Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was jeździł Megane III RS Cup? Jak wrażenia i koszty eksploatacji?

Ceny tych aut stają się całkiem fajne, zastanawiam się czy jest to alternatywa dla WRX'a do miasta, a przy okazji alternatywa, którą można by używać na jakichś pojeżdżawkach.

Edytowane przez Qóba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytaj [mention=16237]matros1[/mention] 

 

Eeeeee ja nic nie wiem na ten temat, to miał być samochód żony

 

Czy ktoś z Was jeździł Megane III RS Cup? Jak wrażenia i koszty eksploatacji?

Ceny tych aut stają się całkiem fajne, zastanawiam się czy jest to alternatywa dla WRX'a do miasta, a przy okazji alternatywa, którą można by używać na jakichś pojeżdżawkach.

 

Sporo już pisałem w tym wątku na temat tego samochodu (poszukaj kilka/kilkanaście stron wstecz).

 

Generalnie ja używam tego samochodu jako daily a przy okazji upalam. Jednak cieżko traktować go jako alternatywa dla WRX czy WRX STi.

Filozofia budowy tych samochodów jest zupełnie odmienna i nie koniecznie każdemu będzie pasowała.

Pomijając rzeczy oczywiste jak rodzaj napędu czy nadwozia to pięknie podsumował to pegi. Meganka jest bardziej nastawiona wyścigowo a WRX STi rajdowo.

Meganka jest dużo sztywniejsza a przez to mniej komfortowa od WRX STi i taką charakterystykę trzeba lubić. Mi pasuje.

 

Miałem wcześniej Evo i WRX'a, teraz mam megankę i jestem zachwycony. Pasuje mi dużo bardziej niż oba poprzednie. Prowadzi się moim zdaniem genialnie i dobry kierowca na suchym torze może spokojnie walczyć nią z seryjnymi 4łapami.

Na mokrym, na drogowej oponie podczas ostatniego track day z SJS też jakoś mi szło (aż nie spaprałem dwóch przejazdów )

 

Teraz waszka też sobie kupił to może wtrąci dwa słowa

 

A co do kosztów eksploatacji to średnie spalanie przy jeździe 70-80% trasa, 20-30% miasto + raz na jakieś dwa miesiące wypad na tor oscyluje w okolicach 10-11 ltr.

Drogie są tylne tarcze hamulcowe (700-800 PLN za stronę, ale całe szczęście często ich nie trzeba wymieniać). Reszta ceny jak w w STi tyle że nie ma napędu 4x4 i ewentualnych kosztów z tym związanych (dyfry, wiskozy itd itp).

 

 

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt ciekawe info na temat Foki RS.

Na innym forum jeden z użytkowników napisał :

Cytat

Niestety RSy mają poważną wadę w konstrukcji silnika. O ile na początku Ford traktował to jako pojedyncze przypadki o tyle aktualnie jest zasypywany popsutymi silnikami. Na chwilę obecną w około 500 sztukach wymieniono na gwarancji silniki. W Polsce jest już prawie 10 takich klientów. Liczba lawinowo rośnie i chodzą słuchy, że skończy się na wielkiej akcji serwisowej pod tytułem nowe silniki dla wszystkich RSów, bo naprawić się tego nie da - szpilki wyrywają się z gniazd, a te pękają.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, elmo napisał:

Jeden ktoś, coś tam napisał i oczywiście już robi się z tego mega wielką wadę konstrukcyjną. Czy w US też o tym się mówi ? Czy to dotyczy też silnika w Mustangu ?

Pewnie tak skoro to ten sam motor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, turdziGT napisał:

Pewnie tak skoro to ten sam motor.

to nie jest ten sam motor , baza owszem , ale sporo elementow innych , coś jak silnik EJ255 VS EJ257 

hmm czyli pompowany balonik już pękł , tak czułem ..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, matros1 napisał:

 Ok czyli w skrócie pierwsze egzemplarze maja ten problem.No nic kwas jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ostatnio wrażenie, że problem z silnikiem to codzienność niezależnie od marki.

 

Do czego zmierzam. Producenci obecnie często testują jednostki na kliencie. Przykładów jest wiele 1.9 dCi, 2.0TDI, N47, 2.5T, 1.6VTI i teraz 2.3T itd.

 

Obecnie chyba nie ma producenta, który ma/miał w swojej ofercie jakiś "bezawaryjny" silnik :-)

 

Patrząc na szybkość wprowadzania nowych modeli samochodów oraz silników to w przyszłości wcale nie będzie lepiej :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy Civic na ringu:



Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

Nowy Civic na ringu 7:43.8:




Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka




Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

Nowy Civic na ringu 7:43.8






Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...