Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

2. Rozumiem, że opcja "Crossover: Variable Low-Pass / High-Pass" to właśnie możliwość podłączenia do źródła dźwięku "po niskich" i "po wysokich", tak?
 

 

nie, to wbudowane filtry dolno i górno przepustowe

 

wejście sygnałem 2 pair RCA pre-inputs, więc pewnie tylko po nickich

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I jeszcze kilka pytań początkującego ;-) 1. Skąd podać wzmacniaczowi zasilanie w OBK? 2. Rozumiem, że opcja "Crossover: Variable Low-Pass / High-Pass" to właśnie możliwość podłączenia do źródła dźwięku "po niskich" i "po wysokich", tak? 3. Gdzieś czytałem, że należy prowadzić kable zasilające i sygnałowe różnymi trasami, żeby uniknąć zakłóceń - to prawda?
 

 

1. tylko z aku, polecam również masę z aku (i dobre grube przewody zasilające)

2. nie, to ustawienia zwrotnicy vs. rodzaj głośników

3. zdecydowanie tak

Edytowane przez anakinsky
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I jeszcze kilka pytań początkującego ;-) 1. Skąd podać wzmacniaczowi zasilanie w OBK? 2. Rozumiem, że opcja "Crossover: Variable Low-Pass / High-Pass" to właśnie możliwość podłączenia do źródła dźwięku "po niskich" i "po wysokich", tak? 3. Gdzieś czytałem, że należy prowadzić kable zasilające i sygnałowe różnymi trasami, żeby uniknąć zakłóceń - to prawda?

 

1. tylko z aku, polecam również masę z aku (i dobre grube przewody zasilające)

2. nie, to ustawienia zwrotnicy vs. rodzaj głośników

3. zdecydowanie tak

1. Ok, ale jeżeli podłączę bezpośrednio do akumulatora, to wzmacniacz będzie pobierał prąd ciągle, a chyba powinien tylko przy przekręconym kluczyku w stacyjce. Jak to ogarnąć?

2a. Czyli przełącznik hi/low we wzmacniaczu może pozostać w pozycji off, a resztą zajmą się zwrotnice z zestawu Morela?

2b. W takim wypadku jak podłączyć sygnał z radia "po wysokich" do tego wzmacniacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ok, ale jeżeli podłączę bezpośrednio do akumulatora, to wzmacniacz będzie pobierał prąd ciągle, a chyba powinien tylko przy przekręconym kluczyku w stacyjce. Jak to ogarnąć?

 

między plusem a minusem masz złącze "remote"

2b. W takim wypadku jak podłączyć sygnał z radia "po wysokich" do tego wzmacniacza?

konwerter

 

coś takiego http://sklep.axel2.pl/index.php?products=product&prod_id=496

 

pewnie od jego jakości dużo zależy, ogólnie podłączenie takie jest "do pupy" ja niestety u siebie też mam po wysokich i niby wszytko jest, żeby przebudować system ale jakoś nie jestem pewien czy chcę to jeszcze robić w tym aucie ;-)

Edytowane przez ketivv
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ok, ale jeżeli podłączę bezpośrednio do akumulatora, to wzmacniacz będzie pobierał prąd ciągle, a chyba powinien tylko przy przekręconym kluczyku w stacyjce. Jak to ogarnąć? 2a. Czyli przełącznik hi/low we wzmacniaczu może pozostać w pozycji off, a resztą zajmą się zwrotnice z zestawu Morela?

