Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

jak z późniejszym ew demontażem?

 

Ale po co? W jakim celu ten demontaż? Odzysku mat, czy ewentualnych prac blacharskich...?
np. przy okazji wymiany mechanizmu podnoszenia szyb
Do wymiany mechanizmu szyb mat nie trzeba ściągać.

Co najwyżej naciąć miejscowo a i to zależy od auta.

 

tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

np. przy okazji wymiany mechanizmu podnoszenia szyb

 

Poproszę o wyjaśnienie - czy chodzi o to, że przykładowo po położeniu mat tego mechanizmu nie da się wymienić, czy chodzi o to, że przy tych i innych pracach trzeba te maty wyciąć / zniszczyć, i położyć nowe??

do mechanizmu trzeba sie jakos dostac, wiec maty trzeba zdjac lub naciac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Do wymiany mechanizmu szyb mat nie trzeba ściągać. Co najwyżej naciąć miejscowo a i to zależy od auta.
 

 

 

do mechanizmu trzeba sie jakos dostac, wiec maty trzeba zdjac lub naciac
 

Panowie, dziękuję za wyjaśnienie.

Więc wychodzi na to, że w razie potrzeby maty trzeba będzie ewentualnie miejscowo zdjąć, czy naciąć, i jest ryzyko że częściowo zostaną uszkodzone / zniszczone.

Ale prace związane z blachą, lakierowaniem, konserwacją zamków, mechanizmów podnoszenia szyb, etc. - można bez problemu wykonać.

Czyli - rozumiem, że jeśli część tych mat po wykonanych pracach naprawczych / konserwacyjnych zostanie zniszczona, to trzeba będzie nakleić nowe / uzupełnić zniszczone fragmenty.

Uff, to trochę uspokoiliście mnie, bo już zacząłem się zastanawiać, czy zabierać się za to wyklejanie  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim układzie wziąłbym Audio System M165, ew. jeśli to ma być samo radio, to możesz się zastanowić nad Morel Maximo 6.2

 

@anakinsky, dzięki za podpowiedź, poszedłem za Twoją radą. Dzisiaj przyszły  :)  Maty i reszta też.

 

post-20814-0-85467100-1462658333.jpg

post-20814-0-44059400-1462658340_thumb.jpg

 

Pozostaje tylko zorganizować trochę wolnego czasu i zabieram się za robotę.

Po zakończeniu na pewno podzielę się wrażeniami  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czesc

 

@sorevell, szacun za opis, SZACUN :)

 

Pare pytan, 

1. Czy te same dystanse podchodza pod drzwi tylne (sa potrzebne?)

2. Warto wymieniac tweetery ?

 

Ogolnie wszystko co mnie interesuje to, wygluszenie, wymiana glosnikow przod/tyl na jakies normalne, dolozenie oryginalnego suba pod siedzenie (wiem wiem... :)   )

 

Wiec nie chce za duzo modyfikowac o ile to mozliwe.

 

Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W foresterze sh tak, te same dystanse pasuja do tylu, cos w tym stylu:

http://caraudio24.pl/-dystanse-i-pierscienie-z-mdf,pk289,PL?filtr=Marka+pojazdu[subaru]&dl_rpage=1

U siebie zalozylem zestaw hertz dcx / hertz esk, tweetery tez zmienialem.

Maty dynamat xtreme, dosc lekkie, latwo sie je naklada, nie trzeba sie bawic z suszarka.

Subwoofer oryginalny dziala jak dziala, da sie go dokupic ale moim zdaniem nie warto (za te cene) - ale mozesz poguglac, moze ktos sprzedaje

http://www.amazon.com/Genuine-Subaru-H630SSC100-Subwoofer-Kit/dp/B007CJKJVM

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana samych głośników bez wygłuszenia drzwi nie ma sensu. Ja zmieniłem głośniki i okleiłem drzwi matami, ale gdybym miał to zrobić jeszcze raz, od razu wrzuciłbym wzmacniacz.

 

Edyta podpowiada: w forku można też stosunkowo łatwo zamienić fabryczne radio na jakieś fajne 2DIN.

Edytowane przez sorevell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, wracając do tematu: jaki wzmacniacz wybrać?

 

Założenia:

- podłączenie do fabrycznego radia w OBK my'05;

- w drzwiach przednich głośniki Morel Tempo 6, z tylu fabryczne, ale mogą zostać niepodłączone;

- montaż pewnie pod siedzeniem pasażera (a jeśli nie, to gdzie?);

- dobry stosunek jakości do ceny (inaczej: tanio, a dobrze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt, nic? ;-)

nie jestem specem w car audio - HI FI, HI-END owszem - ale gdybym miał kupować wzmacniacz to unikałbym budżetowych konstrukcji, które tworzone są tylko w jednym celu - robić hałas.

