Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nietypowe pytanie: otóż gdy mam włączony prąd to antenka ładnie mi odbiera radio i super gra, ale przy zapalonym silniku odbiór jest duzo gorszy i pełen skrzekow... I jak nacisnę przycisk spryskiwacza to w głośnikach słychać jego odgłos... Jakies pomysły o co chodzi?

a coś było zmieniane w instalacji? masz wzmacniacz, czy na samym radiu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samym radiu bez wzmacniacza. Z braku przelotki uciąłem kostkę od anteny i zlutowałem z kablem antenowym pasującym do radia... Zastanawiam się czy w antenie czasem masa nie musi być bo w kablu wewnątrz był przewód antenowy (ten który zlutowałem by grało) ale na zawnątrz był też miedziany oplot, i go zostawiłem. Głośniki mam nie subarowe tylko swoje własne włożone, bez tweeterów, wpięte do radia bezpośrednio kablem audio

Edytowane przez Kontrey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samym radiu bez wzmacniacza. Z braku przelotki uciąłem kostkę od anteny i zlutowałem z kablem antenowym pasującym do radia... Zastanawiam się czy w antenie czasem masa nie musi być bo w kablu wewnątrz był przewód antenowy (ten który zlutowałem by grało) ale na zawnątrz był też miedziany oplot, i go zostawiłem. Głośniki mam nie subarowe tylko swoje własne włożone, bez tweeterów, wpięte do radia bezpośrednio kablem audio

Ten oplot to ekran, przylutuj go do masy, jego zadanie to właśnie izolować kabel od zakłóceń. Taka klatka Fraday'a czy jakoś tak się to pisało ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na samym radiu bez wzmacniacza. Z braku przelotki uciąłem kostkę od anteny i zlutowałem z kablem antenowym pasującym do radia... Zastanawiam się czy w antenie czasem masa nie musi być bo w kablu wewnątrz był przewód antenowy (ten który zlutowałem by grało) ale na zawnątrz był też miedziany oplot, i go zostawiłem. Głośniki mam nie subarowe tylko swoje własne włożone, bez tweeterów, wpięte do radia bezpośrednio kablem audio

Ten oplot to ekran, przylutuj go do masy, jego zadanie to właśnie izolować kabel od zakłóceń. Taka klatka Fraday'a czy jakoś tak się to pisało ;)

 

No i dzięki. Masz plusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nietypowe pytanie: otóż gdy mam włączony prąd to antenka ładnie mi odbiera radio i super gra, ale przy zapalonym silniku odbiór jest duzo gorszy i pełen skrzekow... I jak nacisnę przycisk spryskiwacza to w głośnikach słychać jego odgłos... Jakies pomysły o co chodzi?

masz w zapalniczce jakiś zasilacz komórek lub coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma

 

 

Mam nietypowe pytanie: otóż gdy mam włączony prąd to antenka ładnie mi odbiera radio i super gra, ale przy zapalonym silniku odbiór jest duzo gorszy i pełen skrzekow... I jak nacisnę przycisk spryskiwacza to w głośnikach słychać jego odgłos... Jakies pomysły o co chodzi?

masz w zapalniczce jakiś zasilacz komórek lub coś takiego?

 

Mam zasilacz do usb, właśnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,mam pytanie ..mam impreze z 2007 r z oryginalnym radiem przy którym chciałbym zostać,ale jest mało funkcjonalne na dzisiejsze warunki,czy ktoś miał dołożoną do tego radia zmieniarkę cyfrową,chciałbym ją umieścić w bagażniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Miesiąc temu sprowadziłem SF IV z US, niestety nie miałem szczęścia do fabrycznego nagłośnienia HK. Najpierw okazało się, że nie ma karty SD a po zdobyciu używanej ( karty europejskiej) nie grają głośnik. Kilka tygodni temu przy zakładaniu nowej tylnej lampy mój mechanik zwrócił mi uwagę, że w lewym tylnym boczku bagażnika są jakieś luźne przewody które na jego oko powinny być podłączone do jakiejś "kości" ( lub urządzenia) ale wtedy to zbagatelizowałem. Być może to jest przyczyną braku fonii. Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w 06 RC dołożyłem kawałek kabelka z mini "Jackiem" na końcu. Dowolny odtwarzacz MP3, telefon... wszystko gra. Nie łatwiej w dobie pamięci półprzewodnikowych ?

