Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

@@anakinsky, też byłem zdziwiony, ale taki wymiar jest na 100%. Byłem przekonany, że w moim Forku jest "prawilne" 2din, ale zaniepokoiłem się jak zobaczyłem ten post:

http://forum.subaru.pl/index.php?/topic/84801-s-stacja-multimedialna-2-din-android-wawa/?p=2366388

 

Poleciałem do auta z linijką i faktycznie wnęka ma wymiary ~172x98mm.

 

Muszę obadać jaki faktyczny wymiar ma wnęka bez cupholdera, no chyba, że faktycznie montować radio bez ramki, ale czy to wygląda OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę obadać jaki faktyczny wymiar ma wnęka bez cupholdera, no chyba, że faktycznie montować radio bez ramki, ale czy to wygląda OK?

ma taki sam wymiar a w Subaru zawsze montuje się bez ramki...  

poczytaj: http://forum.subaru.pl/index.php?/topic/73019-jakie-radio-2-din-do-forka-zamiast-fabrycznego/

obejrzyj zdjęcie

 

kilka przykładów:

 

subaru_forester_2_din_magnitola_pioner_i

 

51_125_1327_max.jpg

 

DSC_0213.jpg

 

to jest 2DIN i nie ma innej opcji - nic nie trzeba rzeźbić

Edytowane przez anakinsky
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem, że "dupka" radia Joying ma wymiary 178x100mm takze lipa :/

Kamil, Ty chyba nieco histeryzujesz... :rolleyes:   Przecież radio wkłada się przy zdjętej konsoli, prawda? Skąd wiesz, że nie wejdzie w mocowania? Jeśli face radia ma 2DIN, to (co już ustaliliśmy) wejdzie w otwór konsoli HAVAC. Ustal tylko czy wejdzie w mocowania, tam nie ma żadnych ramek... ;-)

 

Moja (już była  :( ) Alpine też miała mniejszy face niż resztę a mimo to zmieściła się bez problemu:

 

505r.jpg

Edytowane przez anakinsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Nie wszystkie radia mają ramkę, która można zdemontować. Chińskie stacje nie mają tej możliwości. Ale przynajmniej podają dokładne wymiary jak na powyższym zdjęciu.

Obiecane zdjęcie, choć już chyba wszystko się wyjaśniło. ;)

 

post-3997-0-36469100-1465983725_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio jest schowane na to przychodzi panel deski. Radio nie wystaje, więc wszystko się mieści

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Moje radio ma 178x100 i jakims cudem się wszystko zmieściło, bez najmnijezzego zastanowienia

Edytowane przez akir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chodzi o to, że radio ma wymiary 178x100mm jak poniżej:
ale nie chodzi o wymiary radia, tylko o wymiary display'a 

 

 

 

Masz rację. Nie wszystkie radia mają ramkę, która można zdemontować. Chińskie stacje nie mają tej możliwości. Ale przynajmniej podają dokładne wymiary jak na powyższym zdjęciu.
to może trzeba rozważyć inne radio...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio jest schowane na to przychodzi panel deski. Radio nie wystaje, więc wszystko się mieści

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Moje radio ma 178x100 i jakims cudem się wszystko zmieściło, bez najmnijezzego zastanowienia

Display radia licuje się z otworem konsoli, a nie jest za nią.

Masz rację. Nie wszystkie radia mają ramkę, która można zdemontować. Chińskie stacje nie mają tej możliwości. Ale przynajmniej podają dokładne wymiary jak na powyższym zdjęciu.

Obiecane zdjęcie, choć już chyba wszystko się wyjaśniło. ;)

 

20160615_080616.jpg

I ten otwór konsoli był powiększany? Wygląda jak fabryczny :) Sam dłubałeś czy jakiś spec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Radio jest schowane na to przychodzi panel deski. Radio nie wystaje, więc wszystko się mieści

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Moje radio ma 178x100 i jakims cudem się wszystko zmieściło, bez najmnijezzego zastanowienia

Display radia licuje się z otworem konsoli, a nie jest za nią.

Masz rację. Nie wszystkie radia mają ramkę, która można zdemontować. Chińskie stacje nie mają tej możliwości. Ale przynajmniej podają dokładne wymiary jak na powyższym zdjęciu.

Obiecane zdjęcie, choć już chyba wszystko się wyjaśniło. ;)

 

20160615_080616.jpg

I ten otwór konsoli był powiększany? Wygląda jak fabryczny :) Sam dłubałeś czy jakiś spec?
To jest otwór fabryczny i radio bez ramki - dlatego się zmieściło bez cięcia. Po ściągnięciu ramki wymiar przedniego panelu jest mniejszy niż radia.

 

Natomiast chińskie stacje 2DIN mają panel przedni większy niż wymiar otworu w konsoli subaru. Można oczywiście tak zamontować radio, żeby było cofnięte, jednak otwór przykryje brzegi panelu. W moim przypadku jakbym chciał tak zamontować w Foresterze to nie miałbym dostępu do slotu na kartę micro SD.

Edytowane przez przemekka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety moje obawy jak i wasze posty się potwierdziły, bez cięcia się nie obejdzie.....

Chyba oddam to cholerstwo....

 

 

Tu jest watek nt. montazu Joyinga do Subaru i powiekszaniu otworu w konsoli:

http://imgur.com/gallery/Rdld1

 

Fatalnie wyglada.