 

Swego czasu miałem wzmaka Alpine na głośnikach Infinity Kappa, grało to przyzwoicie ale z biegiem czasu już nie chciało mnie sie przekładac tego z auta do auta i siedzi w garażu.

Przejrzyj oferte Blaupunkta, Alpine i Magnat, i na głośniki nie oszczędzaj jak chcesz mieć porządny dźwiek...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nikt, nic? ;-)
 

 

 

 

 

- w drzwiach przednich głośniki Morel Tempo 6, z tylu fabryczne, ale mogą zostać niepodłączone;
 
 

 

Pioneer PRS D800 o ile gdzieś uda się kupić 

 

tylko to sam wzmacniacz do tego albo konwerter z wysokich na niskie albo grzebanie w radiu albo procesor (to akurat trochę mija się z celem dla 2 kanałów)

 

ogólnie kupując wzmacniacz podchodziłbym do tego bardziej perspektywicznie są takie małe procki+wzmacniacze wielokanałowe np.

 

GLADEN D2 80.6 DSP

 

HELIX P SIX DSP

 

MATCH PP 62DSP czy PP82DSP (niestety sygnał tylko po wysokich)

 

małe, zgrabne kombajny da się włożyć pod fotel, szybko wymontować, sterowanie dla każdego kanału osobno

 

auta zmieniasz, jednostkę centralną zmieniasz a "wzmak" zostaje ten sam 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chciałbym na początek poszukać wzmacniacza w granicach 500-600 zł.
 

 

nowy czy dobrze grający ?  ;)

 

 

Match PP82DSP z sześcioma kanałami po wzmacniaczu plus dwoma wyjściami na wzmacniacz np. do subwofera a wszystkie osiem kanałów obsługuje wbudowany procesor 

 

teoretycznie na takim urządzeniu robisz sobie 

2-way przód

1-way tył

subwofer (przy zastosowaniu dodatkowego wzmacniacza)

 

można tez subwofer napędzić z niego samego

 

wchodzisz  z fabrycznego radia "po wysokich" przetwornik ma wbudowany w sobie

 

używki nie są drogie ale warto by było wpierw potestowac jak to się zachowa z konkretnymi głośnikami bo Match to taka marka Audiotec-Fischer-a to "poprawy" fabrycznych zestawów i może mieć "mało prądu" (wręcz ma) dla bardziej wymagających głośników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chciałbym na początek poszukać wzmacniacza w granicach 500-600 zł.

tylko 2 kanały? a subwoofer?

 

A jak chcesz rozwiązać ten temat?

podłączenie do fabrycznego radia w OBK my'05

Subwoofera na razie nie będzie, ale niewykluczone, że pojawi się, jak miejsca w bagażniku ustąpi mu wózek.

 

Jeżeli chodzi o podłączenie do radia, to pewnie skończy się na "wyjściu po wysokich".

 

 

Chciałbym na początek poszukać wzmacniacza w granicach 500-600 zł.

 

nowy czy dobrze grający ? ;)

 

 

Match PP82DSP z sześcioma kanałami po wzmacniaczu plus dwoma wyjściami na wzmacniacz np. do subwofera a wszystkie osiem kanałów obsługuje wbudowany procesor

 

teoretycznie na takim urządzeniu robisz sobie

2-way przód

1-way tył

subwofer (przy zastosowaniu dodatkowego wzmacniacza)

 

można tez subwofer napędzić z niego samego

 

wchodzisz z fabrycznego radia "po wysokich" przetwornik ma wbudowany w sobie

 

używki nie są drogie ale warto by było wpierw potestowac jak to się zachowa z konkretnymi głośnikami bo Match to taka marka Audiotec-Fischer-a to "poprawy" fabrycznych zestawów i może mieć "mało prądu" (wręcz ma) dla bardziej wymagających głośników

Na razie jedyny egzemplarz na rodzimym portalu aukcyjnym sprzedający wycenił na 1400 zł, więc sporo powyżej budżetu, o jakim myślałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na początek 500-600 zł i Morel Tempo 6, to może coś nowego i pewnego: ALPINE BBX-F1200?

Powinien się zmieścić pod fotel, jak planujesz.

O, dziękuję za konkretną propozycję.

Pozostaje sprawdzenie, czy przy wymiarach 330 mm x 52 mm x 240 mm wejdzie pod siedzenie pasażera.

 

I jeszcze kilka pytań początkującego ;-)

1. Skąd podać wzmacniaczowi zasilanie w OBK?

2. Rozumiem, że opcja "Crossover: Variable Low-Pass / High-Pass" to właśnie możliwość podłączenia do źródła dźwięku "po niskich" i "po wysokich", tak?

3. Gdzieś czytałem, że należy prowadzić kable zasilające i sygnałowe różnymi trasami, żeby uniknąć zakłóceń - to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...