Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

kiedyś na japońskich stronach natrafiłem na taki zestaw do Imprezy, XV, Levorga itp.

 

709615.jpg

709617.jpg

 

 

 

 

http://response.jp/article/2014/06/20/225831.html

 

http://blogs.c.yimg.jp/res/blog-2d-7f/jbl3542001/folder/3211/06/26574306/img_1

http://blogs.c.yimg.jp/res/blog-2d-7f/jbl3542001/folder/3211/06/26574306/img_2

http://blogs.c.yimg.jp/res/blog-2d-7f/jbl3542001/folder/3211/78/26579678/img_5

 

na zachętę, ciekawie zrobione

 

powinno pomóc każdemu głośnikowi nie grać "pod tapicerką"

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, widzę że tu się chyba znacie na rzeczy. Mam taki przypadek (co prawda nie Subaru ale mam nadzieje że zrobicie dla mnie wyjątek):

 

Auto: Mazda MX5

Głośniki przód: Dwa + dwie piszczałki 

Głośniki tył: Dwa w windshocie

Audio: Tablet i tylko tablet, nie jest to tablet podpięty to radia, tylko table w miejscu radia, możliwe wyjścia do mini jack albo (mniej chętnie) karat dźwiękowa na USB

 

Teraz tak:

1) Żaden ze mnie audiofil 

2) Mimo tego lubię dobrą jakość dźwięku, ale nie koniecznie w aucie

3) To jest roadster więc z definicji nie ma co szaleć ze sprzętem bo i tak będzie szumieć z zewnątrz

 

Wymyśliłem sobie to tak:

Kupie wzmacniacz czterokanałowy, podłącze do niego na wejście sygnał audio z tabletu, z wyjścia wzmacniacze podłącze głośniki z przodu (dwa kanały FR, FL) i z tyłu (BR, BL). Do tego chciałbym w wzmacniaczu potencjometr tak abym mógł sobie ustawić głośność przód tył (głośność prawo-lewo ogarnie tablet). Możecie polecić jakiś tani wzmacniacz? Fajnie gdyby był w miarę kompaktowy. Da się wzmacniacz dobrać w ślepo nie znając parametrów głośników? Zwykłe seryjne głośniki mazdy posiadam. Wzmacniacz do zasilanie podłączyć mogę z wiązki od radia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac, nie obraz sie, ale nie widze tej instalacji...

 

Do wzmacniacza mozesz podlaczyc tablet i nie beda potrzebne zadne potencjometry, bo wiekszosc wzmacniaczy ma regulacje glosnosci i balans. Glosniej/ciszej bedziesz mogl regulowac tabletem.

 

Czego nie widze (ale to moja subiektywna ocena):

 

- wzmacniacza nie podlaczysz pod instalacje radia, musisz ciagnac kable od aku, chyba ze pojdziesz w kierunku jakichs chinskich wynalazkow dostepnych na ebay, ktore podobno mozna podlaczyc pod zapalniczke. Nie testowalem czegos takiego, ale sadzac po napieciu w instalacji, to efekt bedzie zaden, poza ew. spalonymi bezpiecznikami;

 

- po drugie: jaki jest sens podlaczania do wzmacniacza seryjnych glosnikow? Wypierdzi je przy lekkim podglosnieniu.

 

Podsumowujac: nie bawilbym sie w taka instalacje.

Edytowane przez anakinsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

 

 

Do wzmacniacza mozesz podlaczyc tablet i nie beda potrzebne zadne potencjometry, bo wiekszosc wzmacniaczy ma regulacje glosnosci i balans. Glosniej/ciszej bedziesz mogl regulowac tabletem.

 

Tabletem będę mógł tylko lewa prawa regulować, a ja chciałbym też tył - przód, przynajmniej raz żaby ustawić głośność przodu względem tyłu, to się chyba da zrobić w wzmacniaczu pokrętłem wzmocnienia dla kanałów, czyli jak tył będzie za cicho, to zwiększa wzmocnienie tyłu, nie ruszam przodu i jest wyregulowane. 

 

 

 

- wzmacniacza nie podlaczysz pod instalacje radia, musisz ciagnac kable od aku, chyba ze pojdziesz w kierunku jakichs chinskich wynalazkow dostepnych na ebay, ktore podobno mozna podlaczyc pod zapalniczke. Nie testowalem czegos takiego, ale sadzac po napieciu w instalacji, to efekt bedzie zaden, poza ew. spalonymi bezpiecznikami;
 

 

Yhm, tego nie wiedziałem, czyli bezpośrednio z klem aku trzeba pociągnąć kable.

 

 

 

- po drugie: jaki jest sens podlaczania do wzmacniacza seryjnych glosnikow? Wypierdzi je przy lekkim podglosnieniu.
 

 

Ja nie jestem fanem słuchania głośnej muzyki w aucie, to chyba nie problem.

 

 

 

Podsumowujac: nie bawilbym sie w taka instalacje.
 

 

Bardzo chętnie odpuścił bym wzmacniacz, tylko jak nie wzmacniacz to co? Czy mały tablet z mini jacka da radę obsłużyć cztery głośniki? Jedyne co mi przychodzi do głowy to kupić tanie radio 1DIN z wejściem line in, schować gdzieś pod deską i je wpiąć między tablet a głośniki ale to brzmi trochę głupio, w sumie to radio będzie robić to samo co wzmacniacz. 

 

Masz jakieś pomysły jak to ogarnąć najprościej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z anakinsky...

 

a kiedy już zacząłem pisać odp, napisałeś dokłądnie to co sam chciałem zasugerować. Jakość dźwięku z samego tableta będzie taka, że nie ma sensu inwestować we wzmacniacz i bawić się w ciągnięcie całej instalacji do niego. Normalny wzmacniacz nie ma prawa zadziałać na zasilaniu z radia, za duże ryzyko pożaru kabli. Dlatego moim zdaniem - uwzględniając to że nie zależy Ci na super jakości dźwięku, za to istotna jest prostota wykonania - najlepsze będzie kupienie taniego radia z line-in. Jest dokładnie tak jak piszesz, radio będzie pełniło rolę wzmacniacza, i nie brzmi to wcale głupio. Po prostu odpowiednio do potrzeb :) podstawowy model jakiegoś Pioneera czy Sony kupisz za około 200 zł. Od siebie mogę Ci polecić podstawowy model Clariona (CZ 202) który kupisz za 300 - i w zupełności wystarczy. Przy źródle dźwięku jakim jest tablet nie powinno być różnicy czy do wzmocnienia użyjesz radia czy osobnego wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos tu wymienial glosniki w nowszych Legacy/OBK (chodzi o te, ktore maja tweetery pod szyba a nie w dzwiach) i moglby mi powiedziec, w ktorym miejscu rozchodza sie przewody do tych glosnikow? Chce tam umiescic zwrotnice i wykorzystac fabryczne przewody do glosnikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy Ci na lepszym graniu czy tylko i wyłącznie na zmianie radia zeby bylo z nawigacja bo nie bardzo wiadomo jaki masz cel ;) lepsze granie w Subaru to nie tylko zmiana radia, wiąże sie moim skromnym zdaniem z wymiana głośników na lepsze. Wygłaszanie nie jest konieczne. Cala zabawa polega na odpowiednim dobraniu głośników pod moc radia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...