Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Tichy napisał(a):

Eee tam nie zmienisz - dla chcącego nic trudnego :)  A oklejenie, przemalowanie? Ja na przykład ostatnio zleciłem przemalowanie całego dachu na biało (auto mam czarne). Można? Można! :biglol:

Jak mnie kiedyś będzie już stać na odmalowanie wozu, to wtedy zbuduje mu garaż i podstawie na kołki, bo szkoda będzie zadrap... Będę cisnął póki paliwo w dystrybutorach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tichy napisał(a):

Czekaj, a jesteś pewien, że ten model w ogóle miał ABS?

Pewien nie jestem, ale miałem renault lagunę z bazowym silnikiem z 1997 roku i ona ABS miała. Zresztą czy to istotne? W tej konkretnej sytuacji ABS niewiele by zmienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BartD napisał(a):

Z PL to golas zakładam

Z naszego rynku, "polski salon" ;) Był ABS, zderzaki w kolorze nadwozia, klimatyzacja manualna, szyby i lusterka w prądzie, ale to chyba wszystko, o ile dobrze pamiętam. 1.8 8V o demonicznej mocy 90KM.

1 godzinę temu, Blixten napisał(a):

Pamiętacie czasy jak za zderzaki w kolorze nadwozia trzeba było ekstra dopłacić ? :biglol:

Pamiętamy.

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Henryk82 napisał(a):

Co ty gadasz z tym ABS   , Legacy II z 1994 roku posiadam i ma ABS

To, że było Cię stać i kupiłeś lepiej doposażony pojazd, nie oznacza, że WSZYSTKIE pojazdy takie były. Chodzi mi o to, że w PL obowiązkowy ABS był dopiero od lipca 2006 r.:

https://www.allianz.pl/pl_PL/poradnik-ubezpieczeniowy-dla-kierowcy/abs-co-to-jest-i-w-jaki-sposob-dziala.html#3

Co oznacza, że auto kupione przed tym terminem może nie mieć ABS-u, chyba że właściciel dopłacił za ekstra wyposażenie. Ja miałem Skodę Fabię z 2005 r. w najtańszej opcji (bieda edyszyn), z "korbotronikiem" (przód/tył), najmniejszym (i najsłabszym) silnikiem, 1 poduszką powietrzną i oryginalnym radiem z magnetofonem kasetowym, nie miała ABS, ESP ani żadnych innych systemów bezpieczeństwa :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Blixten napisał(a):

 

Pamiętacie czasy jak za zderzaki w kolorze nadwozia trzeba było ekstra dopłacić ? :biglol:

Głupia sprawa, ale zderzaki w kolorze nadwozia nigdy mi się nie podobały i nadal nie podobają, wolę czarne. Tak się złożyło, że mam czarne auto, więc akurat kolor zderzaków spełnia moje oczekiwania :-) Ale ogólnie czarnych aut nie lubię - tylko zderzaki ;-)

  • Zdrówko! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BartD napisał(a):


Opcjonalnie Laguna mogla miec. Zalezy z jakiego rynku byla pewnie. Z PL to golas zakładam

Jakos w 2006 odkupiłem czterolatka Lagune od firmy konsultingowej po leasingu. Wszystkomająca, łącznie z roletami na bocznych tylnych szybach. To była tylko kwestia ceny, a nie dostępności.

Edytowane przez rafacon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, rafacon napisał(a):

To była tylko kwestia ceny, a nie dostępności.

Oczywiście, te samochody potrafiły być znakomicie wyposażone. W tamtych czasach Francuzi wiedli pod tym względem prym, co nierzadko źle się dla nich kończyło, bo wiele innowacyjnych rozwiązań było niestety niedopracowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://24jgora.pl/artykul/foresterem-w-drzewo/1447161
Faktem jest, że ten Forek przepisowo po mieście raczej nigdy nie jeździł. Charakterystyczne auto - koniec niestety zgodnie z przewidywaniami.

Subaru w drzewo ?! Niemożliwe. To drzewo zaatakowało Forka parkującego grzecznie na skwerku


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2023 o 10:21, rafacon napisał(a):

Jakos w 2006 odkupiłem czterolatka Lagune od firmy konsultingowej po leasingu. Wszystkomająca, łącznie z roletami na bocznych tylnych szybach. To była tylko kwestia ceny, a nie dostępności.


 

Ale ty piszesz o Lagunie 2. A tam byla jedynka. Jak byla z PL to dochodzila akcyza i wtedy do kontyngentu brali najtansze wersje. Mielismy tak kupiona Ibize, ZX i chyba Golfa III. Wszystkie w wersji ABC. Absolutny brak czegikolwiek. 
 

A ZX po wypadku zostal po kilku latach zastapiony innym z rynku niemieckiego i mial ju elektryke ABS i jedna poduszke chyba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.06.2023 o 21:27, BartD napisał(a):


 

Ale ty piszesz o Lagunie 2. A tam byla jedynka. Jak byla z PL to dochodzila akcyza i wtedy do kontyngentu brali najtansze wersje. Mielismy tak kupiona Ibize, ZX i chyba Golfa III. Wszystkie w wersji ABC. Absolutny brak czegikolwiek. 
 

A ZX po wypadku zostal po kilku latach zastapiony innym z rynku niemieckiego i mial ju elektryke ABS i jedna poduszke chyba. 

niewykluczone. Z kolei typy z wielkiej piątki mieli takie limity, zwlaszacza jak szli w kilka osób do dealera, ze brali maxa co się dało.  A potem mi się udało przy licytacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Kiwi 4ester napisał(a):

To dziwne, że ich Bóg nie zabrał, nadal tacy potrzebni są Mu na tej Ziemi?

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno się pokonywać przejścia biegem czy na nie wbiegać, jednak jak ważne jest aby zwolnić przed przejściem gdy nie ma pełnego widoku ... 
 
 

Niestety (dla pieszych) dużo czasu minie, zanim kierowcy wpoją sobie nawyk zwalniania przed przejściem. Niestety (dla kierowców ) dużo czasu upłynie, zanim piesi wpoją sobie, że nie są nieśmiertelni i dla własnego dobra dobrze popatrzeć w lewo, w prawo i jeszcze raz w lewo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak stanąłeś przed przejściem, to zablokowałeś skrzyżowanie, gdybyś stanął przed skrzyżowaniem, to ten co trąbił mógłby, w czasie przechodzenia pieszych, wyjechać na główną.

 

Generalnie umiejscowienie przejścia tak blisko skrzyżowania powoduje, że gdy musisz przepuścić pieszych (bo chcą przejść na przejściu dla pieszych), to blokujesz skrzyżowanie (co jest wykroczeniem).

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak stanąłeś przed przejściem, to zablokowałeś skrzyżowanie, gdybyś stanął przed skrzyżowaniem, to ten co trąbił mógłby, w czasie przechodzenia pieszych, wyjechać na główną.
 
Generalnie umiejscowienie przejścia tak blisko skrzyżowania powoduje, że gdy musisz przepuścić pieszych (bo chcą przejść na przejściu dla pieszych), to blokujesz skrzyżowanie (co jest wykroczeniem).

No ale gościa mógł nie widzieć, bo był za tym trąbiącym niecierpliwym.
Mógł przejechać gościa, trąbiący by przejechał i nie było by wykroczenia

Przejście usytuowane z dupy, jak większość przejść przy skrzyżowaniach. Z dupy tez większość używa „trąbki”


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...