 

mam dokłądnie ten sam model....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popytaj w serwisach specjalizujących się w montażu car audio, może potrafią to ładnie przyciąć. Ostatecznie możesz przecież poszukać takiej ramki na allegro. Pewnie nie będzie to duży koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza lokalizacja to jednak duży daszek od nawigacji, jeśli chodzi o operowanie sprzętem. Obawiałbym się tylko czytelności i odblasków w słońcu .Mam już w tym miejscu zegary, stąd montaż w miejscu firmowego radia. Dużo piłowania, ograniczenie odblasków w tym położeniu, ale również trochę gorzej z czytaniem ekranu. Próbowałem nadrobić kątem ustawienia stąd nierówne zamocowanie.

post-3320-0-66634900-1466418509_thumb.jpg

Edytowane przez Subary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, to ja moze troche dopowiem odnosnie moich doswiadczen....

 

Pierwsze primo to WIELKIE DZIEKI dla Knurka, bakkza, WOJO i sorvell. Panowie naprawde dzieki za pomoc.

 

Auto: '08 OBK

Co zrbilem: wyciszylem dzrwi przod i tyl, wymienilem glosniki.

 

Uzywalem mat STP iSilver i pianki gms, dystansow do forka II i tych dynksow zebym nie musial ciac fabrycznej instalacji.

Glosniki to audio system M165

 

Wiec tak... :)

Zacznijmy od wygluszania. Matko ile z tym jest roboty. Nie wiam jak Wam udaje sie to zrobic szybciej, ale wydaje mi sie ze spokojnie zeszlo mi 8h/drzwi.

Robilem sobie papierowe szablony wewnatrz drzwi i to jest zdecydowane usprawnienie przy kolejnych drzwiach ale i tak... masakra.

Zdejmowanie tego gluta ktorym przyklejona byla folia to czysta przyjemnosc. 3l benzyny ekstrakcyjnej na to zuzylem. 

Walek przydaje sie ale zdecydowanie najlepiej mi szlo z ... drewniana lycha i szpatulka :) mozna to porzadnie podociskac i poprzyklejac. Walkiem ciezko jest w wiele miejsc dosjc i nie ma tam az tyle miejsca zeby sie rozpedzic.

 

Dystanse pasuja z przodu w 100 % z tylu, powiedzialbym w 80% :D, znaczy to tyle ze da sie je zalozyc, jedna sruba jest nie do konca pasujaca w otwor ale ze jest to w plastikowym kolku mozna ja wkrecic bez problemu. dystanse sa "skosne" a z tylu chyba powinny byc proste, ale hmm ciezko powiedziec bo boczek ma taki rancik wiec w sumie juz nie wiem czy pasuja czy nie, zalozylem jakie mialem, wszystko pasuje bez problemu nic nie trzeba rzezbic. Nawet jezeli mam glosnik pod katem to trudno :)

 

Teraz co do glosnikow. Wymienilem przod i tyl i troche niepotrzebnie kupilem 2x M165, bo nie pomyslalem ze przeciez z tylu nie zaloze nigdzie wysokotonowych a nie bede nic kombinowal. Wiec chyba lepszym wyborem bylo by przod M165, tyl albo wcale albo jakies zintegrowane glosniki.

Tak na marginesie jak ktos chce kupic pare M165, zalozone ale nowe, to z checia sprzedam za pol ceny :)

 

Przod pasuje srednio, tzn, wysokotonowe nie pasuja wcale :), ale zeszlifowalem obudowy, plus podszlifowalem plastikowe mozowania w drzwiach i wchodzi bez problemu. Kupe roboty z tym i bez dremmela ciezko by to bylo zrobic ale jak najbardziej wykonalne. W glosnikach z tylu jest nagwintowany otwor wiec przykrecilem to ta sama srubka ktora byly przykrecone OEM glosniki.

 

Boczki mega wypiankowalem jak tylko moglem.

 

I w zasadzie tyle.

 

Jak zlozylem tyl, myslalem ze bede mial zalamanie nerwowe bo wydawalo mi sie ze gra to kompletnie do bani. Nawet meczylem bakkza co by z tym robic :)

 

Ale po zalozeniu calosci jest naprawde fajnie.

Zdaje sobie sprawe ze nie mowimy tu o jakims hi-end systemie, bo nie zakladalem wzmacniacza, a jedynie wymienilem glosniki (wciaz nie moge sie nadziwic jakie oryginalne sa gowniane) i wyciszylem wrota, ale roznica jest zdecydowana. 

Pojezdze troche niech sie poruszaja i zobacze coz subwooferem (mialem taki pomysl na maly sub pod fotel) ale wydaje mi sie ze chyba nie bedzie potrzebny.

 

Tak wiec ogolnie warto zdecydowanie, satysfakcja bezcenna ale klejenie tych mat to lepiej sobie chyba dac spokoj i zlecic to komus kto ma jakies doswiadczenie w tym bo to masakrycznie upierdliwa czynnosc :)

 

Dzieki

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie jest to najodpowiedniejsze miejsce na takie pytanie, ale wiem, że tutaj najszybciej uzyskam odpowiedź :)

 

Czy ktoś uchyli rąbka tajemnicy jak ściągnąć ten schowek centralny z schowkiem/navi? są jakieś specjalne ukryte zaczepy - muszę się tam dostać, a nie chciałbym tego popsuć.

 

dla ułatwienia załączam instrukcję obrazkową :) - auto OBK 2006

 

 

post-24603-0-24455200-1468005220.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...