 

 

1. dlatego pytałem wcześniej, jak chcesz ogarnąć podłączenie do fabrycznego radia... Radia niefabryczne "odpalają" wzmacniacz i nie pobiera on prądu cały czas. Podłączenie pod akumulator jest niezbędne, inaczej możesz uszkodzić wzmacniacz lub spowodować przepięcie w elektryce

2. dokładnie

 

ogólnie polecam przeczytać:

http://www.car-audio.waw.pl/PolskiCarAudioFAQ.pdf
Edytowane przez anakinsky
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciał bym w swoim wrx zamontować radio 2 din z nawigacja, i tutaj moje pytanie jakie polecacie(macie sprawdzone i działa dobrze) firma model.

oraz jak wyglada montaż trzeba jakis adapter ? teraz mam 1 din i pulka na dole.

dzieki za odpowiedzi pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1. Ok, ale jeżeli podłączę bezpośrednio do akumulatora, to wzmacniacz będzie pobierał prąd ciągle, a chyba powinien tylko przy przekręconym kluczyku w stacyjce. Jak to ogarnąć? 2a. Czyli przełącznik hi/low we wzmacniaczu może pozostać w pozycji off, a resztą zajmą się zwrotnice z zestawu Morela?

 

1. dlatego pytałem wcześniej, jak chcesz ogarnąć podłączenie do fabrycznego radia... Radia niefabryczne "odpalają" wzmacniacz i nie pobiera on prądu cały czas. Podłączenie pod akumulator jest niezbędne, inaczej możesz uszkodzić wzmacniacz lub spowodować przepięcie w elektryce

2. dokładnie

 

ogólnie polecam przeczytać:

http://www.car-audio.waw.pl/PolskiCarAudioFAQ.pdf
 

Dziękuję za podlinkowanie ciekawej lektury.

Kwestię zasilania i prowadzenia okablowania już rozumiem. Pozostaje jeszcze podłączenie do nieszczęsnego oryginalnego radia w OBK.

 

1. Do wejścia remote we wzmacniaczu podpinam kabelek, na którym pojawia się 12V w momencie włączenia radia. Jest różnica, czy będzie to nr 10 czy 14 z kostki wg pinoutu http://ae64.com/Legacy-pinout.htm '> http://ae64.com/Legacy-pinout.htm ?

2. Żeby doprowadzić sygnał z radia do konwertera zaproponowanego przez ketivv'a muszę rozciąć oryginalną wiązkę (czy można tego w jakiś sposób uniknąć?) i kable 2, 3, 8 i 9 poprowadzić do owego konwertera, z którego wyjdą dwa kable RCA do wzmacniacza. Konwerter pewnie najłatwiej ukryć gdzieś za radiem, ale i tak kabel remote muszę pociągnąć do wzmacniacza inną trasą niż kable RCA. Mam rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Do wejścia remote we wzmacniaczu podpinam kabelek, na którym pojawia się 12V w momencie włączenia radia. Jest różnica, czy będzie to nr 10 czy 14 z kostki wg pinoutu http://ae64.com/Legacy-pinout.htm '> http://ae64.com/Legacy-pinout.htm ?

2. Żeby doprowadzić sygnał z radia do konwertera zaproponowanego przez ketivv'a muszę rozciąć oryginalną wiązkę (czy można tego w jakiś sposób uniknąć?) i kable 2, 3, 8 i 9 poprowadzić do owego konwertera, z którego wyjdą dwa kable RCA do wzmacniacza. Konwerter pewnie najłatwiej ukryć gdzieś za radiem, ale i tak kabel remote muszę pociągnąć do wzmacniacza inną trasą niż kable RCA. Mam rację?

 

Ad 1. Wydaje mi się, że lepiej nie podpinać nic pod zasilanie anteny, ze wzgledu na jakieś możliwe zakłócenia. Numer 10, to zasilanie pojawiające się po przekręceniu kluczyka. 

Ad 2. Musisz szukać takiego jakby przedłużacza, żebyś mógł sobie przeciąć jakiś kabelek z tego przedłużacza, a nie wiązki auta. Ja mam tak zrobione, ale nie pomogę w poszukiwaniu przedłużki, bo jak wiesz dostałem to jako element zestawu z ramką z Japonii. 

Przyjrzyj się na zdęjcie, gdzie widać mojego laptopa, tam na stole leży taka przedłużka, o której mowię. 

