Jump to content

Gaceq

Użytkownik
 • Content Count

  903
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Gaceq

 1. Ja także uważam że fabryczny zawias w STI 08-14 jest znakomitym kompromisem między twardością i zwinnością, a komfortem. Wybiera wszystko perfekcyjnie. Nie dziwię się że trudno je czymkolwiek zastąpić do użytku na co dzień... Osobiście mam tego farta że poprzedni właściciel niedługo przed sprzedażą wymienił na nowe OEM oba przody, więc kłopot z ich zakupem mam nadzieję mnie długo nie dotknie @Tommi1 założyłeś do siebie różowe springi STI już? Znając te produkty z poprzednich generacji to może być tylko jeszcze lepiej.
 2. Czyli ją masz na pokładzie... A też przedlift przecież. No to nasze domniemania że przedlifty, zwłaszcza jdm-y nigdy jej nie miały się nie potwierdzają w tym przypadku... Może tylko Blitzeny ją miały w przedlifcie? Dobrze, że masz chociaż przycisk do jej wyłączenia bo zimą byś się nic nie pobawił A jak jest ze szperą z tyłu w Specach AT? Standardowo LSD w każdym?
 3. Pewnie nie ma ESP, więc nie ma czego wyłaczać Ja w przedlifcie GT Spec B też nie mam przycisku bo brak ESP Kopie jak chce, bąki też robi i nic się nie zaświeca. A zamiast tego systemu kicajce dali składanie lusterek Na sucho na wprost w automacie nie idzie jej zgubić Jedynie jak się przyłoży na skręcie to dupę wtedy podrywa.
 4. @lucza Ty lubisz takie zagadki, może coś koledze poradzisz
 5. Nie było STI RA bez dccd, nie ważne czy 95 czy 98 czy 2000, każde jedno miało dccd o ile było wersją STI. Nie miały go tylko WRX RA oraz STI tylko wyglądające jak RA, tak jak v-limited powyżej.
 6. Jakby ktoś o Ultraleggerach myślał https://forum.subaru.pl/topic/105812-oz-ultraleggera-18x9-5x1143-z-oponami/
 7. W ver 3 była taka jedna wersja o której prawdopodobnie mowa co łatwo pomylić z RA i nie jeden się już na tym przejechał... Nazywała się WRX STI ver 3 V limited, a wyglądała tak > Czyli daszek, kolor, brak progów... no idento jak RA, a jednak nie było to RA. Technicznie to zwykłe STI v3, czyli brak dccd, natrysku IC, tylnej szpery itd. Chyba miała ABS, a RA jak wiadmo nie. Z zewnątrz rozróżnić można po antenie. V limited miała na błotniku a RA na słupku.
 8. Wszystkie w ej205/7 mają tą tendencję. 2.0 sprzed 99 temat nie dotyczy. Tak samo jak i w 2,5 sti to już rzadkość bardzo. To akurat w nim poprawili
 9. Że z rhd nie problem to się domyślam Poruszaliśmy temat ewentualnej przekładki jakby robić w tym moim jdmie. To faktycznie cieżko o tego magla... ale przy takim deficycie i bryndzy z krótszym to myślę idzie przeżyć nawet z takim od N/A? Ile tam jest różnicy lock to lock? ok 0,5 obrotu pewnie jak w Imprezach?
 10. Nie żartujcie, aż taki problem znaleźć magiel h6 rhd? Przecież tych h6 to masa była
 11. Aktualnie na żadnych. Na dniach myślę wziąć znowu próbne na 1,5 miesiąca żeby auto było całkowicie mobilne przy sprzedaży. tutaj jest wszystko https://forum.subaru.pl/topic/92837-z-legasia-25-sohc-na-gt-spec-b-wr-limited-jdm/page/2/
 12. Tak, zgadza się magiel trzeba od h6 lub z tego co pamiętam podchodzi od którejś Imprezy WRX. Tak czy owak nie są to części trudne do zdobycia w normalnych pieniądzach.
 13. Czy ja wiem, czy tak najwięcej... Na pewno jeśli ktoś ma do wymiany cały układ korbowo-tłokowy to kosztowo względem oem wychodzi to dobrze. Ale kiedy przy uszkodzeniu samej panewki, kiedy tłoki oem i cylindry są ok to IMO rozsądniej zrobić sam dół normalnie na wale 2.0. Minus strokera to to że przez większe wykorbienie nie lubią one wysokich obrotów i kiedy np masz STI w wersji z tych najwyżej się kręcących to jest on niedobrym rozwiązaniem. Generalnie jeśli okaże się że masz górę bloku ok i nie celujesz w 450 KM to robiłbym dół na 2.0 normalne.
 14. Nie wiem na co byś chciał te 20 wydać przy przekładce, bo jest to w zasadzie przy Legasiu niemożliwe. Profi przekładka Mitsu EVO która jest 3x bardziej skomplikowana i o częsci 4x trudniej wychodzi mniej jak te 20. Ja już byłem o krok od decyzji z przekładką w swoim Spec-u, to robocizna w zależności u kogo 4-7 tys. Cześci do przekładki łatwo dostępne i tanie od innych benzynowych. Nie ma na to popytu takiego jak przy Imprezach, bo jak wiadomo temat przekładki w Legasiach zdarza się rzadko i jak już ktoś pyta o set do przekładki na lhd to sprzedający skłonni puszczać cały set w granicach 1,5k. Cena taka standardowa to ok 2-2,5k. Trochę szkoda że od diesli nic poza kokpitem nie pasuje, bo takowe komplety już nieraz miałem okazję za niemal darmo wziąć, byle komuś uprzątnąć po rozbiórce sbd. Wiązka główna zostaje ori GT, trzeba ją obrócić i co niektóre mniejsze wiązki przedłużyć. Więc suma przekładki realnie zamyka się między 6-9 tys. w zależności gdzie się robi, czy to w droższej, ale uznanej firmie, czy w tańszej ale też dobrej Ja koniec końców przesiadłem się w między czasie na STI my11 i mój WR ltd idzie powoli na sprzedaż. Jeszcze tylko wydech czeka na montaż, co by to gadało jak trzeba Cena będzie stosunkowo atrakcyjna więc jak ktoś marzy o takowym to zapraszam
 15. Chyba pomyliłeś silniki. Po pierwsze ej207 półzamkniętego nie ma sensu zamykać. Po drugie, nie ma sensu go kuć. Oem tłoki sprawdzają się w nim w zupełności dobrze. To wszystko to są zabiegi korzystne w 2,5, a w 2,0 to mało sensowne. Jeśli faktycznie chcesz i potrzebujesz więcej mocy i nm, to jedynie do rozważenia stroker, ale on też ma swoje minusy. Zdrowe fabryczne Ej207 będzie zawsze długo i bezproblemowo śmigać. I na daily i okazjonalnie na torze.
 16. Może to @Gaceq Jeśli to niebieski subarowy to by się wszystko zgadzało, bo iść, idzie dobrze, a Twinscroll warczy nie bulgota, ale to nie ja byłem Ale podejrzewam kogo mogłeś widzieć @bikeman1 czy to aby nie ta?
 17. Gaceq

