Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, adamW202 napisał:

Dziś wracałem ze Świeradowa i muszę napisać, że takiego barwnego pióropusza ludzkiej głupoty, braku fantazji i debilizmu za kierownicą dawno nie widziałem (ostatnio rok temu gdy również wracałem do domu z tych rejonów). Wyprzedzanie na trzeciego, zajeżdżanie drogi po manewrze wyprzedzania (i to widać, że nie celowo, tylko nieumiejętność zgrania odległości z predkością), wyprzedzanie na podwójnej ciągłej na skrzyżowaniu pod górę, mruganie światłami by jemu/jej (ktokolwiek to był) zjechać z drogi, gdy sam właśnie wyprzedzałem ale nie spodziewałem się, że ktoś dojedzie do mnie z jakąś zwariowaną prędkością (sam jechałem grubo ponad przepisową). Generalnie im było dalej Dolnośląskiego tym było spokojniej...nagle znowu jakiś debil...rejestracja...Dolnośląska. Wiem, nie wszyscy tacy tam są, wiem nie jestem obiektywny, ale na miłość Boską jeśli oni chcą skończyć życie przedwcześnie- ich sprawa, ale niech nie próbują zabrać na tamten świat innych. Gdyby to wszystko zdarzyło się na przestrzeni dwóch tygodni i kilku tysiecy kilometrów to ok, do przełkniecia ale jednego przedpołudnia na relatywnie krotkim dystansie?

Nie jestem kierwcą który objeżdża Polskę co tydzień do okoła i trochę odzwyczaiłem się już od takich wariactw a pomysleć, że narzekam czasem na kierowców ze Szczecina, toż to anioły za kółkiem są.

 

Podobne dośiwadczenia i wnioski (bez co prawda wskazywania na konkretne rejestracje) miałem gdy po powrocie do Polski wybrałem się autostradą z Łodzi na Kaszuby. Wracałem w nocy i było jeszcze gorzej. :facepalm:

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli brak umiejętności prowadzenia samochodu. Oczywiście nie mówię że wszyscy, ale wg mnie to epicentrum , w którym na całkowitą ilość kierowców przypada największy odsetek tych niedzielnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.07.2022 o 23:11, adamW202 napisał:

Nie jestem kierwcą który objeżdża Polskę co tydzień do okoła i trochę odzwyczaiłem się już od takich wariactw a pomysleć, że narzekam czasem na kierowców ze Szczecina, toż to anioły za kółkiem są.

W każdym regionie Polski są zakały drogowe. Łódzcy zapewne potwierdzą że stara trasa na Gdańsk od Zgierza do Ozorkowa  (odcinek z 20 km) zapewne niczym  się nie różni od tego co Ty opisywałeś. Kiedyś stojąc w korku w Lućmierzu jak jeszcze autostrady nie było i to była jedyna droga powrotu znad Bałtyku słychać było przy otwartych oknach łomot niesamowity i nagle w lusterkach powił się jakiś kretyn jadący jeepem po torach tramwajowych omijający korek kilkukilometrowy (tory na podkładach obok ulicy). Uprzedzając pytanie to nie był @Pan Dziedzic bo to były lata 2008 lub 2009 :biglol:

Edytowane przez ipsx82
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że ilość niedzielnych kierowców jest taka sama (na 100 tyś. mieszkańców) jak w każdym innym miejscu, a problemem jest dosyć spore zagęszczenie ruchu aut w ciasnym centrum, ewentualnie Twoje trasy prowadziły przez ul. Nowohucką gdzie jest MORD i wynikające z tego naturalne występowanie świeżych kierowców i kandydatów na kierowców :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, PotężnyWarmianin napisał:

Możecie mnie poprawić, ale Kraków ma chyba też najwyższe stawki OC jeśli dobrze pamiętam rozmowę z ubezpieczalnią ;) więc coś może jest na rzeczy

W sensie, że ilość niedzielnych kierowców i ich nieprzewidywalnych zachowań przyczynia się do większej ilości wypadków?

Statystyki wydają się temu przeczyć:

https://mubi.pl/poradniki/najbardziej-niebezpieczne-polskie-miasta-dla-kierowcow/

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mamy kolejnego mordercę na drodze. Drzewo znowu zabiło niewinnego kierowcę. Zwyczajnie jedzie sobie człowiek, a tu drzewo go zabija. Brawo redachtory. 

Atak drzewa-mordercy. Kurier Kaszubski znalazł winnego śmiertelnego wypadku (msn.com) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pumex1 napisał:

I mamy kolejnego mordercę na drodze. Drzewo znowu zabiło niewinnego kierowcę. Zwyczajnie jedzie sobie człowiek, a tu drzewo go zabija. Brawo redachtory. 

Atak drzewa-mordercy. Kurier Kaszubski znalazł winnego śmiertelnego wypadku (msn.com) 


Złomnik rulez :-)

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, aflinta napisał:

W sensie, że ilość niedzielnych kierowców i ich nieprzewidywalnych zachowań przyczynia się do większej ilości wypadków?

Statystyki wydają się temu przeczyć:

https://mubi.pl/poradniki/najbardziej-niebezpieczne-polskie-miasta-dla-kierowcow/

Dlaczego przed otwarciem tego linka czułem że na pierwszym miejscu będzie Łódź  bo kilka razy dziennie unikam kolizji :biglol:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzę wczoraj z KFC, idę w stronę auta, a tam dwóch gości stoi przed maską mojego XV, robią zdjęcia i coś tam piszą. 

