Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

 

Szkoda właśnie że na rynek EU nie dali FIesty ST 5d tak jak uczynili na rynek US... Prezentuje się równie fajnie, a ma jednak te 4 drzwi :) Myślę, że jeździ też podobnie  ;)

 

Oooo nawet nie widzialem, ze jest fiesta ST mk7 4 drzwiowa. Wlasnie szukam fiesty i musi byc 4d i najlepszy dostepny silnik to albo 1.0 turbo, albo 1.6 NA 125KM

 

ten 1.0 jeszcze w wersji 140 koniów występuje, chyba że to jakaś limitowana partia była

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie musi być coś większego od 208 to ja kupiłbym fieste ST  ;)

Ja tez :) i gwarantuje ze i pan i pani bedzie zadowolona.U mnie taki system funkcjonuje bezbłędnie za wyjatkiem tego ze żona mi wypomina ze ja tym autem jezdze częściej niz ona :D

1.0 jest ze 140 km jako read i black editon ale to nie to samo.

BTW mam dwójkę dzieci ktore żona wozi do przeszkolą i moim skromnym zdaniem wygodniej wsadza i zapina sie dzieciaki do fotelikiem w aucie 3 drzwiowym jak składa sie oparcia foteli przednich niz w małym aucie 5 drzwiowym , ale to moje osobiste odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem ja uważam ze Fiesta 5d traci wizualnie przy 3d

Poza tym trzeba sobie odpowiedzieć dla kogo to auto ano nie jest to auto rodzinne dla ludzi z dziećmi raczej dla młodzieży , kawalera lub jak u mnie jako drugie w domu.

Stany to z kolei inny rynek i tam auta 3d sie nie sprzedają wiec oczywisty wybór nadwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim się zdecydujesz na STi zorganizuj zonie przejażdżkę, bo obawiam się ze może jej nie podejsć jako daily. Jednak jest dość twardo i głośno, tu coś puka, tam coś stuka, ergonomia i estetyka tez dosc specyficzne ;)

 

 

bierz Lanosa WRX - STI rzeczywiście trzeba już ogarniać, WRX jest nieco bardziej ucywilizowany :)

 

 

 

Sti raczej trzeba ogarniać, żeby sobie krzywdy nie zrobić. Kup Golfa GTi  :)

 

 

Jeździliście kiedyś Lanosem STI? 

K nie oddaje kierownicy. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Poza tym trzeba sobie odpowiedzieć dla kogo to auto ano nie jest to auto rodzinne dla ludzi z dziećmi raczej dla młodzieży , kawalera lub jak u mnie jako drugie w domu.
fajnie by było jakby młodzież mogła sobie pozwalać na takie samochody w Polsce ;)

Tudzi jak dla mnie właśnie dla kogoś młodego bardziej 5d, jak w 3d szybko zgarnąć np z ulicy 3 laski, no nie da się. A taka rodzina to gdzie się śpieszy, przy dziecku i tak na wszystko musi zarezerwować więcej czasu, więc czy wsiądą w minutę czy 5 co za różnica :P:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja luba smiga gti na codzień

ze skrzynią dsg. Wizualnie jej bardzo nie leży, ale wyglądem się nie jeździ... poza tym bardzo przyjemne daily, a z 260km jest całkiem szybkie.

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez grin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poza tym trzeba sobie odpowiedzieć dla kogo to auto ano nie jest to auto rodzinne dla ludzi z dziećmi raczej dla młodzieży , kawalera lub jak u mnie jako drugie w domu.

 

fajnie by było jakby młodzież mogła sobie pozwalać na takie samochody w Polsce ;)

Tudzi jak dla mnie właśnie dla kogoś młodego bardziej 5d, jak w 3d szybko zgarnąć np z ulicy 3 laski, no nie da się. A taka rodzina to gdzie się śpieszy, przy dziecku i tak na wszystko musi zarezerwować więcej czasu, więc czy wsiądą w minutę czy 5 co za różnica :P:mrgreen:

To prawda maja na myśli młodzież myślałem o kimś w okolicy 30 kto pracuje ale nie ma jeszcze rodziny.Nowa kosztuje 70 juz teraz za 50 da sie używek wyrwać , to taniej niz jakikolwiek bazowy kompakt z mizernym silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

K nie oddaje kierownicy.

 

A jaki % dystansu podczas którego nie oddaje kierownicy przejechała po polskich drogach?

Nie przeczę, Lanos STi jest bardziej "ucywilizowany", ale nie każdemy musi pasować ;)

 

 

 

Zero %. Nie mieszkamy w PL, ale uwierz, że we francuskich Alpach jeździ się bardzo podobnie jak nie bardziej dynamicznie. Do tego nie ma prostych a dziura, dziurę pogania.