  GH 1.5 vs 2.0

  Zaczął bym od tego, że 1.5 to chyba najbardziej awaryjny wolnossący silnik w newage czyli po 2001. Poza tym nie jedzie, pali dużo, w zasadzie tyle samo co 2.0, jak przyjdzie kupić cały używany silnik - a to się często zdarza, to ma stosunkowo chore ceny, bo jak wiadomo wysoki popyt - wysokie ceny. Ogólnie bez sensu takiego szukać.
 18. Gaceq

  próba kradzieży XV

  Znajomy ostatnio zastanawiał się nad uszkodzonym XV z USA. Dość szybko mu jednak przeszło jak zobaczył na popularnych portalach ceny części karoserii. Są kosmicznie drogie. np. drzwi... https://allegro.pl/oferta/subaru-xv-2018-lift-drzwi-tylne-lewe-kompletne-org-7689156114
 19. Tak, zgadza się, z tym odstępstwem to wiem jak jest dokładnie i się z tym liczyłem sprowadzając to LGT. Jednak jest tak teoretycznie, bo już praktycznie to całe mnóstwo aut bezpośrednio z JP jednak jest porejestrowane jako rhd bez przebudowy, kwestia gdzie się mieszka i jak na to patrzą Z kolei tym podejściem ministerstwa do wydania odstępstwa to też chore moim zdaniem jest, bo akurat kwestia VIN-u jest kwestią zupełnie osobną aniżeli strona po której kierownica jest, bo nie tego tyczy się decyzja... To jest po prostu takie widzi mi się ich ze nie chcą dawać dla rhd prosti z JP
 20. Coraz więcej tych LGT 2.0 się pojawia w PL Białas ten tutaj ładny był... Moim zdaniem, szkoda że nie zostałeś przy nim i mu po prostu przekładki nie zrobiłeś. Budy z JP są jak nowe, zresztą sam widziałeś... Jak wygląda SBD po 10 polskich zimach i nie planowanym postoju też widać "Trochę" dodatkowej roboty będzie przy nim jeszcze, ale kibicuje. Ja swoje LGT WR w pierwszych planach miałem przekładać, później się mi odmieniło i chciałem zarejestrować jako rhd, ale u mnie w wydziale zbytnio "oczytani" są i nie idzie tak łatwo jak w większości miast... Także aktualnie to w sumie sam nie wiem co robić dalej
 21. Gaceq

  ISOFIX w Legacy IV

  Absolutnie wszystkie.
 22. Cały czas mowa o seryjnych i o ich długości. Skoro teraz to takie jasne , to ciekawe czemu wcześniej to samo ale w moich wpisach było bzdurami Oj słówko sory komuś chyba przez klawiaturę po prostu nie przechodzi.
 23. jesteś w błędzie bzdury Co tam z moimi "bzdurami" ? Bo znajomy któremu poradziłem montaż korb od ej257 STI przy remoncie GC8 STI to się teraz dziwi co mu to zaproponowałem Ale jeszcze bardziej się dziwi, że skoro nie pasują wg Ciebie do starego 2.0 to czemu mu auto jeszcze jeździ
 24. Dziękuje, ale nie trzeba, wszystkie widziałem. A pytanie było: I na nie odpowiedziałem że wszystkie od silników ej 20/25 turbo są tej samej długości. I to jest bzdura wg Ciebie. To, że różnią się poszczególne korby wyglądem i wagą na przestrzeni lat to oczywiste! Nie widziałem na żywo korb jedynie od najnowszego STI, mniemałem że nic nie zmieniali, ale jak sprawdziłem teraz to rzeczywiście od 2008 albo od 2014 jest inny numer oem dla nich - 12100AA291. Choć długość na pewno tradycyjnie ta sama. Roczniki 2001-2007 do których się odnosiłem, czy to 2.0 czy 2.5 STI miały takie same korby 12100AA181 i to podtrzymuje
 25. No nie wiem. Miałem na stole, porównywałem. Założyłem, jeździłem. Dziury w tłoku nie zrobiłem. Nawet w katalogach oem korba występuje jako EJ20/25 turbo... Klasyczne od newage różnią się wyglądem, ale długoscią nie. A korba ej207 z STI'01 od takiej ej257 STI'07 to w ogóle się niczym nie rózni, nawet wyglądem.
×
×
 • Create New...