Pytam się czy aż tak podoba im się moje auto, a oni mi na to, że właśnie mandat wypisują - okazało się że parking nie jest już darmowy, tylko wzięła go pod opiekę firma EuroPark. 

Udało mi się (grzecznie) dogadać i uniknąć mandatu, ale odjeżdżając tak sobie pomyślałem - jak to jest, że taki Europark potrafi dotrzeć do właściciela auta i wyegzekwować mandat, a Policja  mając przecież nie gorszy dostęp do danych osobowych i nie gorsze dowody, jakoś nie potrafi ? 

Nie potrafię tego zrozumieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może to będzie tak że, samochód w międzyczasie miał 3 właścicieli, żaden z nich nie zgłosił sprzedaży/kupna. Itd, mija jakiś okres i sprawa leci do umorzenia. A tak to bywa że mandaty dostają tylko uczciwi ludzie. Buraki się zawsze wywiną.

  • Zdrówko! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Blixten napisał:

jak to jest, że taki Europark potrafi dotrzeć do właściciela auta i wyegzekwować mandat

 

Też mnie zastanawia na jakiej podstawie znajdują właściciela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ESP napisał:

 

Też mnie zastanawia na jakiej podstawie znajdują właściciela?

 

Znajdują - do nas trafił mandat od EuroParku po tym jak moja Żona parkując pod supermarketem pomyliła się i wpisała źle jedną cyfrę z rejestracji....

 

 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Blixten napisał:

 

Znajdują - do nas trafił mandat od EuroParku po tym jak moja Żona parkując pod supermarketem pomyliła się i wpisała źle jedną cyfrę z rejestracji....

 

 

Czasem można się pomylić, przez jakiś czas mieliśmy dwa auta w domu.Małżonka pojechała Yarisem  do centrum coś tam załatwić,a na bilecie w parkomacie wpisała z automatu nr rej OBK no i "mandacik" wystawiony za brak opłaty za parkowanie.

Oczywiście poszło odwołanie i musiałem udowodnić, że OBK w tym czasie był akurat na myjni:facepalm:

Co za debilizm,sztuka jest sztuka, czy taki czy inny nr rej.

Czas postoju i data się zgadzają,parkowanie opłacone.

Finalnie, po 2 m-cach oddali niesłusznie zapłaconą opłatę dodatkową:mrgreen:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, olo11 napisał:

Małżonka pojechała Yarisem  do centrum coś tam załatwić,a na bilecie w parkomacie wpisała z automatu nr rej OBK no i "mandacik" wystawiony za brak opłaty za parkowanie.

 

A jak wpiszesz z automatu numer konta kolegi robiąc przelew, zamiast komornika to do kogo możesz mieć pretensje? Takie są zasady w regulaminie jak używasz parkomatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, vince_snd napisał:

 

A jak wpiszesz z automatu numer konta kolegi robiąc przelew, zamiast komornika to do kogo możesz mieć pretensje? Takie są zasady w regulaminie jak używasz parkomatu.

Kiepskie porównanie,bo oprócz nr konta musi się zgadzać nazwisko właściciela rachunku,chyba że coś się w tej kwestii zmieniło.

W tytule przelewu można wpisać cokolwiek.

Regulamin jest jasny,ale pomylić się może każdy i nie jest to powód do nakładania kary za postój pojazdu,który opłacony został, bo płacimy nie za nr.rej ale za pojazd  który parkuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2022 o 10:06, ESP napisał:

Też mnie zastanawia na jakiej podstawie znajdują właściciela?

 

Policja nasza, dzielna i zawsze uczciwa, wyciąga pomocną dłoń? ;)

Bo legalnie chyba nie da się takich rzeczy załatwić bez jakiejś procedury sądowej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Turbo napisał:

Nic się nie musi zgadzać oprócz numeru konta, żeby zrobić przelew. 

 

Teraz to mnie trochę przestraszyłeś...czy aby na pewno tak jest (?). Jak pamiętam to jakoś tam weryfikowali i odbiorca musiał się zgadzać z numerem konta. :coffee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, olo11 napisał:

Kiepskie porównanie,bo oprócz nr konta musi się zgadzać nazwisko właściciela rachunku,chyba że coś się w tej kwestii zmieniło.

W tytule przelewu można wpisać cokolwiek.

Regulamin jest jasny,ale pomylić się może każdy i nie jest to powód do nakładania kary za postój pojazdu,który opłacony został, bo płacimy nie za nr.rej ale za pojazd  który parkuje.

 

Bardzo dobre porównanie. Życie to nie jebajka i za błędy trzeba odpowiadać w dorosłym życiu. Jestem zdziwiony prawdę mówiąc że oddali pieniądze. Faktycznie opłata była dokonana za inny pojazd - danymi identyfikującymi pojazd jest nr rejestracyjny.

 

3 minuty temu, Neutrino33 napisał:

Teraz to mnie trochę przestraszyłeś...czy aby na pewno tak jest (?). Jak pamiętam to jakoś tam weryfikowali i odbiorca musiał się zgadzać z numerem konta.

 

Nie musi się nic zgadzać. Do przelewu potrzebny jest jedynie numer konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...