do żadnych opracowań na ten temat które by to potwierdzały. Też nigdy tankując za granicą nie zauważyłem aby silnik inaczej pracował czyt. zużywał mniej paliwa lub był żwawszy. Reasumując Pan @raju ma rację aby tankować paliwo o wyższej oktanowości niż zalecane w instrukcji. Może nie od razu 100 oktan ale przynajmniej te 98. Koszt na litrze wyższy zaledwie o 30 groszy. P.S. Zawsze, do wszystkich moich turbo benzyniaków tankowałem paliwo 98... Pozdrawiam.
 7. A ja szczerze wątpię. Pracuję w ASO jako doradca i zawsze znajdzie się jeden klient na tysiąc obsługiwanych który nie rozumie najprostszych zapisów. Najlepiej to zlikwidować książki serwisowe tak jak w Skodzie od 2014 roku oraz VW od 2018 roku. Użytkownik polega tylko na wyświetlanych komunikatach które przypominają o zbliżających się przeglądach. Swoją drogą dość spora rzesza klientów myli przeglądy okresowe w ASO z przeglądami rejestracyjnymi dopuszczającymi do ruchu po drogach publicznych.
 8. Czy sterownik ECU w subaru jest tak ubogi, że nie rejestruje spalania stukowego? Pracuję w ASO pewnej niemieckiej marki i potrafimy odczytać ile i kiedy doszło do spalania stukowego w silniku.
 9. Miałem 3 subaru z czego dwie imprezy WRX. Teraz mam Golfa GTI Performance i uwierz mi że takie auto nie jest "nudne". Za to pozbawione wszystkich wad Subaru. Taki wolnossak jak w temacie nie jest ani szybki, ani fajny. Ma napęd na 4 koła który przydaje się (z tą mocą) raz na 10 lat.
 10. Subaru a raczej silnik jest dość archaiczną konstrukcją i nie ma czujnika poziomu oleju który zasygnalizuje niski stan. Kontrolka ciśnienia zaświeci się gdy ciśnienie spadnie poniżej 0,5 bar więc jeżeli przy wyższych obrotach powinieneś mieć ciśnienie np. 3 bar a z powodu niskiego stanu lub pękniętego smoka ciśnienie wyniesie 1 bar to silnik się zaciera a kontrolka się nie zaświeci. Rada dla Ciebie jeżeli podstawowe czynności jakie powinieneś zrobić przy aucie Cię przerastają kup bmw które zasygnalizuje i zaprosi do ASO nawet w celu uzupełnienia płynu do spryskiwaczy. I jeszcze jedno. Jeżeli było tylko 1,5 litra oleju to nie schładzał się i pewnie temp. była na poziomie 140 st. C co sprawia że olej już ma tendencję to zrywania filmu olejowego i traci parametry smarne. Lekkość kinetyczna oleju w takich warunkach/ temp drastycznie spada.
 11. Dokładnie. Pewnie nawet nie stał obok subaru, a wymianę klocków zleca "prawdziwym" mechanikom takim do których Ty jeździsz!
 12. Z twojej wypowiedzi wnioskuję że to Piotr podpowiedział Ci hybrydę TD04, a gość się zna jak mało kto. Zapytaj go jeszcze o IC od WRX-a, bo przy mocy 290 nie wyda w ciepłe dni. Jeżeli, to Piotr będzie stroić auto, to podpowie Ci co masz zrobić.
 13. Gdyby to było moje auto to wyczyścił bym tarcze i jeździł na niej.
 14. Skoro się spodziewałeś takich odpowiedzi to po co zadajesz pytanie? Inna sprawa, że ja osobiście jak bym miał wątpliwości np. czy zakładać takie tarcze to pojechałbym do mechanika a nie zadawał tutaj pytania. Nigdy nie polegałbym na informacjach przekazanych na forum przez osoby których nie znam i których wiedza może pochodzić tylko z internetu! Jeżeli chodzi o tą tarczę, to musiałbym ją zobaczyć ze zdjęć nie jestem wstanie nic podpowiedzieć. P.S. Przynajmniej raz na 2-3 dni słyszę w serwisie w którym pracuje od użytkownika który przyjeżdża na weryfikację usterki, że to może być np. to i to bo na forum przeczytał. Rozczulają mnie takie stwierdzenia.
×
×
 • Create New...