 

http://forum.subaru.pl/index.php?/topic/88239-subaru-legacy-iv-2004-25i-sedan-zwane-też-rubasu/?p=2461052

Edytowane przez BW.
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przyjrzyj się na zdęjcie, gdzie widać mojego laptopa
widzę, że pojechaleś po całości z tą instalacją ;-)

 

Szkoda, że ten Pioneer Ci nie wszedł, bo chciałem podpytać o wrażenia z użytkowania... Za ile nabyłeś, jeśli to nie tajemnica? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze dorzuce jedno pytanie :)

U mnie w Forku otwor 2din ma ok. 172x98mm, a standardowo 2din ma 183x103mm.. - wtf?  :wacko:

 

Czy komus udalo sie wcisnac radio 2din w miejsce radia 1din i szufladki?

 

http://www.proclipusa.com/images/image.aspx/media/images/products/853137-4.jpg-440x330

Edytowane przez KamilP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba ciąć plastik. :unsure: Pod spodem jest odpowiednia ilość miejsca. Ew. poszukać radia, które ma demontowaną ramkę i po jej ściągnięciu ma odpowiednie wymiary (ja tak montowałem JVC 1DIN do Imprezy, i bez ramki pasowało idealnie w ten "za mały" otwór).


Zresztą u mnie w Forku, też trzeba było rzeźbić, żeby zmieścić 2DIN-ową stację multimedialną pod tym daszkiem. 

 

post-3997-0-69494300-1465920110_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może potwierdzić, że w Outbacku EU jest audio ORAZ navi Kenwood?

W US mam audio Harman Kardon, który gra super - 9 głośników/440W i navi (chyba też Kenwooda) - i dlatego się zastanawiam. 'Podobno' EU Kenwood gra dużo słabiej. Z drugiej strony miałbym nawigację (potrzebuję?...) oraz (temu to akurat pies morde lizał) parzyste częstotliwości FM po przecinku.

A dokładniej rzecz biorąc: znalazłem to co niżej na zdjęciu - europejskie - i się waham :)

 

post-486-0-43335300-1465930453_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę jutro zrobić fotkę jak wygląda po zamontowaniu w imprezie. Z tym, że to było radio 1DIN.

Jak znajdę pudełko od radia to też zrobię fotki.

Chetnie :)

Obsługa klienta Joying potwierdziła mi, że niebawem wypuszczą kombajn 1din :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlaczego akurat tego? ;)

Modeli jest mnóstwo, jedne maja 7 inne 10 calowe wyświetlacze, do tego Android 4.4.4 lub 5.1.1 i na tym koniec różnic w specyfikacji. Wszystkie maja ten sam procek, ram, rozdzielczość ect. Chyba, ze się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do  audio, mam fajne właśnie kupione w oryginale, jest bardzo fajne  byłem u radiowca i powiedział mi że takie dopiero wchodzą na nasz rynek. Długo by opowiadać.

Chodzi o co, wiadomo wszystko jest w języku japońskim, nie odbieram radia ani tv, bo wiadomo częśtotliwości.

 Kto jest w stanie i czy w ogóle jest to możliwe zmienić język przynajmniej na Angielski, no i przestroić "fale" co by odbierało radio i jak by sie udało TV.

post-12972-0-34444200-1465975145_thumb.jpg

JAkby co pokaże więcej zdjęć i wszystkie parametry, na razie szukam kogoś kto mi pomoże.

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bardzo nie lubię rzeźbienia, a tym bardziej cięcia plastików we wnętrzu
 

 

U mnie w Forku otwor 2din ma ok. 172x98mm, a standardowo 2din ma 183x103mm.. - wtf?    Czy komus udalo sie wcisnac radio 2din w miejsce radia 1din i szufladki?
Kamil, niemożliwe. To jest 2DIN, coś musiałeś źle pomierzyć. Do Subaru zawsze wchodziły radia bez ramki, niezależnie czy 1DIN, czy 2DIN. Miałem obie wersje konsoli centralnej w swoich Foresterach, z cupholderem i bez. Jeśli nawet - w co bardzo wątpię - Twoja konsola centralna ma inny wymiar otworu, to nie trzeba nic ciąć. Wystarczy kupić konsolę bez cupholdera - tam na pewno jest 2DIN.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...