Wcześniej natomiast mieliśmy, a w zasadzie miała "lekko" dłubnięte GT i tym po PL zrobiła od groma km. Nie mówiąc już o samotnych jazdach z 6 miesięcznym dzieckiem z 3miasta do Zakopanego czy Chamonix. Zresztą nie ważne. Na forum jest ten mit, że STI, WRX i GT do jazdy na codzień się nie nadają, że kobiety ich nie ogarną, że z dziećmi się nie da, że w trasę też nie, itd. Jasne, że to nie są samochody na niemieckie autostrady. W zasadzie posiadanie ich i jazda w większości po niemieckich autostradach to głupota, ale na każde inne drogi to rewelacja. Dla mężczyzn, dla kobiet, dla samotnych i dla rodzin.

Edytowane przez KASIAiMIŚ
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze miałem i jedno i drugie to pozwolę sobie zabrać głos.

GTekiem zrobiłem z 15kkm na trasie Kraków - Oslo i nie było z tym najmniejszych problemów mozna wręcz powiedzieć ze z auta wysiadalem wypoczęty częściowo za sprawa genialnego fotela.

STI GD w życiu bym sie nie odważył pojechać tak długiej trasy a szczerze to wybierałam inne auto jak miałem jechać wiecej niz 200km.Byl samochodem potwornie męczący mna autostradzie raz ze względy na chalas opór powietrza i krótka skrzynie , nerwowe prowadzenie przez krótki magiel i potwornie wysokie spalanie na autostradzie.Dziwne bo samochod młodszy nowocześniejszy.

To samo muszę napisac o Fiescie ST jak ktoś rozważa.to nie jest samochod na autostrady bo jest za bardzo hardcorowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde po tym jak podesłałem żonie foty Focusa RS, ST, nowego Civica R i STI to się skubana zorientowała i wysłała mi smsa: "Szukasz fury dla mnie czy dla siebie?:D".

Te kobity teraz to coraz bardziej podejrzliwe się zrobiły...

Edytowane przez Czarne_Koronkowe
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal nie rozumiem co koledzy mają na myśli, że "Sti to już trzeba ogarniać".

Tzn. co trzeba ogarniać do normalnej jazdy?

Moja małżonka jakoś szczególnie nie "ogarnia" (tzn nie kręci jej szybka jazda i nie potrafi), a dziewiąty rok powozi kolejnym już egzemplarzem prawie 300 konnego Subaru (wcześniej MT obecnie AT) i od początku uwielbia te auta do normalnej jazdy ... po mieście. Z dostępnych osiągów w ogóle nie korzysta bo nie czuje takiej potrzeby, za to po prostu lubi te samochody i budzi powszechny "szacun" u podwożonych znajomych, zwłaszcza płci męskiej. W GC8 dochodziła jeszcze powszechna sympatia otoczenia, LGT niestety nie ma już tego czegoś.

Jedyny problem, jaki zgłaszała jeszcze w MT to było twarde sprzęgło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja nadal nie rozumiem co koledzy mają na myśli, że "Sti to już trzeba ogarniać".

Mi chodziło o to, że mniej pewne jednostki za kółkiem (zarówno kobiety, jak i mężczyźni) mogą sobie takim STi krzywdę zrobić. Przykłądowo jeden z Forumowiczów dał koleżance STi na chwilę i skończyło się w rowie :unsure:    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde po tym jak podesłałem żonie foty Focusa RS, ST, nowego Civica R i STI to się skubana zorientowała i wysłała mi smsa: "Szukasz fury dla mnie czy dla siebie?:D".

Te kobity teraz to coraz bardziej podejrzliwe się zrobiły...

Moja chciała miejski samochód. Zapytałem czy 2drzwiowe megane może być. Zgodziła się a teraz marudzi że nie o takie megane jej chodziło :P

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze jak byś jej dokładnie powiedział / pokazał jakie to Megane chcesz jej kupic to by sie nie zgodziła ;)

U mnie tez zony samochod ( a moja zabawka ) to pewnie tez ostatnie takie rozwiazanie i następnym razem skończy sie pewnie na zwykłym aucie wiec muszę zadbać ze następna zabawka ma byc dla mnie i tylko dla mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze jak byś jej dokładnie powiedział / pokazał jakie to Megane chcesz jej kupic to by sie nie zgodziła

 

Kolor nawet sobie wybrała, ja tylko przemilczałem opcję silnikowo/zawieszeniową :rolleyes:  Teraz (zupełnie przez przypadek) ja tym muszę jeździć, bo żona nie chce :P

Edytowane przez matros1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...