a czy w nowszych Subaru (2004 ->) da się dorobić czytnik USB czy SD pozostając przy oryginalnym radiu? Legaś IV czy OBK III to będzie pewnie następca mojego, a wolałbym uniknąć wożenia stosu CD. Chciałbym mieć też możliwość sterowania z poziomu radia raczej niż z telefonu czy odtwarzacza mp3.

Edytowane przez nrb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jaką wersję trafisz, z jakim radiem. Są adaptery emulujące zmieniarkę CD, ale generalnie nie jest prosto moim zdaniem doprowadzić to radio do używalności.

Ja osobiście zrezygnowałem z kombinowania i jako osoba lubująca się raczej w możliwościach multimedialnych, zamontowałem w schowku radio Alpine, które oczywiście wszystkie bajery ma. Przede wszystkim gra znacznie lepiej, trzeba jednak pamiętać, że zmieniłem też głośniki. (nowe głośniki podpinałem pod oba radia i różnica jest gigantyczna). Jeśli chodzi o sterownie, to do schowka nie mam zamiaru zaglądać, w tym tygodniu montuje sterowanie z kierownicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zamontował u siebie sprzęt Erisin i może podzielić się opinią ?

 

Dostałem już jedną od izotoma, może jest więcej użytkowników.

 

Celuję w taki oto kombajn:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/7-Universal-Quad-Core-2Din-Android-4-4-4-Car-Stereo-GPS-WiFi-DAB-DTV-IN-3053EN-/201496678648?hash=item2eea2350f8:g:TbgAAOSwHaBWikM~

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zamontował u siebie sprzęt Erisin i może podzielić się opinią ? Dostałem już jedną od izotoma, może jest więcej użytkowników. Celuję w taki oto kombajn: http://www.ebay.co.u...bgAAOSwHaBWikM~

 

Daruj sobie kolego chińskie wynalazki bo to wogóle nie gra poszukaj firmowego radia Alpine, Kenwood albo Pioneer i napewno będzie to grało oczywiście trzeba zapłacić więcej ale warto. Uwierz mi w car audio siedzę od dobrych kilku lat zapraszam na forum http://www.strefacaraudio.pl jestem tam od kilku lat możesz się dowiedzieć sporo na temat CA

Edytowane przez Luki_wrx_prodrive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Moim obecnym kandydatem do zakupu jest Parrot Asteroid Smart.

 

Parrot ma zamkniętego androida z okresu średniowiecza (2.3) i działa tylko na aplikacjach z Asteroid Market.

Ma fenomenalny system głośnomówiący, ale resztą możesz być lekko rozczarowany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

działa tylko na aplikacjach z Asteroid Market.
 

 

można doinstalować niektóre apk samodzielnie ale ogólnie to już faktycznie wiekowy sprzęt 

 

miał się pokazać nowy Parrot ale niestety wycofali się z tego 

http://www.cnet.com/roadshow/news/parrot-cancels-android-powered-rnb6-car-stereo/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś przerabiał już wymiane fabrycznych głośników w XT MY14 na coś lepszego.?

W przednich drzwiach siedzi głośnik 5x7 (owal)   Wśród renomowanych firm jest raczej mały wybór. Widzę, że na aledrogo są dostępne dystanse z przejściem na 16,5cm ale wolałbym trzymać się oryginalnych rozmiarów.

Edytowane przez jamesbondzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwe jest że po zmianie oryginalnego radia stacja będzie pokazywała inny zakres obrazu z kamery (OEMowej) ?

 

@jamesbondzio - jeśli ma grać sensownie to jednak lepiej zmienić rozmiar głośników i zrobić zgodnie ze sztuką co przecież wiesz jak powinno być - wygłuszenie etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...