Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem ile jest miejsca w Forku ale ja zdecydowałem się na 16,5 zmieniając przód w OBK. Gdyby nie fakt, że później chcę to audio wyjąć (przy sprzedaży auta) to poszedłbym w taki zestaw na przód:

http://allegro.pl/dls-ultimate-up8i-najlepszy-zestaw-20-cm-na-rynku-i5273157528.html

Miałem to w OII FL i działało super.

Edytowane przez Ayu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki miales wzmacniacz?

Zamorduj mnie ale na 100% nie pamiętam, możliwe, że Focal Solid 4.  To był prosty zestaw pod fabryczne radio, ww głośniki na przód, wzmak, subwoofer w obudowie z Bassera we wnękę bagażnika i efekt dla mnie był bardziej niż zadowalający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Miałem to w OII FL i działało super.
 

 

po doświadczeniach Skoda vs. Subaru 

 

ogarnięcie tematu w Skodzie jest stokroć prostsze jak w Subaru, że tak powiem po niewielkich przygotowaniach w Skodzie zagra "prawie wszytko" w Subaru pomimo teoretycznie lepszych miejsc dla np. samych wooferów ten sam nakład pracy przyniesie niewielka poprawę 

 

o ile nie do końca słychać to na postoju to w trakcie jazdy przepaść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z czego to miałoby wynikać?

 

wydaje mi się, ze z racji innej, bardziej wątłej budowy auta

blachy poszycia drzwi, uszczelki, konstrukcji deski rozdzielczej (w przypadku głośników tam zamontowanych) być może cieńsze szyby itp.

 

całe auto nie jest tak szczelne to jest zresztą pewne cecha "tanich japończyków"

 

porównuje dwa "małe" modele czyli Skoda Yeti vs. Subaru XV, zarówno w jednym jak i drugim aucie przerobiłem parę konfiguracji fizycznie tego samego sprzętu i ogarnięcie "jako takie" Subaru okazało się znacznie bardziej pracochłonne a efekt jest, że tak powiem zaledwie dobry w trakcie jazdy, przy czym z racji fatalnego fabrycznego miejsca montażowego wooferów w Skodach zarówno Yeti jak i Octavia II wydawałoby się, że będzie odwrotnie

 

po zrobieniu Yeti strata na odsłuchu w miarę zwiększania prędkości była mniej wyczuwalna, można by powiedzieć, że liniowa i dość słaba do około 160-170 km/h w Subaru XV to zjawisko jest dramatycznie szybsze i mocniejsze i obecnie nawet się nie łudzę, że mogę dorównać wspomnianej Skodzie a naprawdę mało przy Subaru XV nie zrobiłem w kwestii kosztów przygotowania auta jakieś x2 (nie wspominam o sprzęcie) a w kwestii poświęconego czasu minimum x4

 

w Subaru jest zdecydowanie lepszy sygnał z fabrycznego audio, lepsze fabryczne miejsca dla głośników (patrząc na XV) ale niestety cala reszta psuje efekt końcowy

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

subwoofer w obudowie z Bassera we wnękę bagażnika

ten w kole zapasowym?

 

 

O takie to było: http://sklep.basser.pl/pl/obudowy-fit-box/53-skoda-octavia-2-obudowa-subwoofera.html

 

Teraz w OBK mam takie coś: http://sklep.basser.pl/pl/obudowy-fit-box/290-subaru-outback-4-obudowa-subwoofera.html

Edytowane przez Ayu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Subary z tego co mi wiadomo to trzeba moduł/ adapter. Musisz poszukać odpowiedniego i najlepiej skonsultuj z kimś kto się na tym zna.U mnie na przykład do OBK żeby działa kamera cofania był modzony moduł z Toyoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem na filmik  z procesu podłączania sterowania w Forku, spróbuję u siebie.

 

Nie widać tutaj żadnego modułu, może to ma związek z samochodami z CAN, a Forek tego nie ma i sterowanie to zmiany rezystancji.

 

 

Moje diagramy nie pokazują sterowania radiem z kierownicy, które idzie przez kostkę B236 razem z tempomatem.

 

Jeśli ktoś ma takie rysunki, to chętnie rzucę okiem.

 

Z  filmiku można rozszyfrować kostkę i kolory przewodów, może to będzie droga do sukcesu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się z pytaniem podobnym do tego 2 strony temu.

 

Oryginalne radio w OBK H6 2007r. - dowolna stacja szumi co kilka sekund szszszz....-sszszsz i przerywa na chwilę a czasem i gubi zupełnie stacje, po czym przelatuje przez całą skalę i wraca do pierwotnej częstotliwości. Im jestem dalej od miasta w terenie tym częściej - tłumaczę to sobie że przy słabym sygnale radiowym występuje częściej.

 

To drugie to zdążyłem doczytać że TTTM.

 

Natomiast szumienie i przerywanie głosu radia ustaje...po wyłączeniu świateł - WTF ??? Podejrzewałem przetwornice od ksenonów, ale dzieje się to już po zapaleniu postojowych. Gdzie szukać przyczyny? Jak naprawić?

 

Dołożyłem prawie rok temu do radia moduł bluetooth, dedykowany do fabrycznego radia, firmy Grom Audio z USA (Subaru 06-09 Bluetooth Hands Free Car Adapter Kit (SUB08B3) - 1 pcs x $134.99) - montaż był plug-and-play. Ale nie pytajcie mnie czy wcześniej radio się tak zachowywało bo to było miesiąc po zakupie i miałem takiego banana na twarzy wsiadając że nie włączałem radia tylko słuchałem dźwięku H6. Myślę że rozumiecie...

 

Anakinsky, Ketivv - liczę na Waszą wiedzę tutaj, inni też welcome.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podłączę się z pytaniem podobnym do tego 2 strony temu.

