Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż sami tego chcieliśmy.Wszyscy chcieli 300 KM turbo AWD i inne cuda to mamy tyle ze to kosztuje.Trzeba tez pamietać ze czisiejsze samochody oferuja tez dożo wiecej niz auta z przed 10 lat tej samej klasy.

Jezeli mam cos oceniać to nadal uwazam ze najlepszy współczynnik ceny do frajdy w nowych autach daje Fiesta ST i mam wrażenie ze nowa zepsuli a cena tez bedzie większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kubanow napisał:

Masz jeszcze peugeot 208 gti gdzie jest jeszcze lepszy ten współczynnik

no i jest renault clio rs (które ma 5 drzwi), w wersji trophy to już jest mega furka

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

No nie bardzo bo jak Fiesta była dostępna to kosztowała minimalnie ponad 70K podczas gdy 208 czy Clio RS prawie 90 i to bez wyposażenia.

75k zeby byc dokładnym.

 

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba tez pamietać ze czisiejsze samochody oferuja tez dożo wiecej niz auta z przed 10 lat tej samej klasy.

 

Nie wiem co więcej będzie oferowała nowa megane od mojej ale nie jestem przekonany że to będzie warte 40k PLN więcej.

 

Cena za Clio w okolicach 100tyś to też "lekki" przerost formy na treścią.

Cena za Fiestę o której piszesz to przy tym okazja a i samochód nie jest na bank gorszy.

e5035bf93e18a5275e95a268cb071ed8.jpg

 

 

Żeby nie było, pomimo że marudzę to i tak pewnie skończę z nową meganką

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumie ale juz najtansza ST jest mega i wcale Nie trzeba siegac po ta 200 kona ktora jest troche pic na woda bo za takie roznicy Nie ma.Troche chore ze za auto smyrniete ledtog programem ( bo innych zmian Nie ma ) Ford krzyczy sobie 20K.

nie ma w tym aucie nic co jest warte tej doplaty.

Edytowane przez turdziGT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia osiągów i kasy dla nowych aut to obecnie Fiesta St za 70k zł nie ma specjalnej konkurencji. Porównanie lepszych wersji nie ma wielkiego sensu bo silnik można przestroić za bardzo niewielką kasę a różnice są głównie kosmetyczne.

Kolejnym etapem jest A45 AMG za 165k (allegro - wersja podstawowa). Pod tym względem nowe Meganki czy Civiki za 120-140k to raczej średnio opłacalna opcja.

Z w miarę nowych używek, ciekawie wychodzi Megane RS. Osiągi podobne do konkurencji a cena dużo niższa do tego niezawodny silnik z możliwością montażu LPG :) 

 

Weźmy jednak pod uwagę, że większość klientów wcale nie kupuje auta dla osiągów. Nawet w segmencie HH liczy się głównie wygląd, większość zamawia też multum (zbędnego) wyposażenia, które zwiększa wagę auta i winduje cenę do absurdalnych poziomów.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiesta ST od niedawna tez jest dostępna w wersji 5-drzwiowej.
 
 


Niby jest ale z tego ogłoszenia wynika że raczej niedostępna

https://www.otomoto.pl/oferta/ford-fiesta-st-2-1-6-ecoboost-182km-5-drzwi-jedyna-w-polsce-molten-orange-ID6yWept.html

Nie wiadomo jak to będzie wyglądać w nowej budzie

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie będą tam jeden dzień i opony zdążą zmienić jak będzie trzeba ;)
Poza tym żeby było uczciwe powinni rekord bić na oponach na których samochód ma być dostępny w salonie :)

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tak sportowym aucie powinni zrobić w końcu większe łopatki do zmiany biegów i zamontować ja na stałe do kolumny kierownicy.

Poza tym, dźwięk z wydechu przy zmianie biegu na wyższy jest sztuczny..tak jak w A45 AMG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajej mecza tego RSa na Ringu.

wyglada na szybkie auto.

 

 

I Alpina przyznam szczerze ze brzmi i prezentuje sie swietnie

 

 

https://www.motor1.com/news/149961/2019-mercedes-amg-a45-details/

 

Zaczyna się HH going hybrid 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...