 

Oryginalne radio w OBK H6 2007r. - dowolna stacja szumi co kilka sekund szszszz....-sszszsz i przerywa na chwilę a czasem i gubi zupełnie stacje, po czym przelatuje przez całą skalę i wraca do pierwotnej częstotliwości. Im jestem dalej od miasta w terenie tym częściej - tłumaczę to sobie że przy słabym sygnale radiowym występuje częściej.

 

To drugie to zdążyłem doczytać że TTTM.

 

Natomiast szumienie i przerywanie głosu radia ustaje...po wyłączeniu świateł - WTF ??? Podejrzewałem przetwornice od ksenonów, ale dzieje się to już po zapaleniu postojowych. Gdzie szukać przyczyny? Jak naprawić?

 

Dołożyłem prawie rok temu do radia moduł bluetooth, dedykowany do fabrycznego radia, firmy Grom Audio z USA (Subaru 06-09 Bluetooth Hands Free Car Adapter Kit (SUB08B3) - 1 pcs x $134.99) - montaż był plug-and-play. Ale nie pytajcie mnie czy wcześniej radio się tak zachowywało bo to było miesiąc po zakupie i miałem takiego banana na twarzy wsiadając że nie włączałem radia tylko słuchałem dźwięku H6. Myślę że rozumiecie...

Anakinsky, Ketivv - liczę na Waszą wiedzę tutaj, inni też welcome.

...coś nie teges ze wzmacniaczem antenowym... ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdążyłem się doszukać że wzmacniacz jest zamontowany w tylnej klapie - tylko jak sprawdzić czy działa poprawnie?

Dokładnie miałem to samo jak nie podłączyłem w wiązce do radia zasilania wzmacniacza antenoweo. To trzeba sprawdzić, ewentualnie podłączenie przewodu antenowego lub padł wzmacniacz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baca - szacunek i podziękowanie, to jest to.

 

Dzisiaj sprawdziłem że do wzmacniacza anteny nie dochodzi zasilanie. Po jego podaniu radio gra jak wściekłe :)

 

Jakieś wskazówki gdzie szukać tego zasilania cytuję "w wiązce do radia"?

Mam Kenwood GX-204LE ze zmieniarką na 6 CD.

 

Stawiam na ten moduł Bluetooth który podłączałem, pomimo że był plug-and-play, wtyczki pasowały i dedykowany do tego modelu. Spojrzę jeszcze raz w instrukcję montażu, skontaktuję się z producentem, zobaczymy czy coś odpowiedzą.

 

Edit 16 luty:

no i zagadka z głowy - winny był zerwany przewód a nie moduł BT.

 

Miałem tak w moim poprzednim staruszku też - przy otwieraniu klapy zginają się przewody idące w gumowej osłonie. I po pewnym czasie potrafią się zerwać zupełnie.

U mnie zerwały się dwa po lewej stronie - od zasilania wzmacniacza anteny oraz od uziemienia klapy. Trochę było lutowania i po sprawie. Ważne żeby wymienić cały odcinek przewodu idący w osłonie. Wtedy nowy ma szansę znowu kilka lat się pozginać.

Edytowane przez KaiM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit 20 luty:

 

zagadka korelacji ze światłami rozwiązana - jedna (sic!) z dwóch LEDów od podświetlania tablicy rejestracyjnej siała zakłócenia. Wymieniłem je dość dawno, nie chińskie badziewie ale markowe z pięknym zimnym światłem. Z tego co się doczytałem podobno ten układ w nich który ma za zadanie "oszukać" CANbus potrafi się w ten sposób zachowywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem na filmik  z procesu podłączania sterowania w Forku, spróbuję u siebie.

 

Nie widać tutaj żadnego modułu, może to ma związek z samochodami z CAN, a Forek tego nie ma i sterowanie to zmiany rezystancji.

 

 

Moje diagramy nie pokazują sterowania radiem z kierownicy, które idzie przez kostkę B236 razem z tempomatem.

 

Jeśli ktoś ma takie rysunki, to chętnie rzucę okiem.

 

Z  filmiku można rozszyfrować kostkę i kolory przewodów, może to będzie droga do sukcesu...

akurat sam niedawno odkopałem ten filmik i dzieki niemu zamontowałem kierownice ze sterowniem w moim legacy. 100% sprawdzone i działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt zakończony :D  

 

Sterowanie z kierownicy działa - w  moim przypadku dwa przewody: różowy i błękitny połączone z KEY 1 i masą.

 

Antena GPS schowana w podsufitce, antena wi-fi w prawym słupku znacznie poprawia zasięg.

 

Poprowadziłem też kabel audio do CB, przyda się na Subariadę.

 

Najwięcej czasu zabrało dokładne wypiłowanie ramki...

post-3320-0-88162900-1456161656_thumb.jpg

post-3320-0-24193600-1456161726_thumb.jpg

post-3320-0-09506800-1456161795_thumb.jpg

MY08 Entertainment1.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Subary  wygląd zacnie.

Napisz coś więcej jak z działaniem: opóźnienie przy bootowaniu? responsywność ekranu? Jak działa na tym yanosik, google maps i jak długo łapie gps fixa? Jakieś problemy z telefonem przez bluetooth? 

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę trochę poczekać na zebranie takich informacji.

 

Bootowanie zajmuje około 20 sekund, ekran jest OK. 

 

Jedynym minusem do tej pory było radio, traciło stacje. Trochę tu mojej winy, bo "zagubiłem" wcześniej zasilania wzmacniacza antenowego. Teraz już poprawione.

 

Mam też problem z przepisaniem książki telefonicznej z LG, szukam informacji na różnych stronach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...